Jump to content
  • Aktuální cíle darů

405 - nežhavení a ostatní problémy


Sagittarius

Recommended Posts

Dobrý den Vám, i když pro mě to dobrý den nebyl páč mi nějaký zku***syni před barákem očesali mojí 405 o origo poklice. Vypadá teď jak nahotinka z vrakáče. :-(

K věci - auto mi nežhaví. Před 4000km jsem vařil, hlava na výbrus, už to z toho tolik nehulí, ale neni to nový no... Pečeme pístní kroužky. A od tý doby to jede ok, leju do toho naftu, semtam olej, a abych na pětku akceleroval, musim to vytočit na vysoký otáčky, ale to je tak když praskne hadice u chladiče a za pět sekund to je na 110. No a dyž jsme byli s mladou na dovolený, tak už mi to tu a tam při startování nerozsvítilo tu žhavící kontrolku. To potom protočim jednou tak 10 sekund, pak to nechám a buď to už žhaví, nebo to chytne napodruhý, nebo napotřetí... každopádně se tomuhle jevu zvyšovala frekvence až se z něj stala rutina. Prostě mi to nežhaví. Ale přijde mi, že to je jen někde blbě, že to nesepne to, co má, ale nevim, opravdu, prosím tedy o radu.

Další věc je, že dveře u řidiče maj šíleně zarezlej jeden ten šroub a tak to nemůžu povolit,abych je dostal do správný "formy" aby se daly v pohodě zavírat a aby nebyly takhle drobátko šejdrem - seděj víc dolu - to se pak blbě leze z auta, páč to i napůl zacvakne zámek, takže se ven lámu jak magor.

Jo, otázka, jak na tom zamaskovat škrábance? Barva černá. Matná. Lak na nehty zatím vede, prosím o Vaši zkušenost.

Nakonec nějaké věci, co sháním:

14" poklice a potahy, protože ty moje od Velcaru už jsou na několika místech prodřené. Stačí mi i info, kde je levně sehnat.

Díky za rady, hezký zbytek dne všem

Link to comment
Share on other sites

K těm dveřím,i když šroub povolíš tak se s tím nic nevyřeší nejde to nijak nastavit.Jedině odvrtat na větší průměr a dát tam větší šroub,nebo nějakou vložku.Mám dojem že se to tu řešilo.Já to neřeším jednou sem je silou přizvednul a sedalo na pant o něco líp.

Link to comment
Share on other sites

Těžko říct, jestli je to tím, přijeď, já ti ho půjčím na vyzkoušení, přehodíš, vyzkoušíš, kupovat nemusíš, když nechceš. Akorát mě musíš zastihnout zrovna v garáži, sólo tam kvůli tomu nepojedu ;) Budu tam např. ve středu, jak je volno. Tel. je kdyžtak vlevo pod nickem...

Link to comment
Share on other sites

No tím relátkem to možná bude, ale je mnohem pravděpodobnější, že to dělaj konektory. Takže jak už jsem tu radil .. Vytáhnout, nastříkat kontaktolem (popř. lehce přimáčknout kleštěma) a opakovaně zastrčit. Postupovat od relátka žhavení (modrá / černá krabička na příčce za baterkou), konektory vedle (někdy i pod) vzduchového filtru, konektory pod nohama řidiče u pojistek a u spínací skříňky. Nejpravděpodobnější jsou ty u vzduchového filtru (mě to dělalo obdobný věci), ale projdi všechny abys měl od těchle závad pokoj na dýl. Jo a s tím vařením, tak to moje 405 1,9D / 1988 mi kámoš skoro uvařil, protože praskla pojistka u větráku (vedle vzduchovýho filtru) a druhej větrák měl špatný ukostření (pod nárazníkem dva ukostřovací bloky), takže je dobrý prolízt s kontaktolem i tyhle věci, popř. přizemnit o šroub.

Ps..

Vždycky když mi to nejelo nebo zlobilo, byly to kontakty a než jsem na to přišel stálo mě to ňáký money...:papa:papa

Link to comment
Share on other sites

Hurá, byly to kontakty, DJJD měl pravdu, tímto děkuji. Očistil jsem to a žhaví jak zamlada. Takyděkuji Oddiemu za nabídku, ale naštěstí ji nemusím využít, bylo to banálnější, než jsme mysleli. Čalounění mám taky, pasuje parádně, černá bočnice a šedý uvnitř, sedí to pěkně.

Tak teď už jen ty poklice, levý řidičovy dveře a kdyžtak novej motor:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...