Jump to content
  • Aktuální cíle darů

FOTO: Jak se spravne odlepit od zeme!

Guest DD

Recommended Posts

Vitty> Je to absolutne realny .. kdyz se mrknes na ten web, tak je to v komentarich zminovany Xkrat .. je nutno si uvedomit, ze to bylo nakladni letadlo, ktery nemusi dodrzovat stoupaci krivku osobaku, ale muze vzlitnout tak, na co mu motory a regule leteckyho provozu staci ;). Nehlede k tomu, ze kdyby to bylo foceny zboku, tak by ta krivka mozna tolik strma nebyla .. ;) Tedy tolik aspon muj nazor ;)

[upravil dne 27/9/2005 DD]

Původně zaslal: voštík

hmmm 129vterin...:o kdyz ja mam max cas na 15s :( :(

To s tou krivkou je to docela v pohode: hodne zkreslit to mohl podle me i treba bocak:o nehlede na uhel. Ona ta perspektiva je docela dost zajimavy zobrazeni :P:P

Vyhoda zrcadlovek .. muzes mit expozici jak dlouhou chces s funkci \"bulb\" a spousti, ktera udrzi zmacknutej cudl (treba dratovka) :)

Spíš mě udivuje, že nejsou přepálený okolní světla oproti těm pozičním na letadle, nehledě na to, že byli navíc v pohybu. Tohle by asi digitál neustál. Film je podstatně pružnější. (myslim světelně) :D

A frajeřina by byla, kdyby se jednalo o přistání. To by byl u mě pilot teprem nachr...:D:D:D

Původně zaslal: Hics

Spíš mě udivuje, že nejsou přepálený okolní světla oproti těm pozičním na letadle, nehledě na to, že byli navíc v pohybu. Tohle by asi digitál neustál. Film je podstatně pružnější. (myslim světelně) :D

A frajeřina by byla, kdyby se jednalo o přistání. To by byl u mě pilot teprem nachr...:D:D:D

Je to foceny Canonem 20D-kem .. takze digitalem na ISO200 ;) .. pri clone 29 .. myslim, ze je to stejne foceny do RAWu a pak trosku postelovany .. kazdopadne to nijak neubira obrazku na kvalite ;). Mimochodem - pozemni svetla jsou prepaleny ;)

[upravil dne 29/9/2005 DD]

uz to mam par dnu jako wallpaper :)

Clona 29!!! EXP. 129s O tom se mi taky muze jen zdat :( Kua kua :( asi budu potrebovat novej fotak :D

Dratovku bych mel, jeste z dob, kdy jsme fotili na Praktiku - to byla tehdy doba, nez jsem si moh prohlidnou ftky... zvetsovak jeste mame doma :)

No a ja si teprve ted vsiml, ze stopa zacina uz vpravo dole :)

Mel jsem zapujcen Olympus C5060WZ coz neni klasicka zrcadlovka a funkci \"Bulb\" disponovala :)

Původně zaslal: DD

hmmm 129vterin...:o kdyz ja mam max cas na 15s :( :(

To s tou krivkou je to docela v pohode: hodne zkreslit to mohl podle me i treba bocak:o nehlede na uhel. Ona ta perspektiva je docela dost zajimavy zobrazeni :P:P

Vyhoda zrcadlovek .. muzes mit expozici jak dlouhou chces s funkci \"bulb\" a spousti, ktera udrzi zmacknutej cudl (treba dratovka) :)

Clona 29!!! EXP. 129s O tom se mi taky muze jen zdat :( Kua kua :( asi budu potrebovat novej fotak :D

Dratovku bych mel, jeste z dob, kdy jsme fotili na Praktiku - to byla tehdy doba, nez jsem si moh prohlidnou ftky... zvetsovak jeste mame doma :)

No a ja si teprve ted vsiml, ze stopa zacina uz vpravo dole :)

Pokud mas kompakt, tak ten ma by default clonu nasobenou snad cislem 8, tj. uz pri clone F/8 mas na kompaktu F/64. Samozrejme je to jen teoreticky prepocet dany tim, ze kompakty by default doostruji vsechno softwarove a neradi delaji s hloubkou ostrosti :). Proto obvykle mas z kompaktu \"vsechno ostry\".

Mozna to podavam spatne, ale neco takovyho jsem cetl nedavno v jedny fotoknize, muzu dodat cele zneni odstavce o kompaktech ;)

Dobry fotky dela predevsim dobrej fotograf .. a je k breku kdyz vidis nekoho kdo ma prachy.. poridi tu nejvykonejsi techniku a ceka ze z toho budou lizt fotky sami a vysledky stojej zaprd .. stejne jako u aut .. vidis napr. Imprezu STi ktera jezdi ciste vyletni tempo (samozrejme nemyslim tim lepsi vrazedny nez vyletni ;) ale taky zcela nevyuzivany potencial) nebo jeste lepsi priklad a to jsem vidaval casto .. Octavia RS a predjizdi na petku z velmi nizkych otacek na nebezpecnych mistech kde se pak miji s protijednoucim autem hodne na tesno .. kua kdyz uz musim predjizdet a mam auto ktery ma vykon proc ho nevyuzit k bezpecnosti?? .. chjo :myslim ale to uz se dostavam uplne mimo tema.. pardon..

JJ kompakt to je, ale trosku vymakanejsi. Je to P_Shot S2 a fotky dela mistama i dobry. S tou hloubkou ostrosti to maj trosku slozitejsi, to je pravda :(

Mě se to nezdá...něco nočních fotek už sem se nadělal, ale neumim si představit, jak bych exponoval tohle, aby nebyly světla na rampě přepálený (DD tvrdí, že jsou, ale to je v podstatě při nočním focení každý bodový zdroj světla) a přitom tak zřetelá trajektorie pozičních světel letadla. Mam pocit, že v tom bude kapku doůprav.

Dyk si vem DD, jaký rozdíl v nasvícení pixelu by musel být při 130 vteřinách u statického výkoného pozemního světela oproti pohybujícímu se podstatně méně výkonému světlu na letadle. Abys ve výsledku viděl světla letadla takhle, tak bys měl za standartních okolností spodek totalně zalitej.

Jediný co mě teď napadlo je, že byla spodní část fotogradie při expozici cíleně zastiňována tak, aby nedošlo k přeexpozici.

Hics> To je samozrejme mozny ... napadlo me, ze mel frajer prechodak, ale na druhou stranu to by mel zastineny i potom svetla letadla, kdyz rolovalo. Tezko rict, jak je to udelany .. myslim, ze naky upravy tam budou urcite, kazdopadne na pozemnich svetlech je videt jednolitost, takze jsou tam urcite prepaly. Na druhou stranu svetla letadla (stroboskopy-like) jsou hodne vykonny, ty blikace jsou videt na obrovskou vzdalenost.

Proste tezko rict .. chtelo by to vyzkouset. Asi si najdu na Ruzyni dobrej point a zkusim tam vzit par zaberu ;)

Původně zaslal: AKCZ

Dobry fotky dela predevsim dobrej fotograf .. a je k breku kdyz vidis nekoho kdo ma prachy.. poridi tu nejvykonejsi techniku a ceka ze z toho budou lizt fotky sami a vysledky stojej zaprd .. stejne jako u aut .. vidis napr. Imprezu STi ktera jezdi ciste vyletni tempo (samozrejme nemyslim tim lepsi vrazedny nez vyletni ;) ale taky zcela nevyuzivany potencial) nebo jeste lepsi priklad a to jsem vidaval casto .. Octavia RS a predjizdi na petku z velmi nizkych otacek na nebezpecnych mistech kde se pak miji s protijednoucim autem hodne na tesno .. kua kdyz uz musim predjizdet a mam auto ktery ma vykon proc ho nevyuzit k bezpecnosti?? .. chjo :myslim ale to uz se dostavam uplne mimo tema.. pardon..

At uz mimo misu, nebo ne, k tematu to sedi. Dobrej fotograf udela relativne dobrou fotku i se srackofotakem. Na druhou stranu hodne dobra fotka vyzaduje techniku, ktera aspon zvlada zakladni veci (tj. hloubku ostrosti, clonu, expozici, iso, white balance, foceni do RAW atd.). A kdyz pak mas kombinaci cloveka, kterej ma nejaky teoreticky znalosti, dobrej fotak a dobry podminky, stejne z toho muze vzniknout totalne zmrsena fotka, protoze ten clovek nema oko (jako treba ja :)).

A k nevyuzitymu potencialu .. prikladu lze najit spousty. Typicky treba u Imprezy je to hodne o setreni paliva ;). Potkavam dost STIcek, ktery jedou normalnim tempem, kdy to auto bere \"jen\" 14 litru ;). Koneckoncu ja taky nejezdim porad rychle :D. U predjizdeni je to samozrejme neco jinyho, ze .. :D.