Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

tak napisu dojmy:

Slovinci jsou kreteni. Jedu pres Kranjskou goru smer Bovec a 7 km pred nim zavrou na 4 hodin jedinou cestu kvuli nejakym maratonskym dementum a cyklobuznam.... takze otocka a hodku zpet a pres Planici smer Italie...... sem myslel, ze se vzteky rozletim, uz jsem byl lehce unavenej, deti uz napul otraveny......... Mondeo v tech kopcich zere jako tank a ten dementni policajt mi rekne: no my problem, to turistiko problem.......... cajzl jeden?

Caorle: v sezone to tam musi byt silenost.... plaze s lehatkama kam se clovek podiva, a nase lehatka byla v osmy rade asi 100 m od more :D, takze na nej ani nebylo videt :D, more s piskem a chaluhama a dalsim bordelem je fakt hnus a taky nikdy vice.... aspon teda tady, a uz vubec nechapu ze tam nekdo muze jet jen na plazovou dovolenou..... dalsi veci je ta, ze spousta lidi mi rikala, proc chorvatsko, vzdyt je drahy.... velky kulovy. Apartman v IT drazsi a mensi nez v HR, jeste navrch 50 eur za energie (tak jsme si je radne uzili), nutny provest uklid, dovezt si vlastni povleceni (to jsme zjistili az na miste....), wifi v apartmanu - parada, ale za 5EUR na 3hodiny (to se taky firo zapomnelo zminit), v kuchyni jeden hrnec bez poklicky, mikrovlnka nefunkcni, plazovy lehatka jsme si evidentne zaplatili v cene ubytka za 80EUR 1 set, ktery nam ve stredu jeste z plaze zmizel, a na reklamaci nikdo nereagoval. Pizza docela usla, ale zadna hitparada to nebyla (zlata Neapol), ani to ty kurvy za 11EUR nenariznou koleckem, 6EUR za 0,4 piva cepovany na linyho moravaka, nafta draha jako prase a takhle bych mohl pokracovat. Jedine co me zarazilo, byl ten klid na silnicich, daleko ohleduplnejsi provoz nez v CR. V levym pruhu na dalnici se jelo v rade za sebou treba, nikdo nepodjizdel, a kdyz nekdo spechal, tak jen jednou bliknul dalkovejma, a kazdej mu uhybal. Tak jsem to taky zkusil, protoze jsem taky honil cas, a fakt to funguje. Jednou jsem dojel do kolony a vsichni stali tak, aby ve prostred byl prujezdni pruh pro IZS, no na to jsem proste koukal a rikal si, jak by to bylo skvely v cr, kdyby tady nejezdili tak blby a arogantni ridici..... a taky se mi libily samoobsluzny pumpy. Proste z jedne strany des a hruza a na druhe strane toto a nadherna priroda, pamatky, auta....

Caorle_9_2017_117_Ferrari.jpg

Caorle_9_2017_114_Ferrari.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch tak si to pekne schytal ;) asi si tak skoro mienku o taliansku nevylepšíš :myslim

Kirkiz airbnb je niečo úplne iné ako booking.  Je vyhľadávam na bookingu potom ešte porovnávam hodnotenia priamo v google mapach a kontaktujem buď priamo alebo rezervácia booking. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

no tak vseobecne nejbliz v ITA je asi Lignano a Caorle. Ale nevim, jestli v sezone. A jak jsem psal vyse. Chteji 50 eur za uklid apartmanu, 80 Eur za plazovy set lehatek. Bez nich to asi nesezenes...... podle me je to kravina. Ja uz bych tam nikdy nejel............... viz foto....

Caorle_9_2017_056.thumb.jpg.bebb2f1fd063caa59885de3e9e847188.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci  jet na ,,slepo". To je hazard. Pořádají se různé jedno-dvoudenní zájezdy k moři. Nechce se mi jet busem. Přece jen autem je to lepší i pohodlnější a má to ,,něco" do sebe. Zvláště Peugeotem:D. Ted vážně. zkusil bych nějakou cestovku. Jen jsem chtěl vědět, zdali tím nemá někdo nějaké zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

1. Ubytování výhradně přímo pres místní agenturu (osobní zkusenost Lignano appt. pro 4 prakticky přímo na pláži s výhledem tuším vloni něco kolem 600 eur na tyden, platba zálohy kartou pouze 20% - Agenzia Mare www.lignano.it - super jednání online i na místě, žádná vratná kauce 100 E, při odjezdu mimo otevírací hodiny agentury stačilo hodit klíče do kastlíku )

2. Plážový servis zásadně extra. Prodávat ho spolu s pobytem je jediný způsob jak prodat 10 - 50 řadu. Kupuju začátkem května online a vyberu si řadu (1 - 2) i místo - 108 E. 

3. V sezoně kratší pobyt než na týden nesezenes. Jedině jet na blind a na 2 dny se fakt nevyplatí. To si kup zájezd busem pátek tam neděle zpátky - do Caorle apod. jsou toho plné slevové portály

 

P.S. Pokud se někomu zdá cena za apt. resp. pláž. servis vysoká tak odkazuji na fotomapy pláží Caorle/Bibione/Lignano a počet řad slunečníků ... cca 50/40/8-10. Ano je tam obecně dráž ale proti sídlištím na pláži v B. a C.  jsou to lázně, zejména. Pineta a Riviera. Sabbiadoro je tak trochu Vegas ale jen část páteřní komunikace ... jinak klídek. Nejsou tam Němci, Čechů málo, tu a tam SK a PL. Nejvíce Italové.

IMG_20180815_093534.jpg

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Pár fotek z letošní dovolené v Itálii a průjezdu Rakouskem.

Rakousko, koncentrák Dachau (zajímavé bylo, že jsme v Rakousku nejen neviděli byť jediný servis Peugeot, ale ani nepotkali byť jen jediný vůz Peugeot - asi tam mají Peugeoty zakázané)

1.Dachau_14.thumb.JPG.b1e8b82c4d9a3ced6fa4e411e55b2b28.JPG

Rakousko Tauernské Alpy

1733359777_2.Rakousko_cestou_do_Itlie.thumb.JPG.a9aa1791e994d6f6e0e9555849205696.JPG972638000_2.Rakousko_pedItlii.thumb.JPG.78a2f24c999e7a6ddf3ae97be2bc02d9.JPG1111907519_2.VRakousku_jekrsn_i_kdy_je_okliv.thumb.JPG.c1515545733b2f968929fcb71e42dddb.JPG

Italia - Venezia

DSC00124.thumb.JPG.7d3e63254de69a743b66cc88299e843a.JPGDSC00145.thumb.JPG.f3862ce43bc0ebd9bc42daeddd9ad165.JPGDSC00166.thumb.JPG.1b2df30170ef6b9265b2b7233c0d0d96.JPG

San Marino

DSC00226.thumb.JPG.3249656e405dae3b8b0408db336ae33d.JPG

Italia - Atessa

DSC00248.thumb.JPG.3960717639e58725cceeff556eedf5f8.JPG

Italia - Atessa fabrika PSA Sevel SUD (Tady se narodil letos v únoru můj Peugeot - fabrika mezi vinicemi - jeli jsme kolem)

DSC00253.thumb.JPG.318d57ef44b8d30fa8aad39013184155.JPG

Italia Gargano - na Jadranu pravidelně každý den odpoledne bouřilo, ale voda byla teplá jako kafe

DSC00261.thumb.JPG.1abb126b2f1d17dca284af581e32fe81.JPG

Italia - krátká pauza v okolí Manfredonie

DSC00277.thumb.JPG.2ea1bb9ef62209b36eec8c53b93a34d5.JPG

Italia - PompejeDSC00291.thumb.JPG.73357bd0091b2b8fa37a046fd4babaaf.JPG

 

Italia Neapol a na snímku dole Neapol s VesuvemDSC00308.thumb.JPG.083b90ded296294eb3aa367a4effdeaf.JPGDSC00315.thumb.JPG.70961ce92d4020e73f279d0347b8ab5c.JPG

 

Italia - Monte Cassino Basilica sv. BenediktaDSC00321.thumb.JPG.572d108a34471397e6282bda8ff2fe66.JPG

Italia - Assisi hrad a Basilica sv. Františka

DSC00338.thumb.JPG.c34ce1d341482d25d2cf2b694b42c774.JPG

Assisi Basilca a my, (fotili nás Korejci od Hyundaje, jak jsme se stačili domluvit - byli tam na výletě)

DSC00355.thumb.JPG.bf1d8ceff35695f4c70890e581e6d1ee.JPG

Italia - Alpy před Bolzanem od Východu u Telve

DSC00357.thumb.JPG.792b69bad481a5d0bee0b6e9a7170bc9.JPG

Italia + Alpy před Bolzanem od východu - Passo Marengo

DSC00358.thumb.JPG.e9075124e6ef40c7b37f45f2f9e4ddb1.JPG

Italia + Alpy před Bolzanem od východu - Passo Marengo parking ve výšce 2 430 m n.m.

DSC00360.thumb.JPG.5fbd72390667226aa8f47471ac28f071.JPG

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leta jsem jezdil do Lido di Jesolo, camp Adriatico. A vzdycky spokojenost, pohoda, mobilehome a na plaz 50metru, vsechno v cene:). Loni sok: vratna zaloha 150Ecek, wifi za nemalej peniz, klimacka jen 5hodin v cene, zaverecnej uklid 80Ecek, na plaz pres cip a 15 rad lehatek za 5Ecek za lehatko:grr. Tak jsme se otocil pryc, pres Lago di Garda, Veronu a Pisu do Florencia a ve Forte de Marmi ubytko sehnany na miste za hubicku, pisecna plaz se spoustou mista, mistni si vazej klienta. Kdyz chces lehatko ze slunecnikem dobre, kdyz ne, nikdo Ti ho nenuti. Navic jizda z Jesola do Florencie NE PO DALNICI po stare silnici [je to silnice 1.tridy] s milionem krasnych vraceceka a prejezd Apenin ve vysce 1800m.n.m taky stal za to! Zpatky pres San Marino a Benatky - vsechno po slinicich 1. tridy - az na polsky kamiony  O.K. a bez front na mytnejch branach.:papa

Jadran at na italske nebo charvatske strane uz nikdy vic! Vzdyt i sileny Albanci dali v Durres 15 rad lehatek ze slunecnikama......:grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl letos v Bibione, už počtvrtý. Když to tady čtu, říkám si, že asi jezdím jinam... :roll

Vše zařizuju přes místní agenturu(protože český cestovky se mi teda vůbec neosvědčili, ani přístupem ani schopnostma), pronajímám si vilku se zahrádkou, klid, bazén, grilovačka a relax, snídaně na zahradě... jinak na ulici nikdo, po sedmý ticho, sem tam projede někdo na kole, pizza naprosto nejlepší. Na pláži jsou k dispozici plážový servisy, a to mi vyhovuje. Zamlouvám si dopředu pozici blízko vody, ale ano, jsou to řady slunečníků. Koneckonců s dvěma dětma není moc na romantiku čas...až budou větší, pojedem jinam, kde budou třeba rozmanitější pláže apod, ale zatím je to takle značka ideal.

Cesta mi trvá 8 hodin, mám vychytaný časy, kolony žádný nepotkám, jedu durch, v pohodě a klidu. Takže já sem spokojenej. Wifinu mám z hotelu vedle zadarmo, klimatizaci taky (ale já ji moc nepoužívám, vilka je ve stínu a je tam příjemně). Letos mě trošku srali češi kousek vedle, protože se chovali jak telata a byli občas hrozně hlučný, jinak je to fakt pohoda a cenově jsem se až divil, ale je to skoro levnější jak hotel. Kauci 100euro platím na začátku, ale vilku po sobě uklidíme a ještě se mi nestalo, že by ji nevrátili. Povlečení si vozíme vlastní, protože máme rádi to naše..tak asi tak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, pesastor napsal:

Leta jsem jezdil do Lido di Jesolo, camp Adriatico. A vzdycky spokojenost, pohoda, mobilehome a na plaz 50metru, vsechno v cene:). Loni sok: vratna zaloha 150Ecek, wifi za nemalej peniz, klimacka jen 5hodin v cene, zaverecnej uklid 80Ecek, na plaz pres cip a 15 rad lehatek za 5Ecek za lehatko:grr. Tak jsme se otocil pryc, pres Lago di Garda, Veronu a Pisu do Florencia a ve Forte de Marmi ubytko sehnany na miste za hubicku, pisecna plaz se spoustou mista, mistni si vazej klienta. Kdyz chces lehatko ze slunecnikem dobre, kdyz ne, nikdo Ti ho nenuti. Navic jizda z Jesola do Florencie NE PO DALNICI po stare silnici [je to silnice 1.tridy] s milionem krasnych vraceceka a prejezd Apenin ve vysce 1800m.n.m taky stal za to! Zpatky pres San Marino a Benatky - vsechno po slinicich 1. tridy - az na polsky kamiony  O.K. a bez front na mytnejch branach.:papa

Jadran at na italske nebo charvatske strane uz nikdy vic! Vzdyt i sileny Albanci dali v Durres 15 rad lehatek ze slunecnikama......:grr:grr:grr

V Lida di Jesolo jsme byli, mají tam ruské kolo, u Benátek jsme spali nadivoko u pláže v Punta Sabioni. Odtud jsme do Benátek jeli lodí, mají tam něco jako lodní "autobusy". Lehátka nás netrápí, ten písek se nám tak dokonale hnusí, že na písečných plážích vydržíme jen ve stoje a to ještě ztěží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...