Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Porucha volnoběžných otáček 106 - 1.1 - 1997


Alov

Recommended Posts

Zdravím všechny!

Mám následující problém. Nedávno mi začaly blbnout volnoběžné otáčky. Při studeném motoru byly v pohodě, ale jakmile se motor zahřál, otáčky vyletěly vysoko a chvilkama si motor jako by sám přidával plyn. Moje 106 / 1.1 / 1997 nemá otáčkoměr, ale vím, že otáčky jsou prostě vysoké. Při volnoběhu se zahřátým motorem dokonce takové, že při 4 r.s. nemusím držet plyn a auto je 55km/h. Dále se mi stává, že při zahřátém motoru a jízdě začne auto škubat, jako by ztrácelo výkon. Vyšlápnu spojku, pustím spojku, jede to a po třeba kilometru to začne dělat znova. Už jsem něvěděl co s tím, tak jsem snížil otáčky volnoběhu na dorazu, no a ted to je úplně na hovno, protože při startu za studena to furt zdechá samozřejmě.

Omlouvám se za založení nového téma, ale pročetl už jsem tu toho fest, ale ten můj případ tak nějak na nic nepasuje. Zřejmě to bude škrtící klapka, ale rád bych to měl potvrzené.

Jinak jestli bych mohl poprosit. Nemá někdo přímo fotku motoru, kde je přímo umístění škrtící klapky? Jsem docela zručný, ale potřebuju přesně vědět, kde se nachází, at nevrtám do něčeho jiného.

Předem moc děkuji :(

Diagnostika napsala tohle:

528 - Servo škrtící klapky - Nevěrohodný signál

574 - Spínač volnoběhu - Přerušení

[upravil dne 5/5/14 16:21 od Alov]

[upravil dne 5/5/14 16:23 od Alov]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Postupoval by som nasledovne. Vycistenie skrt. klapky a volnobezneho ventilu (je na klapke), vymena cidla teploty chladiacej kvapaliny pre RJ.

Klapka je na sani, za vzduch. filtrom, kovovy bazmek, do ktoreho ide napr. lanko plynu :)

Ak das VIN rad Ti niekto hodi obrazok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to má za vstřikování?

No to netuším. Veškeré papíry mám v autě. Zítra mrknu a hodím to sem... Zatím dík

Takže to je typ motoru HDZ. Vstřikovaní Bosch? Kurňa nevím, kde to dohledat.

[upravil dne 6/5/14 12:14 od Alov]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Postupoval by som nasledovne. Vycistenie skrt. klapky a volnobezneho ventilu (je na klapke), vymena cidla teploty chladiacej kvapaliny pre RJ.

Klapka je na sani, za vzduch. filtrom, kovovy bazmek, do ktoreho ide napr. lanko plynu :)

Ak das VIN rad Ti niekto hodi obrazok :)

Díky. Zítra ten postup zkusím. VIN tu hodím. Zatím dík za radu a dám vědět, jak jsem dopadl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Postupoval by som nasledovne. Vycistenie skrt. klapky a volnobezneho ventilu (je na klapke), vymena cidla teploty chladiacej kvapaliny pre RJ.

Klapka je na sani, za vzduch. filtrom, kovovy bazmek, do ktoreho ide napr. lanko plynu :)

Ak das VIN rad Ti niekto hodi obrazok :)

Díky. Zítra ten postup zkusím. VIN tu hodím. Zatím dík za radu a dám vědět, jak jsem dopadl :)

Takže VIN je: VF31CHDZE51697561

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuže klapka vyčištěná a otáčky zatím od oka seřízené. Cukání za jízdy po 50 km zkoušce odpadlo, ale otáčky jsou zase vysoko. Zajímavé je, že pokud jedu na neutrál, tak jsou otáčky vysoko a jak zastavím, tak po cca 2 vteřinách otáčky klesnou do normálu. Je to stále stejné i po několika zastaveních. Motor je zahřátý. Za studena se to tvářilo v pohodě. Pokud jedu a mám zařazenou rychlost, tak ani nemusím držet nohu na pedálu a auto si spokojeně jede. Otáčky jsem přizvednul za studena. Nějaké rady?:(

[upravil dne 6/5/14 12:21 od Alov]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se to tak nazvat. Ten spínač volnoběhu je součástí toho serva....

A ten spínač se nechá koupit zvlášť nebo je nutné koupit celé to servo? Tejpek na diagnostice říkal něco v tom smyslu, že na to pasuje servo z Favorita. Ono bude asi nejlepší to servo vytáhnout a jít sehnat identické. Nebo se to dá nějak opravit? Díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bude čidlo teploty...

No to mi po pravdě moc nesedí s tím čidlem teploty. Čistě hypoteticky, kdyby to bylo to čidlo, tak ty otáčky zůstanou vyset furt vysoko a neklesají po cca 2 vteřinách zastavení na netrál do normálu. Spíš bych se přikláněl k tomu servu, že špatně reaguje. Uvidíme. Každopádně dík :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší by bylo najít někoho ochotného k zapůjčení funkčního serva, tím se vyloučí zbytečný nákup, když to třeba bude v kabeláži.... V autě funkční mám, ale jseš poněkud z ruky....

No stejný typ Pažouta v mém okolí bohužel nikdo nemá :-( Ale zkusím to servo vytáhnout a porovnat ho s tím favoritackým. Ten bych na odzkoušení sehnat mohl. Uvidím. Dík za další radu. Dám vědět, jak jsem dopadl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj všem,

omlouvám se, že jsem výsledek mého snažení sem nedal dřív, ale skončil jsem pracovně v zahraničí, takže až ted.

Zkusil jsem vše možné i nemožné. Za prvé byl kousnutý krokáč, který se mi celkem snadno podařilo rozchodit. Ale hlavní problém byl v kontaktech kolem osky krokáče. Jsou tam dva a jsou z asi měděného tenkého plíšku. No a jeden z nich byl zlomení, tudíž kroká chodil jak se mu zachtělo. Vzhledem k tomu, že jsem špekulant, vzal jsem tento problém jako osobní vázvu :D Problém však byl v tom, že jsem neměl identický materiál, resp. sílu materiálu. Nakonec jsem tento nahradil plíškem ze svinovacího metru. Vystřihl jsem kontekt skoro přesně podle druhého dobrého, vrazil ho do krokáče a světe div se, vše funguje. Jen si Pažout občas při startu sám lehce přidá plyn, ale jedná se jen o jakési jakoby brnknutí po pedálu. Přisuzuji to jinému materiálu, než byl na kontaktu orginál. Takže na 99,9% to šlape parádně.

Všem děkuji za rady a pomoc ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...