Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

před 2 hodinami, Scratch napsal:

...

Jiank zpet k Italii, Benatky jsou jasny, me se tam moc libi, takze vylet lodi je jasnej. Pak jsem si rikal, ze bych mel vzit zenu do Verony k balkonu Romci a Julci, a kdyz uz budem ve Verone, tak asi Lago di Garda je povinnost. No a jeste me napadlo muzeum v Modene :D, ale tam uz je to trosku z ruky :D

 

Já myslím, že to je akorát, to co píšeš. Rozhodně pár dní u Gardy je príma, koupání a ty pohledy :D No a vzhledem k tomu, že jezdíš na motorce, tak až uvidíš ty silnice, tak ti bude cukat zápěstí :D:D:P

Verona je taky prima, je tam i amfiteátr a pár bazilik. Na procházku pěkný. No a v benátkách se zajdi určitě podívat do baziliky sv Marka, jsou tam asi dvě nebo tři trasy a fronta, ale dá se to,  když přijedeš brzy, v pohodě zvládnout. Doporučuju nechat auto před benátkama na jednom z těch mega parkovištích a jet autobusem do centra. Jezdí to furt a hodí tě to na ten jejich centrální autobusák a pak je všude blízko.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@llug ja jezdim na dovolenou v cervnu a v zari, nejsem masochista :D

@morepower benatky mam prochozeny, takze vim kam holky vezmu :), ale diky za tip. Pojedem tam lodi, je to asi hodka cesty :). Skoda, ze si nemuzu vzit motorku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, ale me to nebude vadit ani kdyz budou holky starsi..... stejne se v cervnu v druhy pulce uz skoro neuci.... a kdyz budou mit znamky v pohode, tak nevidim problem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Benátkach parkujem z pohodlnosti zásadne v poschodovej garáží úplne na konci na tej otočke autobusu. Bližšie to už nejde. Dole je výborná káva , lacnejšia keď sa vypije pri bare :D . Odporúčam kúpiť 12 hod. lístok na vaporetto pozrieť si Burano a hlavne Murano . Celkovo sa Vaporretom presúvať Benátkami je menej únavné a deti majú atrakciu.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 8. 2017 at 15:48, llug napsal:

v červnu jezdime kola nebo vodu(nebo oboje:aut) no a nějaký ten prodloužený veekend přes rok....... a je to, ale taky co ty děcka budou jinak celé 2 měsíce dělat když k mooořu pojedem v červnu

to je jednoduchy :D, 14 dni more v cervnu, v cervenci odpal na 3 tydny na tabor, pak tejden s babkou, pak 14 dni s druhou babkou, o jeden tyden se o ne podelime s manzelkou a pak tyden s babkou a je konec prazdnin :D (nebo casem nejake tydenni sportovni soustredeni).

ale zpet k tematu, dival jsem se na ty vstupy v Modene a Maranellu a trosku me v praci krisej :D, vyjde to na 2000, ale to si proste asi neodpustim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malé info k ceste. Vyrazil som v utorok večer takže na spomínanej pumpe pred IT som bol ráno okolo 8:00. Ďalej mimo diaľnice až do Udine , okolo mesta po tangenziale sud čo je paralelná cesta z diaľnicou. Výjazd na diaľnicu teda na Udine Sud. Vzhľadom na to že bol stred týždňa koniec sezóny a čas siesty , zišiel som pri Benátkach z diaľnice a zvyšok cesty absolvoval po SS309 a SS16. Chioggia,  Ravenna Cervia atď.  Podľa google o zhruba 50 km kratšie ako cez Bolognu a 30 min dlhšie no reálne som stratil iba 20 . Poloprázdne cesty bez jediného zdržania. Mýto Udine - Venezia 9,80 eur.

Upraveno uživatelem dusan2
Gramatika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za informaci. Zeptam se na jednu vec, ted jsem na to uz blize koukal, a vymyslel jsem si krasnou cestu....

sjet v Rakousku na exit 366, pokracovat po statovce B83 a v IT pokracovat po SS13 do Tarvisia a tam uhnout na SS54 do Cave del Predil tam na SP76 jet horama a napojit se na SS13 v Chiusaforte, je to dobrej napad? JE to tam hezky? Nejde mi o cas ani o spotrebu, jde mi o hezkou cestu, zatacky vyhledy.......

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdupovediac som cez Cave del Predil ešte nešiel i keď som to mal už pár krát v pláne.  Buď mi to zamietla tá moja alebo tma. Tento rok mám ale jedinečnú príležitosť keďže som tu s deťmi sám. Už v minulosti som túto trasu skúmal aj ďalej cez slovinsko. Podľa streetwiew to vyzerá parádne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Scratch napsal:

diky za informaci. Zeptam se na jednu vec, ted jsem na to uz blize koukal, a vymyslel jsem si krasnou cestu....

sjet v Rakousku na exit 366, pokracovat po statovce B83 a v IT pokracovat po SS13 do Tarvisia a tam uhnout na SS54 do Cave del Predil tam na SP76 jet horama a napojit se na SS13 v Chiusaforte, je to dobrej napad? JE to tam hezky? Nejde mi o cas ani o spotrebu, jde mi o hezkou cestu, zatacky vyhledy.......

I když jsem tudy taky nejel ( nikdy)tak bych doporučil na výhledy cestu přes slovinský Bovec  popřípadě serpentyny..?  tak přes Krajska Gora na Bovec..osobně jeto (sice už dávno a jiným autem než se dnes jezdí:D) ale srovnávat nemůžu tvoji cestu neznám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked tak rozmýšľam cez ten Cave de Predil prebehnem možno cestou späť tak dám podrobné info. Mám v úmysle prespať po ceste v Tarvisiu a ísť s deťmi lanovkou tu :

Monte Santo di Lussari
33018 Tarvisio, Province of Udine, Taliansko

https://goo.gl/maps/5KzE2Czq6iR2

Ale to je ešte ďaleká budúcnosť všetko môže byť inak :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, llug napsal:

I když jsem tudy taky nejel ( nikdy)tak bych doporučil na výhledy cestu přes slovinský Bovec  popřípadě serpentyny..?  tak přes Krajska Gora na Bovec..osobně jeto (sice už dávno a jiným autem než se dnes jezdí:D) ale srovnávat nemůžu tvoji cestu neznám

takze parada, mame cestu tam i zpet :D, taky jsem nad tim premyslel a potvrdil jsi mi domnenku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátil som sa teda kúsok a obchadzkou po tejto trase dorazil. Cez väčší zapadákov som už dávno nešiel :bojimCamping je na jedničku . Kopec možností v okoli akurát v mestečku Bovec funguje iba jedna reštaurácia do ktorej sa bez rezervácie nedostanete. Katastrofa. Dobrý kontrast oproti talianskému pobrežiu.  

Screenshot_20170829-220522.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo slovinsko je moc fajn a z řek jako je soča či sáva (v okolí jezera Bled) se dá pít teda na soči sem dlouho nebil ale ze sávi loni a zatim sem tu.

to dušan2 já nevěděl že je ten přechod zavřený nezkoušel jsi proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...