Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

xenonová výbojka


Jirka 807

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Ahoj. Kolko watova je ta vybojka?  Nema nahodou niekto nafotenu tu xenonovu vybojku  plus ako vyzera patica a koncovka ktorou sa napaja.

 

https://www.google.cz/search?q=d1s+35w&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjfg82_7anKAhUHAHMKHe_aDJUQ_AUIBygB&biw=1366&bih=681#imgrc=_

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motáš víc věcí dohromady 

 

D1S určuje patici a typ výbojky (zapalovací napětí atd atd)

 

svítivost je světelný tok v lumenech  (mírně se liší podle výrobce jak už bylo psáno nahoře) 

 

a pak je barva světla což chceš měnit ty ta je v kelvinech je nezávislá na patici a z 80% nezávislá na světelném toku

 

 

takže ano můžeš vyměnit 4300k za 6000k, ale ber výbojku od známeho výrobce  osram, philips atd.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som 4300K ešte od výroby zdalo sa mi ze svieti slabo a pripisoval som to práve farbe svetla (biela) tak som kúpil osram 6000k a v daždi to bolo ešte horšie pretože to ma modrú farbu keď bolo sucho boli dobre takže nakoniec som sa vrátil spät na 4300K a svieti to lepšie pokiaľ chceš meniť výbojky kvôli tomu ze slabo svietia buď sú už staré výbojky alebo nejaké činske šmejdi a ďalsia môže byť už vypálená parabola.Ale keď chceš 6000K kľudne skus to je len moja skúsenosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky za vysvětlení, takže: paraboly jsou OK, takže by mi mělo pomoct koupit třeba Philips 4300K  a mělo by to svítit v poho????? Ještě budu z jara leštit skla světel  a potom  už by to mělo svítit jako nový:-)

Jen na vysvětlenou: všechny mé úvahy plynuly z porovnávacích obrázků v eshopu, podle kterých to budí dojem, že 6000K je nejjasnější, proto ty trošku hloupé otázky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano za normálních podmínek to bude jasnější, ale příjde mlha, déšť atd a uvidíš kulové....   4300-5000k je O.K.     mám philips X-treme vision a svíti hodně dobře.(oproti starším osram co jsem tam měl) ještě to teď chci porovnat s novými osram...

Upraveno uživatelem wojtěch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám nové D1S 35W Osram Cool Blue Intense, 5500K, 3200lm. Za sucha a na snehu neskutočne dobré. Za mokra horšie vidieť cestu ale ostatné prvky ako čiary a značenie vidieť výborne. Je to menej unavujúce pre oči. Takže investíciu neľutujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...