Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody


MINI

Recommended Posts

No tak to že pořád operují s informací od mechanika může mít nějaký důvod. Pokud jsi auto koupil starší a nevíš jaký servis mu byl dopřán tak je jednodušší a levnější nechat rozvodovou sadu vyměnit i když nemá najetý interval. Protože interval má dvě podmínky km a čas to proto že jsou auta která nenajedou km tak aby tam byla jakási pojistka že se to opravdu vymění.  Ale na časovou podmínku bych teda nečekal.  A za tohle mě třeba ukamenujte ale za tím si stojím. Raději dám " zbytečně " 10 000 Kč za výměnu rozvodové sady mimo interval než abych slepě dodržoval interval a pak mi na těch jetých rozvodech padnul motor. Intervaly nastavil výrobce podle nějakých zkoušek a pro ideální podmínky a pokud mám mechanika který si myslí že tovární interval je moc dlouhý že je třeba ho z nějakých důvodů zkrátit tak on k tomu určitě má důvod třeba ty motory běžně dělá a ví kde je kritická hranice nájezdu ve které je třeba se motoru pověnovat aby zase šlapal dál jak má. Ale pro tebe to pak znamená jedno máš jistotu že na rozvodech by jsi mohl to svoje auto v klidu dojezdit pokud teda nemáš nájezd ročně v řádu desítek tisíc km.  U normálního člověka to většinou vychází při normálním provozu že za tu dobu co má auto udělá rozvodovou sadu a třeba spojkovou sadu jednou ano oboje je finančně náročnější ale na obou se vyplatí nešetřit za každou cenu.

Však tohle bývalo dlouhou dobu zažité že po pořízení ojetého vozu se rozvodová sada měnila automaticky ano bylo to v dobách kdy se zde otevřel trh s ojetinama z venčí a kdy nikdo nevěděl kolik má ta která vrána fyzicky opravdu nalítáno ale mělo to něco do sebe ty motory fungovali.  Však je to pořád do kola o té " opičce a banánech " .

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ja je dělal v Peugeotu při 180000tis cena asi kolem 12tis nevým přesně ale jistota že vydrží garantuji origo a je záruka. a upřímě to je věc kterou bych na autě nechal vždý dělat v origo servisu. je to jen muj názor. ale jinak jeto 180-240tis km podle jízdy pokud ho nemáš od začátu  tak pri 180tis je jistota 

IMG_20190206_174410.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Mas motor RHF cili si najed na autodilech 2.0HDi 103Kw, tam neni co splest. Spis je to o tom kolik uz mas najeto, jestli jen kladky, remen a pumpu nebo i retizek na vackach.

Treba sada od INY.

https://autodilos.cz/autodily/peugeot/508-sw-i-8e_/2.0-hdi-103kw/motor-remenovy-pohon-rozvodovy-remen-sada-sada-rozvodoveho-remene/vodni-pumpa-sada-ozubeneho-remene-74559674

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně beru až na vyjímky typu TU motoru vždy origo sadu ;) například  Ečku nejsou vůbec drahý a kvalitou jsou trochu někde jinde, než druhoška :) A za druhé se rozvod posere jen jednou :) na Ečkové sadě výrobce vůbec uveden není, na sadě z prvomontáže jak kdy.. ) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono nejde o to, že použiju pelouška, jde o to, povolovat s rozumem a když vidím, že se šroub šprajcuje, zase ho trochu přitáhnout a tenhle postup opakovat až do vytažení šroubu, vždycky je lepší se s tím pohrát, než urvat šroub..., platí to pro všechny šrouby, štefty atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Málokdo chce dělat rozvody z přineseného materiálu....

Už jsem to tady někde psal - kdysi mi řekl mechanik "Rozvody dělám jenom, když je objednám sám - pak za to komplet ručím, pokud to bude donesené a něco se stane, tak se budeme hádat, kdo za to může" A to mi řekl člověk, kterému nevadilo, když jsem si jinak donesl cokoliv.

A to nemluvím o tom, že servis nebude mít marži ze zboží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...