Jump to content
  • Current Donation Goals

Vibrovani plynoveho pedalu.

Pablos

Recommended Posts

Ahoj vsem,

mam problem s moji 205kou 1.9D a potreboval bych poradit..

Pri rychlosti nad 110 km/h mi zacne neprijemne vibrovat plynovy pedal a tento jev zmizi bud jeho uplnym seslapnutim nebo po prekroceni rychlosti cca 120 km/h. Toto vibrovani je doprovazeno neprijemnym hlukem. Vim ze to bude asi neco s napravou ale potreboval bych zjistit o co asi muze jit a na kolik by me to asi vyslo. Navic mi zaclo "soupat" prave predni kolo pri kazdem jeho otoceni.

Napada vas cim by to mohlo byt?

Dekuji vsem za pripadnou pomoc.

Nechce ti náhodou utýct motor (myslím silentbloky- při určité rychlosti se rozkmitají v určité rezonanci a při zvýšení/snížení rychlosti se opět ustálí). Nic jiného mě nenapadá. Definuj \"šoupání při otočení kola\"- z toho se nedá nic poznat.

Jestli je hodne podobna konstrukce prevodu hnaci sily jako u 405ky, pak to bude nejspis poloosa a mozna i pridrene gufero na ni.

Uplne stejne symptomy jsem mel na Jeanovi minuly rok. Presne jak pises, pri dosazeni urcite rychlosti se mi klepala noha na plynu, jak kdyby na lanko nekdo pripojil priklepovou vrtacku. A zvuk to byl fakt hroznej a slysitelnej po celym aute. Pri 130 km/h zmizel, jo a projevoval se hlavne v zaberu. Na prazdno bez kvaltu turovanim plynu jsem ho neprivodil.

Priprav si ranec - cca 5 litru (jestli je to ta kratsi).

Na 205ku není tak drahá. Já bysem řekl, že je to 100% poloosa. ( zvláštní jev je, že to po přidání plynu zmizí ) Mně to dělalo taky. Vyměnil jsem jednu, potom silenbloky a nakonec druhou a bylo po problému. Dělalo mi to od 70 do 90km/h při záběru. Jináč ne. Zkus plnej rejd a pomalu jeď. jestli je poloosa v prdeli, tak jakoby chroupe. No a pokud ti do zatáčky kolo šoupe, tak je to asi ložisko na kole. Dělá mi to taky a 100% vím, že to je ložiskem. Jináč poloosa tě bude stát kolem 2,5 ( mně na 106 stála 2,7 ) a ložisko stojí kolem litru ( na 106 alespoň jo )