Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Bumm, prásk, jako by nekdo basebalovou palkou mlatil auto

WiZiPoK

Recommended Posts

Poklona damy a panove,

uz potreti se mi stalo, ze najdenou z niceho nic, pri pomalem pojizdeni na parkovisti, nebo pri stani na cervenou na krizovatce uvnitr vozidla jsem slysel OBROVSKOU RANU ..BUMMM..... ani nevim k cemu to prirovnat .... a ani nevim odkud to presne jde .... a ani nevim jak hlasity to muze byt z vnejska .. ale uvnitr cela rodinka byla vylekana ... ale motor jede dale v pohode .... nic neobvykleho jsem nezaregistroval, vse jelo a fungovalo stejne ...

Ted pred hodinkou se to stalo potreti ... a ted uz nevim na cem jsem ... Prijel jsem z prace, skocil jsem do samosky, naskocim do auta, vycouvam ... a behem couvani obrovska rana .. mysleljsem ze mi vysyipalo celni sklo .. ale nic ...a jedu dal ....

- nepotkali jste uz nekdo s podobnym jevem?

- nemuze to byt nejaka nedovrena, neotevrena klapka nebo ventyl?

- bozhuzel ani nevim odkud to jde ....

Diky za pomoc ...

Peugeotu zdar :)

WiZi

Nee.. deti maji zakazane vnaset munice do auta :)

no na rizeni jsem nic nezaregistroval, ... ale taky se mi stalo, ze to bouchlo pri stani na cervenou ! .. no mozna ze jsem velice pomaly jel dopredu ....

jo, a jak to poznam ze to je poloosa? a ktera?

Diky

[upravil dne 29.9.05 WiZiPoK]

To nebude tvůj případ, to by cukalo s volantem, při rozjíždění bys cítil vibrace ve volantu. Poznáš to spolehlivě tak, že dáš plnej rejd a rozjedeš se. Když to bouchá a tluče, je velká pravděpodobnost, že je poloosa K.O. Ale jestli to udělalo při stání na červenou, tak to bude něco jinýho. :myslim

Poloosa to asi nebude.

Já sem najel na špatnou poloosu 20tis. a jediný co to dělalo tak cvakání při rejdu (ne mlácení ale klap klap klap, jen při plynu) a pak vibrace při zatáčení v rychlosti (spojeno se špatným ložiskem sem měl druhej motor).

Já bych to tipl na něco se silentblokama. Ale nejprve bych udělal vizuální kontrolu motoru. Napadlo mě, že se může dostávat něco k rozvoďáku (kryt?).

A nenamotala se ti tamdo neceho kuna? :D

Ehm, nebylo by treba dobry se podivat pod auto, pod kapotu atd.? Mozan by ti to bylo hned jasny.

No jinak na 206 1.1, kterou jsem mel tu cest jezdit, to vydavalo po zhasnuti motoru taky podivny zvuky (takovy kovovy lupkani az krupkani), ale to jen jak chladnul vejfuck. Takze to asi nebude tvuj problem.

Na 309 mi to dělaly volné vyběhané brzdové třmeny. Při jízdě dopředu bez problému, ale při couvání rána. Při brždění vzad to dělalo vždy, bez brždění jen občas při natočení kola - jak se destičky otřely o kotouč. Rána to byla vždy velká, nečekaná, pro měkčí povahy snad i na Pampers:D.

setkal jsem se s necim podobnym na my stary audine...nejsem zadnej mechanik takze omluvte me vyjadreni veci,snad to nekdo z toho pochopi...mel jsem uplne v pr...li nejaky cepy vepredu(prej byly nejak zatuhly a zarezly ci co) a kdyz jsem tocil kolama tak se tam skripla nejaka pruzina a v urcity poloze proste povolila,dostala se do polohy ve ktere mela byt a to udelalo vzdycky takovou ranu ze jsem myslel ze mi upadlo kolo...snad jste nejak pobrali co jsem chtel rict:myslim:aut

Hmmm, hodne moudra ...

to je pravda ze brzdove desticky v zadu mam na 15-20%... bouchat mozou ... a je to ptavda ze jsem pred tim vzdycky brzdil ... na krizovatce, pri couvani atd ....

nebo horni ulozeni tech tlumicu ....

Sikovnejsi budu az po vymene desticek ...

ale presto diky

WiZi

• 3 weeks later...

Tak po dlouhe dobe dnes znova auto vyuzilo svoje tajne delo ..

Ale dnes to bylo hoodne silne :) a pri tom jsem topil ... protoze mi deti nastavili teplotu v aute na 25C .....

Panove, mam podezreni, ze to dela teplotni roztaznost plastu resp nekterych dilu ... a pak velkej prask ... jde to asi z palubky .. nebo kolem palubky a celniho skla ...

Byl bych opatrný a moc se nenakláněl k volantu, sedačku dal co nejvíc dozadu. Přestal bych věřit airbagu.

Teplotní roztažnost, možná jo, ale že by to dělalo takovej randál jak píšeš?

Ty brzdový třmeny, nebo zatuhlý lanky od ručky a přidírající se zadní brzdy.... to by stálo za prověření.