Jump to content
  • Current Donation Goals

v řiti motor... půjde tam jiný typ?

Guest Tw!ster

Recommended Posts

Začnu smutným příběhem o mém Peugeotu, a prosím o radu.

Cca před dvěma měsíci jsem si koupil P405 1.9TD, r.v. 1994, téměř v plné palbě :mrk . Po ujetí cca 800km mi začal vařit.. :grr zjistil jsem, že původní majitel tam dal těsnění pod hlavu z jiného typu a to nevydrželo. Takže výměna. A po pár km znova vaření. Takže další nové těsnění a navíc srovnání zkřivené hlavy o 0.4mm :grr . Ale ta už byla asi i před tím rovnaná, takže začal klepat ventil do pístu, jak to bylo nízko. Při cestě ze Slovenska mě pežout nechal na D1 30km před prahou.. :grr Takže další těžký prachy 200km odtah :grr . No, a motor totálka, jelikož se to potkalo... Něco ruplo a asi přeskočil rozvoďák :grr . Jo, a ještě hnedle týden po koupi mě nějákej vůl napicnul dveře a lem kola :grr . No, pěknej začátek, ne?

No, a teď sháním "nový" motor. A chci se zeptat, jestli se tam nechá dát třeba 1.8TD, jelikož ten můžu sehnat snáž a levnějš než 1.9TD.. A nebude to vadit úřadům? kdybych to chtěl přepsat v techničáku, abych měl i lacinejší pojistku? :myslim nebo budu muset žádat o schválení v peugeotu? ale teda hlavně, půjde tam???