Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bertík "od vedle"


flacek

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

Možná budu vypadat jako blb ale jak odpojím konektor od zadního třetího brzd.světla? Mám to celé zoxidované a některé patice nefungují ale nejsem schopen to odpojit. Je tam jakási pojistka označena na obrázku červeně. Nerad bych to ulomil už tak je to dost prťavé na moje pracky.

post-41801-0-08235200-1427747082_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Příští týden jdu na STK a teď mě napadla jedna věc, je u Berlinga 2001 někde typový štítek? V motorovém prostoru jsem se koukal ale nikde nic nevidím a nerad bych to pak řešil až na STK.

 

EDIT: Tak jsem ho našel, je vedle pravého tlumiče (pod uchycením blatníku). Jak je stříbrný tak se mi opticky skryl s barvou.

Upraveno uživatelem flacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak v neděli odpoledne u Holešovického nádraží mi rupnul plastový konec spojkového lanka. Přitom tam není ani dva roky kdy se dělala spojka a lanko bylo ATE a to jsme najel stěží 20tkm. No nyní je auto v servisu a dle servisáka ATE už taky není nic moc:(

 

PS: Si nepřejte vidět ten nas*aný výraz přítelkyně když jsem oznámil že jsme dojeli a že půjdem dom pěšky:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Tak jsem tu po delší době a mám hned dva dotazy. Jedná se o 1.6 16 NFU takže to bude asi podobné s 307čkou.

 

1) Dá se někde sehnat kabelový svazek ke vstřikům? Mám ho kompletně rozpadlý, ta izolace vypadá jak korálky navlečené na kabelu. Bohužel jsem nikde nedohledal orig.č. Napsal jsem do Citroenu ale i tak se raději zeptám zde.

2) Koukal jsem na servo a v místě označeném na obrázku mám nějaký igelit, vypadá to jak roztrhaná igelitka. Má tam být nějaká manžeta nebo ta pístnice je takto na volno?

 

Díky za rady

 

EDIT:

1) Tak číslo kabelů je 6529 VX a cena 4,5tis pokud se teda ještě dá sehnat :( Kdyby měl někdo na prodej ať mi napíše.

2) Manžeta tam prý být nemá

post-41801-0-60949600-1465467441_thumb.j

post-41801-0-16462000-1465467450_thumb.j

Upraveno uživatelem flacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak jen malý souhrn, nyní je to 5let co jsem koupil Berlingo se 143tkm. Ze začátku se udělalaly rozvody včetně vodní pumpy, vyměněny chladiče na klimu a vodu (auto bylo ťuknuté na předek o kouli), spojka, brzdy, čepy komplet výfuk, MAP, zap.lišta a pak samozřejmě každoročně olej a filtry.

Poslední závada byla v létě 2017 když mi rupla hadice u topení a skončil jsem před Čimelicemi. Naštěstí hadice vyměnena s cenovkou 600,-Kč a pak se měnila manžeta na poloose a zatím je klid.

Nyní jsem na 189tkm a vypadá to, že asi příští rok to po STK půjde do světa. Přemýšlím na Daciou Logan MCV, chci opět kombík jako spotřebák. Když jsem Berlingo kupoval, řekl jsem si že až to bude mít těch 200tkm takže to prodám, a ten nájezd bude pravděpodobně příští rok. Jinak jsem docela spokojen, sem tam něco vrže, sedačka je prosezená, nefunguje zadní stěrač a nejde přepnout vnitřní okruh ale to jsou drobnosti co mi nějak nevadí a neomezují. Je to můj druhý francouz a ve výsledku mi pomohl vyřešit spoustu věcí a až na tu hadici a spojkové lanko mne nikde nenechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...