Jump to content
  • Aktuální cíle darů

ramena s čepy na 206ku

izuel

Recommended Posts

zdarec,.

hele dle vasich odbornych zkusenosti :super kolik KM tak muzou na nasich silnicich vydrzet spodni ramena s cepy?vím ,že záleží na stylu jízdy ale přece., a na kolik by to mohlo prijit??kdyz vezmeme v potaz kvalitnejsi dily?hm?kdyby to šlo tak bych vyměnil jen ty čepy,prej se musí měnit celé rameno,.dekuju. moc bych ocenil kdyby mi nekdo poradil kde a jakou značku koupit :-(

ps:tycky stabilizatoru sem menil az po 58tisicich ,byly tam origo a zjistil sem ,ze ten muj problem viz vyse to nevyresilo ,rekl bych ze byly s podivem jeste v poho

Obecně to říct nejde. Záleží na silnicích kudy jezdíš, stylu jízdy, kvalitě výrobku (jestli už rameno bylo měněný) a hlavně motoru.

Je jasný že na 1.1 se asi neutahaj dřív než na těžkym HDi.

Například rameno od TRW(Lucas) stojí kolem 2300,-

ale rameno od Lemföder už kolem 3000,-

Sám bych si koupil to druhý už jen kvuli tomu výrobci ale každej samo koupí to první a za rok za dva si to zopakuje :roll

Původně zaslal: izuel

zdarec,.

hele dle vasich odbornych zkusenosti :super kolik KM tak muzou na nasich silnicich vydrzet spodni ramena s cepy?vím ,že záleží na stylu jízdy ale přece., a na kolik by to mohlo prijit??kdyz vezmeme v potaz kvalitnejsi dily?hm?kdyby to šlo tak bych vyměnil jen ty čepy,prej se musí měnit celé rameno,.dekuju. moc bych ocenil kdyby mi nekdo poradil kde a jakou značku koupit :-(

ps:tycky stabilizatoru sem menil az po 58tisicich ,byly tam origo a zjistil sem ,ze ten muj problem viz vyse to nevyresilo ,rekl bych ze byly s podivem jeste v poho

Ahoj,

mám sice 306 ku, ale snad ti tahle informace pomůže. Zatím jsem měnil jen siletbloky v ramenech a tyčku stabilizátoru. Najeto 180 tis. Vašenda to pravidelně kontroluje a je to v poho.

Ty jo mě to taky nějak bouchá ted zase jinak ----projevuje se to hlavně když jedu pomalu po hnusný hrbolatý asfaltový cestě . (jenom pravá strana - samozřejmě ta nabušená.) Mám podezření na tlumiče ale potom co jsem si přečet předcházející řádky tak mám v prdeli rameno ,čepy, tlumiče ,sylembloky a nevím co jěště .- jsem nasranej a du spát. :grr:grr:grr

Původně zaslal: Crack

bohužel tohle mě asi taky čeká :( jak se ti to projevuje že to máš špatný??

Ahoj, no projevuje se to takovýma kovovýma nárazama ,když jsou kola v rejdu a jedeš do zatáčky po nějaký nerovnosti,ale nejvíc kdy couvám rovně a kola kmitají,.auto sem si nechal zvednout a ejhle,.jde to dobře vidět jak je u ramena ten čep (na obou stranách) v pr.eli :bojim je tam asi pul centimetrova vule,.to je pak jasny,že to děla takový zvuky,vidím výměnu tak do dvou měsícu radši :super díkys všem

Původně zaslal: izuel

Původně zaslal: Crack

bohužel tohle mě asi taky čeká :( jak se ti to projevuje že to máš špatný??

Ahoj, no projevuje se to takovýma kovovýma nárazama ,když jsou kola v rejdu a jedeš do zatáčky po nějaký nerovnosti,ale nejvíc kdy couvám rovně a kola kmitají,.auto sem si nechal zvednout a ejhle,.jde to dobře vidět jak je u ramena ten čep (na obou stranách) v pr.eli :bojim je tam asi pul centimetrova vule,.to je pak jasny,že to děla takový zvuky,vidím výměnu tak do dvou měsícu radši :super díkys všem

tak to je jasný:bojim je to ono...no tak to bude zase radost to opravovat...dělá mě to přesně to samý jen to ještě není tak hrozný,pospátku mě to nedělá a po zvednutí to není tak vidět,ale dělá to a bude to horší...tak dík za radu

• 2 weeks later...

Už delší dobu jsem měl tušení ,že něco není v pořádku na předním levém kole.Dnes jsem si odvezl pažouta ze servisu a tam mi řekli ,že mám vyřachtaný přední levý čep na rameni.Bohužel se musí měnit celé rameno (cena 8800,-).Jak tak čtu vaše připomínky ,tak v Pežotech mají všechny typy ty čepy zalisovananý.

Tak u mě je to to samí . Koupil jsem za 3 100 v Pažoutu nový . - a to starý -- do to ho pošlu monolit a nějak to zkusim vypíchnout . Ten čep jesli bude nějakej jinej to nevim by se moh taky někde sehnat. Ele za 3 100 mi to přijde docela v poho.

Původně zaslal: DjBoom

Obecně to říct nejde. Záleží na silnicích kudy jezdíš, stylu jízdy, kvalitě výrobku (jestli už rameno bylo měněný) a hlavně motoru.

Je jasný že na 1.1 se asi neutahaj dřív než na těžkym HDi.

Například rameno od TRW(Lucas) stojí kolem 2300,-

ale rameno od Lemföder už kolem 3000,-

Sám bych si koupil to druhý už jen kvuli tomu výrobci ale každej samo koupí to první a za rok za dva si to zopakuje :roll

No Lemföder komplet rameno spodní čep silenbloky sem koupil na 306 za 1700korun, ale životnost no nevim. Nejvíc vydržel Lucas.

Na HDi jeden plnej plyn přes koleje po Praze a gumy jsou v háji. Roztrhaný na cucky. Samotná guma do zadu stojí 350, ale kdo se s tim má pořád přehazovat :(

Jo ramena třeba v Benexu. Dělaj se i sportovní pouzrda, ale ten samej díl nestojí 350, ale 15000. Asi chyba v Matrixu.

Původně zaslal: Kamal

Už delší dobu jsem měl tušení ,že něco není v pořádku na předním levém kole.Dnes jsem si odvezl pažouta ze servisu a tam mi řekli ,že mám vyřachtaný přední levý čep na rameni.Bohužel se musí měnit celé rameno (cena 8800,-).Jak tak čtu vaše připomínky ,tak v Pežotech mají všechny typy ty čepy zalisovananý.

No tak to nevim, většinou je to nanejtovaný a stačí si dát práci, odvrtat, vyčistit a za 6-8set dát novej čep.

S cenou celého setu bych to tak nedramatizoval, nejvíc tak 4000