Jump to content
  • Current Donation Goals

Peugeot 406 2,0i spotreba

brko

Recommended Posts

no je fakt ze ve meste jdu malokdy nad 1500 ot. :-)))

ja mam v papirech ve meste spotrebu 17, ale ve meste jsem max. na 10 a to doopravdy max. kdyz skocis v nejaky brutalni zacpe, takze toho bych se nebal.

Tak nevím. Když jsem měl svoji 406 1,8 16v jen na benzín, nedostal jsem se se spotřebou nikdy nad 8,7l/100 km a to jsem celou nádrž vyjížděl po Brně. Nejmenší spotřebu jsem měl 6,5 a to byla otočka z Brna do Špindlu a zpět a to jsem jel vcelku svižně mimo město 100-120 km/h. Teď mám čerstvě namontováno LPG a po Brně v autoškolním výcviku mě to žere v průměru 8,9 l LPG/100 km. Zkoušel jsem za kolik se s tím jezdí při předpisové jízdě mimo město po vysočině a Mor. krasu a na ujetých 180 km jsem měl spotřebu 6,9l LPG/100 km. Úplně mě to dostalo. Najel jsem 180 km a dotankoval za 160,-.

Nevím, čím to je, že mám tu spotřebu tak nízkou a nemyslím si, že bych patřil mezi EKOřidiče hledící na spotřebu a jezdící na spotřebu. Prostě jezdím jak jezdím a pak si ji vypočítám.

No zatim teda nic moc,dalnice Breclav - Praha prumer asi 130,tzn ze obcas 160 obcas 100km/h + jeste asi 15km v zacpe + nejakych 40km po praze a spotreba vysla nejakych 8l.Pritom zadna sivoka jizda.V klidu zadne slapani na plyn.Zda se mi to trochu vic.Kamos ma alfu 164 rok 93 motor 2.0 o 15 koniku vic,a po dalnici pri 170 spotreba 8,1l.Hodnekrat overene.Jen je o trochu lehci.

Původně zaslal: brko

No zatim teda nic moc,dalnice Breclav - Praha prumer asi 130,tzn ze obcas 160 obcas 100km/h + jeste asi 15km v zacpe + nejakych 40km po praze a spotreba vysla nejakych 8l.Pritom zadna sivoka jizda.V klidu zadne slapani na plyn.Zda se mi to trochu vic.Kamos ma alfu 164 rok 93 motor 2.0 o 15 koniku vic,a po dalnici pri 170 spotreba 8,1l.Hodnekrat overene.Jen je o trochu lehci.

O něco lehčí je asi o 100 kg. To ale dělá hodně. Pokud se vozí zbytečný krámy v kufru, tak je to už na spotřebě hodně znát. Přece jenom je 406 limuzína, tak se to nemůže srovnávat s autem o tolik menším. Ale je pravda, že na Alfu je to slušná spotřeba. Asi hodně povedenej motor. Někdy holt motor, jak se říká nesedne a pak i když je všechno v pořádku si vezme víc než jinej a podle techničáku úplně stejnej.

No spis i o 200kg.Je to nejak odlehcene jinak je to myslim i vetsi nez 406 a taky limuzina.Jako zase je pravda ze jak rika on ze je to vlajkova lod od alfy.Ma to 2 svicky na valec,ladene svody a celkove proste jinak propracovane.Tak nevim ale stve me to.A ve meste teda mu to zere tak 9 tak jsem zvedavi co me :myslim

Z toho děláte... Palubní PC nemám, palivoměr ukazuje taky blbě, takže spotřebu nepočítám. Beru to ale tak, že jsem velkej a těžkej, mám proto velkou a těžkou káru, a proto mám i velkou a těžkou spotřebu :roker

Kdybych měl řešit spotřebu, tak si koupím 1.0 106 :papa

Akorát nevím, co by na mejch 120Kg chudinka říkala :D:D:D