Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nefunkční blinkry na P306


westerly

Recommended Posts

Zdravim mám problém se směrovkama na P306 když jsem dával nový světla tak se mi nejspíš dotkly kabely a udělalo mi to zkrat vypálila se mi pojistka v motoru na dálkový světla a jedna pojistka pod volantem na parkovačky vyměněno všechny světla jdou jdou i výstražný ale jednotlivě nebliká ani jedna strana ani na budíkách nesvítí směrovka ani necvaká relátko prostě jako kdybych páčku vubec nemačkal nemuže bet po tom zkratu špatný kontakt na páčce? je to Peugeot 306 2.0 HDI 1997

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

nevím někde je tu schéma na směrovky , mám někde i dvoje schémata což je z knihy Jak na to a to je základ ,aby každý kdo má 306 měl staženo. Stačí pohledat stáhnout a máš půlku problémů vyřešeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kontroloval si všechny pojistky? Na blinkry tam jsou dvě, taky se mi to podařilo spálit když sem pustil plus na kostru, po výměně jedný fungovali jen výstražný, tak jsem kouknul do knížky, a zjistil jsem že tam jsou dvě, jedna na výstražný, a druhá na směrovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz tak v autach po facelifte by to malo byt takto:

+ 12V ide cez poistku F27 na prepinac nudzoveho stania a potom na rele cyklovaca smeroviek (je spolocny s nudzovym stanim). \"Vystup\" z cykolovaca ide na packu smeroviek a odtial na lave, alebo prave ziarovky blinkrov.

Podla vsetkeho by mohol byt problem s prepojenim rele <-> prepinac smeroviek. Skus zmerat vodivost pinu 5 relatka smeroviek a stredneho pinu packy smeroviek (pin 5A) cize vodive spojenie vodica 231.

Este ma napada, ze probblem by mohol byt aj v prepinaci nudzoveho stania (4 smerovky) . pri nestlacenom tlacitku maju byt spojene piny 1-2, zvysok pinov nie je podstatny.

Pripadne skus vybrat rele smeroviek a zmerat co mas na pinoch 1,2,5.

EDIT: Ak mas elektiku este zo stareho modelu, tak cisla sediet nemusia, ale princip by sediet mal.

[Edited on 22/4/14 09:58 by miroja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...