Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody


MINI

Recommended Posts

  • O 4 roky později...

Hezký den,

Chystám se na výměnu rozvodů u P508 (2,0 HDI 100kw),mechanik to nacenil na 6500 Kč s prací ( materiál prej 4500 Kč) značka rozvodů INA - je ta cena OK ? Na stránkách granex.cz mi ta cena moc nesedí. Napsala by nějaká dobrá duše co všechno je třeba objednat ? Ať si udělám trošku přehled jestli mě neškube ??  🙂 Diky Petr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak vím z vlastní zkušenosti, menší servisy se se svými dodavateli nejsou schopni na nejlevnější internetové ceny dostat (potřebují např. aby když díl dopoledne objednají, ho po poledni měli doručený a připravený k montáži) a tito dodavatelé prostě nejedou na minimální marži jako internetoví prodejci. Většinou mi pro porovnání sedí, pokud se podívám za kolik si může obyčejný koncový uživatel koupit díl na autokelly, to +/- odpovídalo tomu, zač to byli schopni dodat v servisu. Tahle sada s vodní pumpou na AK vychází asi na 4 tisíce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

rozvodová sada s čerpadlem OEM 16 135 617 80 (ozub. řemen a obě kladky)

ale máš dvě vačky, takže to bude chtít další sadu OEM 0849 23 --řetěz, napínák, vodítko-kluzák

nechal bych to udělat někým, kdy ty motory zná a běžně dělá, možná ty díly pak koupí i levněji než ty :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno mam kdo mi to nahodi a zna motory , akorad tam objednava v autokelly  a tam jsou mega ceny. Ja jsem schopen si to prinest , v tom problem nema.

Muzes mi prosim hodit link na danou komplet.  Je to treba tohleto? ale OEM mi nesedi diky

https://raglu.cz/vodni-pumpa-sada-ozubeneho-remene-ina-530044930?gclid=CjwKCAiAs8XiBRAGEiwAFyQ-el175ZanwCp6ZSY7pTZVW_6PEm3MwEgMj_VIwunjic21aGGsfz24fhoCteMQAvD_BwE

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen ještě můj osobní názor k výměně rozvodů ,jako úkonu samotnému.

Pokud to neumím sám , nebo neznám 100% mechanika, který se dlouhodobě věnuje značce a má dobré reference.
Nechal byh to udělat v origo servisu z jejich dodanými origo díly = velká šance na uplatnění záruky když se něco stane u rozvodů jsou ty následky většinou fatální.

Hodně mechaniků kteří dělají všechny značky moc nepoužívají orig. aretační přípravky (jsou drahé a na každé auto jiné ) používají tzv. metodu značení fixou,
navíc i třeba postupy napnutí řemene (přesto že dnes jsou aut. napínací kladky s předepsanou značkou napnutí) se  u peugotu a třeba koncernu docela liší a td.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ozzy56 napsal:

tak samotná sada rozvodová (bez vod.čerpadla) má OEM 0831 W1, nebo taky 16 143 469 80

A vodní cerpadlo mám k tomu taky brát?  Díky

 

Toho technika mám Co dělá peugeot a mění rozvody u 508 má to  v ruce. Jasně chápu autorizovaný servis pod. ale raději dám garaznikovy vydělat na kterého mám spoleh a sam ušetřím polovic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vodní čerpadlo se při výměně rozvodové sady mění taky ( i když mu vlastně nic není), je to doporučení výrobce vozu...,  mění se ale preventivně, tzn., že najelo ty stejné kilometry jako stará rozvodová sada a je možné očekávat, že brzy třeba poteče (nebude těsnit) atd., takže se s novou rozvod. sadou dává i to nové čerpadlo, je totiž poháněné rozvodovým řemenem--může se stát, že kdybys ho nevyměnil a čerpadlo po výměně rozvodů začne téct, můžeš dělat rozvody znovu...

ale z praxe můžu říct, že se vyjímečně stává, že i to nové čerpadlo po krátké době teče, takže znám mechaniky, kteří říkají neměnit při rozvodech, ale až při poruše...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...