Jump to content
  • Current Donation Goals

Peugeot 1007 – nejbezpečnější vůz v historii testů Euro NCAP

Tazman

Recommended Posts

Peugeot 1007 si z poslední série crash testů organizace Euro NCAP odvezl ocenění nejbezpečnějšího vozu všech dob. Za čelní náraz získal maximální počet bodů odpovídající pěti hvězdičkám. Bezpečnost dětských pasažérů byla ohodnocena třemi hvězdičkami a ochrana chodců dvěma hvězdičkami. Pro převážnou část členů komise je v současnosti právě poslední kategorie nejdůležitějším tématem k diskuzím a zlepšování, protože většina z vozů zkoušených při poslední sérii testů v této disciplíně obdržela pouze jednu hvězdičku. Ale úspěšný byl i nejmenší model 107, který získal čtyři hvězdičky za čelní náraz, tří za ochranu dětí a stejně jako tisícsedmička dvě za bezpečnost chodců

Zdroj: NOVINY PEUGEOTstyle/září 2005

PS: Doufám, že tento příspěvěk tu už, nekoluje. Prošel jsem záložky zpětně a neviděl totožní nebo podobní text. Snad jsem to opsal bez hrubek, čtu to už po páté, a nic tam snad špatně není:myslim

[upravil dne 23/9/05 Tazman]

Původně zaslal: Tazman

Peugeot 1007 si z poslední série crash testů organizace Euro NCAP odvezl ocenění nejbezpečnějšího vozu všech dob. Za čelní náraz získal maximální počet bodů odpovídající pěti hvězdičkám. Bezpečnost dětských pasažérů byla ohodnocena třemi hvězdičkami a ochrana chodců dvěma hvězdičkami. Pro převážnou část členů komise je v současnosti právě poslední kategorie nejdůležitějším tématem k diskuzím a zlepšování, protože většina z vozů zkoušených při poslední sérii testů v této disciplíně obdržela pouze jednu hvězdičku. Ale úspěšný byl i nejmenší model 107, který získal čtyři hvězdičky za čelní náraz, tří za ochranu dětí a stejně jako tisícsedmička dvě za bezpečnost chodců

Zdroj: NOVINY PEUGEOTstyle/září 2005

PS: Doufám, že tento příspěvěk tu už, nekoluje. Prošel jsem záložky zpětně a nevyděl totožní nebo podobní text. Snad jsem to opsal bez hrubek, čtu to už po páté, a nic tam snad špatně není:myslim

vy vysoký výt výskat zvykat žvýkat vydra výr vyžle povyk výheň slova s předponou

vy- vý-. (dnes si budeme opakovat vyjmenovaná slova po v):aut

Je potěšující, že tak malý auto je tak bezpečný. otázkou je, jak by dopadlo po čelní srážce s 2 tunovým off-roadem. Zákon zachování hybnosti mluví jasně: offroad by pokračoval sníženou rychlostí, 107 by se vydala směrem zpět.