Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Vyhřívání sedaček

Jaris

Recommended Posts

Zdravím lví sílu. Chci se zeptat, koupil jsem si 406tku 2.1 DT Rv. 96

a po nahnutí pod přední sedačky jsem zjistil. Že tam vedou 2 konektory s kabeléží . Mohlo by to být vyhřívání sedadel? Divný je, že ty čudli asi bývaj mezi sedačkama a já je tam nemám. Mohly by to ti Francouzští ingeři schválně nezapojit ? Dík

no ja zase sice mam u rucny tlacitka vyhrivani, dokonce i svitej pri zapnuti, ale nemyslim si ze by vyhrivaly... poradi nekdo jak zjistit proc mi nevyhrivaj ? btw. nemam kozeny sedacky a dokonce ani plnou vybavu.... jen stredni vybavu ST a sedacky \"navrch\"...

Miku: no draty pod sedackou jsou, jsou samozrejme zaizolovane a rozhodne je nechci \"otvirat\". A kdyz tak ctu, ze by to mohly bejt draty k predepinacum ( jako ze nejspis pasy s predepinacem stejne asi nemam ), tak nevim jestli najdu to spravne misto na otestovani... tw. nema vyhrivani sedacek svoji pojistku ? ze bych ji proveril...

Původně zaslal: JunEAu

... tw. nema vyhrivani sedacek svoji pojistku ? ze bych ji proveril...

Tady: http://rouskovi.com/photo/index.php?gallery=./P406_Elektrika&image=338.jpg máš přehled pojistek. Vyhřívání sedaček jsem tam nenašel.

Tady: http://rouskovi.com/photo/index.php?gallery=./P406_Elektrika máš schémata na 406tku.

to JunEAu: samozřejmě jsem myslel,že to naměříš na konektoru :D o žádném odizolování nepadlo ani písmenko :mad: (pakliže je obvod z odporového materiálu nepřerušen , po připojení napětí na konektory začne protékat proud , jenž má za následek ohřev sedaček :P)

to barenst : jasně že není podmínka kůže :D ale při - 20 C po celodenním hoblování kopce na prknech to přijde docela vhod , když fungujou :D

Zkusím jestli to vyjde časově napíchnout měřák a hodím sem hodnoty odporu,popřípadě i foto konektoru.

Tak jsem mrknul na vyhřívání:

Pod sedačkou je to konektor hnědé barvy .

Napětí se tam objeví , až je motor nastartovaný (při sepnutém vypínači:D)

Hodnota je 3,6 Ohmů , takže při 14V máš odběr 3,9 A.

Tak je dopátráno. Elektrika je natažená, ale musel bych vyměnit sedačky za vyhřejvaný + středovej panel (mezi sedačkama), aby bylo možný zabudovat tlačítka pro zapnutí vyhřejvání.

Vzato kolem a kolem. Na tom mikroplyši mě v zimě nic nestudí, takže to nechám při starým.

• 3 weeks later...