Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ubývání chladící kapaliny ?


Nofear308

Recommended Posts

Čau pánové,nevíte čím to je že mi ubýva chladící kapalina ?Mám Peugeot 308 1.4 vTI 2013 najeto 15 000.A ještě mi připadá že na volnoběch slyším dívný zvuk a když sešlápnu spojkový pedál tak to přestane mohlo by to být ložisko?Je to na záruku ??? Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic moc výsledek kapalinu mi dolili znova a prej mám přiject když mi znova uteče

a u toho zvuku na volnoběh by to měl být setrvák a jsem zvedavý jaký problémy stím budou aby to šlo na záruku protože na spojku se záruka nevztahuje protože je to spotřební materiál ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Tak jak dopadl Nofear se počítám už nedozvíme...

 

Akorát před měsícem jsem měl chladicí kapalinu na minimu, považoval jsem to za odpar, tak jsem dolil destilkou. Dneska, tedy po měsíci a 1200km jsem to zkontroloval a hladina byla cca 2-3cm pod minimem :bojim  Koukal jsem, jestli někde neuvidím únik a řekl bych, že teče chladič na levé straně (při pohledu zepředu auta). Byl tam trochu mokrý na spodu. Sice včera pršelo, ale zbytky vody jinde se po dnešní cca 10km jízdě vypařily a tam je to furt vlhké (druhá strana je suchá jak troud). Nejsem si jistý, jestli to kryje záruka, v brožurce Optiway je psaný "chladič-větrák", tak nevím, jestli je tím myšlen větrák chladiče nebo obojí. Řešili jste to někdo? Poškozené od kamínku to podle mě nebude, protože před tím je ještě ventilátor s krytem a výparník klimy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, tak to opravdu teče, vytřel jsem to kolem do sucha a po 25 km je pod chladičem opět mokro. Pokud není nějak (nevím jak) proraženej, ale vyrezlej nebo prasklej, tak to teda moc nevydrželo, auto má akorát 4,5 roku a aktuálně 78tkm. To i na blbé Feldě mně chladič vydržel 10 let / skoro 250tkm a to nebyl zrovna vzor spolehlivosti. Nevím, jestli to přes týden stihnu opravit, poku to nebude na záruku, tak spíš nestihnu, protože 8500Kč za originál opravdu nedám, když ho má Badisák podle značky za 1700 - 2200... Nemá někdo zkušenost, jak rychle se to může zhoršovat? O víkendu potřebuju najet cca 500km s rodinou a Thálií se mně fakt nechce.

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

mám P 308, motor 1.6 benzín, 88 kW a v poslední době řeším, že se mě ztrácí nemrznoucí kapalina. začalo to vždycky tím, že při výměně oleje mě bylo dolito cca půl litru. Ale za posledních 14 dní se auto špatně zahřívalo(ukazatel teploty šel s teplotou nahoru a pak dolu,skoro jak otáčkoměr), netopilo a aby taky jo, když jsem poté dolil skoro litr a půl kapaliny. nejhorší je, že jsem se díval a nikde jsem žádnej uník nenašel. dále podle mě při zapnutém topení jde do auta takovej divnej smrad někdy, nemůže to mít nějakou souvislost. Víčko od oleje jsem kontroloval, na něm žádná emulze není, po dolití kapaliny se motor krásně zahřívá a krásně auto topí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

únik 1.5 litru za 14 dní je hodně moc, kontrolka nedostatku chlad. kapaliny nesvítila? doporučil bych denně sledovat stav kapaliny v expanz. nádobce, jinak uvaříš motor ...

 

místo úniku kapaliny se lépe hledá po natlakování chlad. soustavy, jinak podle toho, že byl smrad po zapnutí topení, může být prasklý radiátor topení--nedá se opravit, jen výměnit za nový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
  • O 4 týdny později...

Chlapi bacha na jednu věc. Taky mi pořád praskaly hadice a ubývala voda, tak jsem měnil a měnil, až nakonec přišli na to, že mám v čudu těsnění pod hlavou a fouká to do chladícího systému. Bylo to okolo 100 000 najeto. A ve vodě se žádná emulze netvořila. (1.6 VTi).

Upraveno uživatelem matii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...