Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Navigace - aktualizace


edition3

Recommended Posts

V 4. 6. 2020 at 20:28, MJSytic napsal:

Ano, doporučuji to svěřit servisu, protože po instalaci bývá problém s hlasitostí parkovacího asistenta a s echem u volaní. S čímž si servis umí poradit. Mapy si pak už nainstaluješ sám.

Tak som bol dnes v autorizovanom servise u nas v Nitre a nevedeli to aktualizovat, vraj im to na prvy krat neslo a dalej to ani neskusali, aby neznefunkcnili radio, (a este tie zbytocne otazky hned z prichodu: ze aky mam dovod k tej aktualizacii) vedeli by to vyriesit tak, ze by tam dali cele nove radio, ktore bude mat najnovsi soft, takze asi tolko k servisu...

Chcel som od nich este, nech mi odstrania chybu blikajucej kontrolky stretavacieho svetla, ktora tam zostala po vymene cidla na zadnej naprave (menil som si sam), ani to nevedeli, vraj to blika kvoli vadnej kabelazi (vsetko funguje vratane natacania xenonov po vymene cidla) alebo preto ze mam ledky na osvetleni SPZ (tie su tam uz 3 roky), nakoniec som to doma vyriesil odpojenim baterky :)

Nechal som si tam aj nacenit opravu vyhrievania sedadiel - 350€ (vymena riadiacich jednotiek, kabelazi a konektorov), cena je za obe sedadla - tolko iba info pre tych, ktori maju rovnaky problem.

Upraveno uživatelem zijo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte tak už som si to poriešil, prelietal som všetky možné zahraničné fóra (aj Citroen pomohl😀) a nakoniec je to vcelku ľahučké.  Ak by chcel niekto pomôcť kľudne mi napíšte 😉 Ak ste na tom ako ja so 7" dotykovým SMEGOM, ale vyrobeným pár mesiacov pred tým než tie ktorým distribuujú mapy zadarmo 🙈 Lepšie ako platiť 179eur za mapy ktoré majú mesiac novšie autíčka zadarmo. Bez problémov som si updatol system na posledny z 09/2017 (SMEG5.43.A.R2). Od 2018 majú iný systém tak novší už asi nebude. Mapy sa mi podarilo nájsť z 01/2020 a update rýchlostných kamier z 03/2020. Všetko funkčné, osobne odskúšané. Systém nieje nutné updatovať. Mapy by mal zobrať aj akýkoľvek starší. Ak bude niekto chcieť uploadnem mu niekde presné obrazy USB ktoré stačí len vložiť do USB-portu v aute. Zvlášť sa updatuje systém, mapy a kamery. Na každé je iný. Všetko ide samé len pri mapách je potrebné vybrať mapy ktoré chcete aktualizovať... prípadne ktoré tam nechcete ak už máte málo miesta ( ja som vyhodil UK) a pri mapách je potrebné zadať aj licenčný kľúč. Na ten poskytnem aj generátor, stačí stiahnuť JAVU do windowsu aby sa dal generátor spustiť...otvoriť aplikáciu zadať tam VIN auta a cestu ku konkrétnemu súboru v mapách a vygeneruje to licenčný kľúč. Fungoval bez zaváhania 😉 

P.S. ozaj nechápem prečo oficiálne nepustia tie mapy zadarmo pre všetky ročníky

20200629_184801.jpg

20200629_184743.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 6. 2020 at 20:39, zijo napsal:

Tak som bol dnes v autorizovanom servise u nas v Nitre a nevedeli to aktualizovat, vraj im to na prvy krat neslo a dalej to ani neskusali, aby neznefunkcnili radio, (a este tie zbytocne otazky hned z prichodu: ze aky mam dovod k tej aktualizacii) vedeli by to vyriesit tak, ze by tam dali cele nove radio, ktore bude mat najnovsi soft, takze asi tolko k servisu...

Chcel som od nich este, nech mi odstrania chybu blikajucej kontrolky stretavacieho svetla, ktora tam zostala po vymene cidla na zadnej naprave (menil som si sam), ani to nevedeli, vraj to blika kvoli vadnej kabelazi (vsetko funguje vratane natacania xenonov po vymene cidla) alebo preto ze mam ledky na osvetleni SPZ (tie su tam uz 3 roky), nakoniec som to doma vyriesil odpojenim baterky :)

Nechal som si tam aj nacenit opravu vyhrievania sedadiel - 350€ (vymena riadiacich jednotiek, kabelazi a konektorov), cena je za obe sedadla - tolko iba info pre tych, ktori maju rovnaky problem.

Presne toto iste tam povedali aj mne že jedine vymeniť rádio, alebo že sa to posiela niekde do nemecka či kde a tam by to ešte vedeli možno urobiť... Vyriešil si to nejako? Skúšal si iný servis ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni ja som si v rádiu aktualizoval FW sám, ak to nejde z USB kľúča tak treba skúsiť CD ale iba ak vám dobe číta (nová mechanika z číny tuším okolo 20€). Ja som to aktualizoval právez CD ak sa dobre pamätám. Opravu echa som dal následne urobiť v Nových Zámkoch, kde to urobili bez problémov.

Výhrev sedačiek sa dá opraviť veľmi jednoducho za pár eur, pokiaľ je problém v ohorenom konektore v riadiacej jednotke pod sedačkou, mám to nafotené, keď tu nájdem to správne vlákno (príp. sem dajte link, lebo viem že sa to tu riešilo) tak tam dám môj postup, ako som to opravil na sedadle spolujazdca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No keďže sa jedná o špecifický problém, ktorý ide riešiť jedine origo diagnostikou (a pokiaľ viem tak tiež nie v domácich podmienkach čínskym klonom) tak samozrejme som to riešil v autorizovanom servise - Rival Car, Nové Zámky. Treba k nim zavolať, určite to vedia riešiť. Cenovo to bolo myslím cca 30 minút diagnostiky podľa cenníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dejf94: Zatial som to nevyriesil, navigaciu mam aj v telefone, ale chcel by som tam novy soft a nove mapy aj tak, neviem ci sa odvazim to robit sam, aby som to nedobabral, mozno skusim este iny servis, ked bude cas..

loque: Mne uz tie konektory opravovali asi 3x v Bosch Service, fungovalo nejaky cas a na stvrty krat to uz nevedeli spravit, nacenili to na komplet vymenu celeho ohrevu - 900 € jedna sedacka original, alebo 120 € neoriginal a ten nechcem, lebo by to nevedeli zapojit na povodne ovladanie, ale dorobili by tam tlacitko, preto som si to chcel nechat nacenit aj v autorizovanom servise..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím všechny, aktualizoval jsem mapy na 2019/2020 z 2017/2018,ale minimálně ve svém okolí jsem žádné změny v novém vydání nepozoroval. Jedná se například o rychlostní limity, které mapa zobrazuje, v úseku kde je místo 90 již pět let 110 není žádná změna, a takové případy znám minimálně tři. Nových silnic nebo změny jejich vedení si poslední dobou v okolí nejsem vědom, tak toto nemohu posoudit. Děkuji za Vaše zkušenosti s aktualizací. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky zdravím všechny, jen se chci zeptat, už vyšla červencová aktualizace?? 

A přidám můj postřeh s navigací v 508čce. Dost mě štve, že je v mapách strašně málo čísel popisných / orientačních. Co jezdím se služební Ochcávkou se mi nestalo, že by nenašla číslo. A to jezdím co druhý den po bytech na montáže. V Peugeotu je celkem úspěch, když najde č.p. či or. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rrromek Oficiálně ještě nevyšla :) Jinak každá NAVI má něco. Mě třeba ta ve Škodovce naváděla v půlce mostu, abych odbočil doprava. Jako že mám seskočit na tu silnici pod námi... Nebo jsem měl ze silnice odbočit na polní cestu se závorou, jako že tudy nejrychleji na Prahu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...