Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

AISIN automatická převodovka


c3cilka

Recommended Posts

Ahoj prosím mohl by někdo zjistit za jakých podmínek a jak se mění olej v automatické převodovce u P.3008 1600 FVA. Každý servis mi tvrdí něco jiného.

VIN:VF30U5FVAAS159920

Děkuji mockrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, tak po delší době jsem snad došel k řešení mého problému po výměně oleje, které možná v budoucnu někomu z Vás pomůže. Nakonec snad pomohla kalibrace (adaptace) nového oleje pomocí diagnostiky. Mechanik se v diagnostice hrabal celkem dlouhou dobu, než tam vůbec našel tuto možnost. Nastavil stáří oleje na nový a zatím (24 hodin po výměně) převodovka funguje, dokonce mi subjektivně přijde, že řazení je i hladší. Ale ani před výměnou nijak netrhala či necukala. V týdnu budu mít nějaké výlety s autem, tak snad převodovka nezklame a bude se jezdit i nadále bez nějakých problémů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre, ale riešilo to tu viac ľudí konkrétne tento problém aj mimo záruky tak ak mi niekto bude vedieť odpovedať tak odpovie ak nie tak nie neviem kde je problém. Keby sa každý takýto dotaz skončil aj riešením ako to robím ja keď prídem na problém na ktorý sa tu opýtam tak by sa dosť správ ušetrilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom máš určitě pravdu. Bohužel si myslím, že to spousta lidí ani nedořeší. Těm, co na to nepomůže výměna oleje, tak se s tím naučí žít. Málokdo to nechá opravit, protože to jsou pak klidně i desetitisícové částky :nevim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj prosím mohl by někdo zjistit za jakých podmínek a jak se mění olej v automatické převodovce u P. 3008 1600 FVA. Každý servis mi tvrdí něco jiného. Nemůžu nic najít.

VIN:VF30U5FVAAS159920

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnam. Zacalo to robit presne po predlzenej 4r zaruke cca mesiac. Zohnal som fungl novu prevodovku za cca 3000€. Prehodilo sa a fungujeme. Menim olej pri kazdej vymene oleja. To je recept na zivotonost Aisinu.

Svoj povodny Aisin som rozobral. Do srobu, vsetko vycistil, vymenil poskodene spojky, poskladal a predal. Jazdi doteraz.

mam v dielni este jednu skrinu, tiez ju caka rozobratie a poskladanie, ale to az led zacnu mrazy :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som opravenu predal za 1900€.

kolko to vyjde vo firmach , kt robia repas mi na moju povedali cifry okolo 2500-3000€ a mohla sa menit.

ked si pozries jeden album, kde som robil rozborku prevodovky, dal som aj videa na youtube. 

Ono ked je naradie a cas, da sa to aj doma :) ale miestami to bolo huste. Vsetko som krok po kroku fotil, aby som cosi neposral :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, pluk napsal:

Ahoj prosím mohl by někdo zjistit za jakých podmínek a jak se mění olej v automatické převodovce u P. 3008 1600 FVA. Každý servis mi tvrdí něco jiného. Nemůžu nic najít.

VIN:VF30U5FVAAS159920

Ahoj, je tam AT6 od Aisin Warner, takže "doživotní náplň". Proto ti každý tvrdí něco jiného.
Doporučená výměna oleje je alespoň každých 60tis km, nebo i častěji. Postup pro výměnu je schodný s ostatními měničovými převodovkami od AW ve vozech PSA a jiných. Viz třeba TADY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...