Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

antipollution fault


peugeotwww

Recommended Posts

dobry den dnes mi pri nastartovani svieti kontrolka poruchy motoru...a na displeji sa zobrazilo antipollution fault ale motor bezi tak ako predtym...jazdim na kratke vzdialenosti po meste...viac dni..nemoze to byt sposobene tym?treba ist na diagnostiku..alebo pockat a skusit auto trosku prehnat?dakujem za info..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze... ta kontrolka znamena ze auto zaznamenalo nejaku chybu a treba ist stym na diagnostiku kde ty povedia co je to za chybu a pokial uz nebude aktualna ty chybu zmazu :)

Mne to raz spravilo ked lamba sonda namerala zle hodnoty spalovania a kontrolka ostala svietit pokial chybu nezmazaly.

[upravil dne 30/5/14 17:56 od MrValicekNR]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

antipollution faut znamená asi toľko, že auto má nejaký problém s emisiami, v prípade benzínového motoru počítač jednoducho zistil, že z výfuku ide viacej uhľovodíkov (nespálený benzín) než ako je prípustné (resp. si to aspoň ten počítač myslí, na základe údojov zo snímačov, napr. lambda sonda)

Možností prečo sa to stalo je samozrejme viac, najčastejšie porucha zapaľovania (sviečky, zapaľovacia rampa...), chybný údaj z niektorého senzora, najčastejšie lambda sonda (307čky majú dve) atď, nedávno som videl práve taký prípad aj pri odhnitom výfuku ale to by asi bolo počuť...

Neodporúčam s tým jazdiť, môžeš si poškodiť katalyzátor a to nie je lacná záležitosť, diagnostika nasmeruje kde hľadať chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj lidi chtěl bych vás poprosit o radu,kde mi lépe poradí než tady,máme 307 asi dva měsíce a ted začalo vyskakovat tato chyba.

Vyskočí pokaždé když je motor ještě studený do těch 70C,asi dvakrát tak na 1min.,vyskočí hláška,na přistrojovce ikona a auto přestane táhnout a jede max 90km/h,když se to zahřeje tak pak bezproblému.Nedávno zpátky mi známy na diag.řikal že jsem měl vyskočenou nějakou chybu na EGR,je možne že by to dělalo toto??A co stím??Jinak EGR jsem zkoušel ted vyřadit,jen tím že jsem zaslepil hadičku,jestli to náhodou něco neudělá ale pořád to same.Děkuji za každou radu a pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když diagn.napíše jen chyba EGR tak co tam je špatně??

1.Daj si do popisu auto,motor,najlepšie VIN - takto sa nedá debatovať ,keď nevieme o čom.

2.Diagnostika nie len o načítaní chýb.Test EGR ste robili?

Nevime či je vadné ovládanie,alebo samotný EGR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

 

@  pleck

:

(12 prosinec 2014 - 16:50:23) Zdarec kolegové, potřebuji poradit mám 307 2l hdi 66kw a začolo mi to hlásit antipullution fault a po diagnostice mi řekli že to muže dělat potenciometr plynového pedálu ale není to tutovka, ten potenciometr stojí 10500kč tak se chci zeptat jestli je to možné nebo né. diky moc za odpovědi a hlavně za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...