Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik se vejde do nádrže 807


Vena garážmistr

Recommended Posts

Neviete ci sú nadrze na 807 rovnaké ako na 605?

Na starej 605 som mal rucickovy mechanizmus, a na novšej je digitálny ukazovateľ.

Písané mam 80,ale bežné po natankovani ukazuje 82 l.

Tankujem tak 72 až 74 L podla toho koľko je v nadrzi. Obyčajne medzi 6 - 4 l.

Aj tak je tam rezerva, lebo po spocitani tam je rozdiel.

Na 405 bola 70 l nádrž, obyčajne som tankoval tak, 62 až 64 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky pochlubim. Tankuju jednou za 14 dní plnou nádrž.

Včera se mi poprvé stalo na 307, že mi pistole nevypnula a mně cca 1-2 litry vytekly přes přepad. Takže je určitě dobré vedět kolik se do nádrže vejde. ;)

[upravil dne 17/4/14 15:01 od caraxx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 4 týdny později...

Co jsem teď naposledy tankoval, byl jsem sám překvapený.

Natankoval jsem 86,84l. Palubní PC ukazoval ještě 100km dojezd. Po vypnutí pistole jsem tam ještě trochu pustil, ale ne až po hladinku, protože pak blbne ten plovák.

Tak já nevím, jaký obsah ta nádrž má.

A nebo to mají na pumpě poštelovaný, aby to ukazovalo více natankovaných litrů, než se ve skutečnosti do nádrže pustilo. Žeby podnět pro ČOI? :-D

post-53813-14109638924198_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdim do doby roznuti kontrolky, dojezd hlasi cca 100-120km a naleju tam maximalne 70-73litru, litr pres pojistku pistole. Prumer pri 50-60km/h na compu cca 6,5-7l/100km, mix mesto a dalnice (do 140km/h). Nalit tam 83-86l je \"chyba\" pocitadla na pumpe... Nadrz by mela mit max 80l +rezervu 3 litry, ale nalit tam \"poctivych\" 83l by znamenalo jet skoro do sucha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdim do doby roznuti kontrolky, dojezd hlasi cca 100-120km a naleju tam maximalne 70-73litru, litr pres pojistku pistole. Prumer pri 50-60km/h na compu cca 6,5-7l/100km, mix mesto a dalnice (do 140km/h). Nalit tam 83-86l je \"chyba\" pocitadla na pumpe... Nadrz by mela mit max 80l +rezervu 3 litry, ale nalit tam \"poctivych\" 83l by znamenalo jet skoro do sucha.

Tak jsem to poslal jako podnět k prověření na ČOI.

Buď se nebude dít nic a nebo se dít něco začne.

Možná jsem to měl řešit na místě, ale stejně by ta obsluha jen krčila rameny, že nic neví, šef není, všechno je ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Pokud chcete vědět přesně objem nádrže, vytáhněte ji komplet podávacím čerpadlem (v závěru po kousíčkách, nejde to v kuse), a pak ji nalejvejte po třeba půllitrech nebo čemkoliv přesně ocejchovaném. Pak vás možná přejdou ty kokotiny s hlášením na ČOI...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen konstatuju kolik jsem natočil. Nemám potřebu to nijak kontrolovat či měřit na decilitry. Zrovna jako neřeším spotřebu, jestli mi to žere 9,5, nebo 10 litrů je mi šumák. Spotřebu sice hlídám, ale jen proto že výrazně zvýšená spotřeba znamená že je něco v nepořádku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete vědět přesně objem nádrže, vytáhněte ji komplet podávacím čerpadlem (v závěru po kousíčkách, nejde to v kuse), a pak ji nalejvejte po třeba půllitrech nebo čemkoliv přesně ocejchovaném. Pak vás možná přejdou ty kokotiny s hlášením na ČOI...

Já nechci vědět objem nádrže, já chci jen na pumpě dostat tolik nafty, kolik mám na účtence. Pokud natankuji skoro 87 litrů a tady mi někteří tvrdí, že to technicky není možné, aby se do 80l vešlo 87 litrů, když PC píše ještě 100 km dojezd, tak je asi někde chyba. Fakt mě nenapadá kde jinde by mohla být chyba, než chybně zkalibrovaný výdejní stojan. ČOI jistě neuškodí, když občas něco prověří, takže pokud je vše v pořádku, tleskejme poctivým, pokud ČOI odhalí podvodníka, tleskejme kontrolám ČOI. Kokotiny s hlášením na ČOI jsou tak minimálně namáhavé, že nevím co by se muselo stát, abych se neozval, když mám pocit, že mě někdo na pumpě obral o cca 10l nafty. Jediný koho by to mohlo rozčilovat je pracovník ČOI a nebo pumpař. Jsi pumpař nebo ČOI?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nechci vědět objem nádrže, já chci jen na pumpě dostat tolik nafty, kolik mám na účtence. Pokud natankuji skoro 87 litrů a tady mi někteří tvrdí, že to technicky není možné, aby se do 80l vešlo 87 litrů, když PC píše ještě 100 km dojezd, tak je asi někde chyba. Fakt mě nenapadá kde jinde by mohla být chyba, než chybně zkalibrovaný výdejní stojan. ČOI jistě neuškodí, když občas něco prověří, takže pokud je vše v pořádku, tleskejme poctivým, pokud ČOI odhalí podvodníka, tleskejme kontrolám ČOI. Kokotiny s hlášením na ČOI jsou tak minimálně namáhavé, že nevím co by se muselo stát, abych se neozval, když mám pocit, že mě někdo na pumpě obral o cca 10l nafty. Jediný koho by to mohlo rozčilovat je pracovník ČOI a nebo pumpař. Jsi pumpař nebo ČOI?

Ja max 86,5 litru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 3 týdny později...

Jo taky jsem takhle jednou jel skoro až na výpary že vyzkouším kolik maximálně natankuju až mi najednou došla nafta. Smůla že po doplnění z kanistru jsem nastartoval a auto jelo jen v nouzáku a musel jsem na diagnostiku to vymazat :-(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...