Jump to content
  • Current Donation Goals

demontaz oblozenia dveri 307

berger

Recommended Posts

Ahojte vsetci!

Vie mi nejaka dobra dusa poradit, ako mam demontovat vnutorne oblozenie prednych dveri na 307? Chcem si nainstalovat nove predne repro, pretoze to od vyroby hra tak hnusne, ze z toho boli hlava. Su tam nejake skrutky, no ani po ich povoleni sa oblozenie neda vybrat, bojim sa s tym sklbnut, aby som cosi neurval. Kniha k 307 sa neda zohnat, poradi mi niekto ako na to? :myslim

Zdravi, berger

Původně zaslal: berger

Ahojte vsetci!

Vie mi nejaka dobra dusa poradit, ako mam demontovat vnutorne oblozenie prednych dveri na 307? Chcem si nainstalovat nove predne repro, pretoze to od vyroby hra tak hnusne, ze z toho boli hlava. Su tam nejake skrutky, no ani po ich povoleni sa oblozenie neda vybrat, bojim sa s tym sklbnut, aby som cosi neurval. Kniha k 307 sa neda zohnat, poradi mi niekto ako na to? :myslim

Zdravi, berger

A musí se demontovat celý obložení? Sic nemám 307, ale měla by se dát vyndat jen mřížka repráků a pak už je to na šroubcích. Takhle je to aspoň u 306, 406 ...

Ahoj, trochu jsem taky muziku v 307 upravil, aby byla lahodnější uchu (viz: moje stránka o instalaci) No a rozebrání předních ani zadních dveří není problém. Jen si musíš koupit takové umělohmotné čudlíky, kterými je tapecírung přichycený po svém obvodu. 3rouby jsou tam pokud si dobře vzpomínám 3 a to:

1. při otevřených dveřích je kousek od pantu na kterém jsou dveře zavěšené.

2. Ten je na boku kousek od zámku dveří

3. Ten najdeš přímo uvnitř madla jak jsou připevněné ovládání na stahování oken. Je tam malá prohluběň, za kterou zavíráš dveře, když nasedáš, tak přímo v ní je šroub.

Zbytek drží na zmíněných umělohmotných čudlíkách, které s největší pravděpodobností asi některé zlomíš. Neexistuje na to návod jak to sundat, jen hrubá síla. Povol šrouby, pak zasuň ruce pod spodek tapecírungu a trhni.

Mám pocit, že už jsem to i někde v diskuzích popisoval.

Původně zaslal: destiny

Ahoj, trochu jsem taky muziku v 307 upravil, aby byla lahodnější uchu (viz: moje stránka o instalaci) No a rozebrání předních ani zadních dveří není problém. Jen si musíš koupit takové umělohmotné čudlíky, kterými je tapecírung přichycený po svém obvodu. 3rouby jsou tam pokud si dobře vzpomínám 3 a to:

1. při otevřených dveřích je kousek od pantu na kterém jsou dveře zavěšené.

2. Ten je na boku kousek od zámku dveří

3. Ten najdeš přímo uvnitř madla jak jsou připevněné ovládání na stahování oken. Je tam malá prohluběň, za kterou zavíráš dveře, když nasedáš, tak přímo v ní je šroub.

Zbytek drží na zmíněných umělohmotných čudlíkách, které s největší pravděpodobností asi některé zlomíš. Neexistuje na to návod jak to sundat, jen hrubá síla. Povol šrouby, pak zasuň ruce pod spodek tapecírungu a trhni.

Mám pocit, že už jsem to i někde v diskuzích popisoval.

Nazdar destiny,

moc moc dik za vycerpavajuce info a link na tvoju stranku. Uprimne, na tak rozsiahle trhanie tapacirungu si zatial netrufam - mam to o to horsie, ze keby ma videla moja draha polovicka, ako trham plasty z \"jej\" auta (je jasne ze je moje :)), tak sa ma pokusi zabit obzvlast brutalnym sposobom... Asi ma to bude stat jednu dovolenku, ktoru jej zaplatim spolu so svokrou :) A naspet k textu:

1. ked som skusal demontovat predny tapacirung (po povoleni vsetkych srobov), zdalo sa mi, ako keby to bolo z dvoch dielov (minimalne). Moc sa to totiz rozchadzalo v strbine odkladacej priecky. Je to iba jeden velky diel? Viac sa vsak bojim ovladania predneho okna. Ked si trhal plasty, neposkodil si jeho kabelaz, alebo ovladanie?

2. nikde nevidim tie plastove cudliky, ktore drzia tapacirung. Po vytrhnuti tapacirungu ostali ich zbytky na dverach, alebo vypadli uplne?

3. mam rucne ovladanie spetakov a teda menej miesta na montaz vyskovych repro. Je mozne vyuzit origos instalacne sachty v rohoch palubovky? Ake repro pasuje tam?

mimo tema - na tvojej stranke mas pekny detail laveho predneho otvoru pre nasavanie vzduchu. Tesniaca guma, ktora ho obopina a pritlaca ku prednemu sklu, sa mi odlepila od predneho skla. Trtkovia v servise mi povedali, ze to nevadi, ze voda ma kade odtekat. Chcem si to aj tak zalepit, staci pouzit tavnu (lepiacu) pistol, alebo mam pouzit nieco ine? Mam to vobec lepit?

Dik za rady, berger

Původně zaslal: Jezkovi.voci

Původně zaslal: berger

Ahojte vsetci!

Zdravi, berger

A musí se demontovat celý obložení? Sic nemám 307, ale měla by se dát vyndat jen mřížka repráků a pak už je to na šroubcích. Takhle je to aspoň u 306, 406 ...

Ahoj, rozmyslal som samozrejme aj nad tymto sposobom, lenze som nevedel, ci je kryt repraku jeden kus s ostatnym plastom, alebo sa ho mam pokusit silou vyrvat. Mozno by to tak islo, ale musel by som upravovat uchytenie pre reprak, ako aj vyspekulovat novy kryt repraku (je to taky zaobleny lichobeznik), pretoze ten originalny dverny plast by som asi zlomil.

A este jedna drobnost - ta biela latka na dverach je lepena? Mam ju pri lepeni izolacie na vonkajsok dveri strhnut a potom ju tam opat vratit?

PS:

Mozes mi prosim poradit typ repro do prednych dveri a vysky na palubovku? Zatial vyskusam iba predok, potom sa pustim dozadu. Senkju.

Mám málo času, takže odpovím zatím jen krátce. 4udlíky o kterých jsem mluvil jsou vidět na této fotce:

6_big.jpg

Jsou to ty bílé mrchy po obvodu.

Tapecírung je sice ze dvou částí plastu, aly tyto dvě části jsou slepené k sobě a máš pravdu, že po vyndání šroubů je horní díl více pohyblivý než dolní. Po vyndání šroubů to drží pk jen na těchto bílých čudlíkách a to musíš násilím odtrhnout.

Pokud dáš silnější repro, tak doporučuji s tapecírungem něco udělat jinak to bude strašně drnčet.

V tom sváru, kde jsou z výroby ty dva plastové díly tapecírungu sleené k sobě jsem celé opravil tavnou pistolí a znovu je pořádně slepil k sobě. Pak jsem to celé odmastil a polepil tlumícím materiálem.

Bílá látka, která je vidět na první fotce je po obvodu přilepená. Je tam pro to, aby zabránila vstupu vlhkosti do interieru.

Jinak o ovládání oken nemusíš mít strach. Povolíš šroub, který je v té zmíněném madle a vyndáš mechanismus opatrně ven. Pod ním najdeš konektor, který rozpojíš a můžeš tapecírung bez obav sundat.

Destiny ;)

Nazdar destiny,

dik za odpoved, stracam zabrany pred autom a strach pred manzelkou :)

Mozes mi este prosim strucne napisat, ako si demontoval oblozenie prahov, resp. stlpikov, ked si tahal kable do kufru? Idu stiahnut dobrovolne, alebo treba pouzit nasilie?

PS: ak by si nedaval do kufru subwoofer, dal by si zosilovac dopredu, napriklad pod sedadlo spolujazdca?

Ahoj, prahy jsou taky jen nacvaknuté a jde je sundat celkem v pohodě. Nemusel jsem ani použít nějak extra násilí. Zesilovač po sedačkou? Proč ne? Záleží na tobě, jen možná bude hůře přístupný, když budeš chtít ladit nějaké korekce a propustě na zesilovači. Jinak je to myslím jedno. Možná se tam bude i lépe chladit, než zastavěný v kufru.

Tiez som este zosik pod spolujazdcom nevidel, len som o tom pocul (asi by som sa bal vlhka od noh spolujazdca v zime). Castejsie tam davaju CD changer. Mam nechut nieco pchat do kufra, najma woofer - je potom problem s batozinou. Riesenie je asi iba v tom, urobit woofer tak, aby sa dal jednoducho vyberat a teda nebude v kufri zavadzat. Ale uvidime pri instalacii. Som zvedavy, co vsetko na mna vyskoci :) (po Skodovke clovek nikdy nevie)

Já osobně mám pod sedačkou řidiče 4-kanál a pod spolujezdcem 2-kanál + kapacitor, protože v 307SW patří do kufru další dvě sedačky nebo nějaký náklad. Proto mám v kufru jen vyndavací subwooferový box. Jinak pro ty zesáky jsem si udělal vyjížděcí šuplíky, něco jak ty origo truhlíky, tak přístup např. pro ladění není problém. Můžu ti to někdy vyfotit.

Inu, okrem samotnej instalacie je otazne aj porusenie zaruky na auto. Cital som si zarucne podmienky a v podstate akykolvek zasah neautorizovaneho uzivatela s nasledkom poruchy vozidla rusi zaruku na vozidlo. Ma s tym niekto (negativne) skusenosti? Ako sa to da oklamat?

Nemyslím si, že zásah do dveří Ti zničí záruku na motor. Maximálně bys mohl mít problém, kdybys reklamoval třeba el. stahování oken nebo mechanismus centrálu. O tom, že bys ztratil záruku na auto jako celek to je asi nesmysl. Nevím, je to jen názor, a? se raději vyjádří znalci.

Ahoj destiny,

tak, prave som si vyzistil, ze by to nemalo mat na zaruku ziadny vplyv, teda pokial zasah do elektriky nesposobi nejake skody na aute. SW do kufru davat urcite nebudem, este neviem ako vyriesim zadne repro. Zatial rozmyslam nad 3 variantami:

1. do zadnych dveri stredobass a vyskove repro za hlavu (tak ako mas ty),

2. do zadnych dveri trojpasmove repro (alebo iba dvojpasmove)

3. do zadneho plata trojpasmove repro (aj ked si neviem predstavit, ako to v nom bude hrat...)

Zosik pojde urcite pod spolujazdca, kvoli pristupu.