Jump to content
  • Current Donation Goals

Turbo do 405 D

DJJD

Recommended Posts

Nazdárek, vlastním 405 GLD / 88 a vypadá to že v ní nemám 1,9D ale 2,4l D z Citroena MX (prý z Boxera, ale stejný motor jsem viděl v MXu 2,4l TD) no a zajímalo by mě, jak rozeznat ten typ motoru (číslo je přenejtovaný, a vstřikování mám Roto-Diesel), když jsem to porovnával s kámošovou GLD tak mi to fakt jede o dost líp. No a potom by mě zajímalo jestli někdo nemáte zkušenosti s úpravou takovýchto atmosférických naft na turbo verze (jestli mi stačí jen přidat el. kompressor nebo turbo, nebo jestli musim předělat i klikovku, písty, kroužky, ojnice atd.) a jaký to bude mít ve výsledku efekt (zatím mi dost pomohlo jen sportovní sání od Simoty a vylepšený výfuk), a taky kde shánět (stačí mi turbo z MX ?):myslim

2,4D ve 405 je podle mě kravina. Ukaž aspoň fotku toho motoru, nebo s tím přijeď, já ti řeknu přesně, co je to za motor. Podle čerpadla se poznaj leda kuličky, to jde přendat na jakýkoliv motor.

\"Přestavba\" atmosféráku na turbo je kravina, už se tu řešilo dostkrát proč a co je všechno odlišné, tak si to najdi, tlačítko hledání je nahóře, teď se mi to nechce vypisovat.

Původně zaslal: DJJD

Nazdárek, vlastním 405 GLD / 88 a vypadá to že v ní nemám 1,9D ale 2,4l D z Citroena MX (prý z Boxera, ale stejný motor jsem viděl v MXu 2,4l TD) no a zajímalo by mě, jak rozeznat ten typ motoru (číslo je přenejtovaný, a vstřikování mám Roto-Diesel), když jsem to porovnával s kámošovou GLD tak mi to fakt jede o dost líp. No a potom by mě zajímalo jestli někdo nemáte zkušenosti s úpravou takovýchto atmosférických naft na turbo verze (jestli mi stačí jen přidat el. kompressor nebo turbo, nebo jestli musim předělat i klikovku, písty, kroužky, ojnice atd.) a jaký to bude mít ve výsledku efekt (zatím mi dost pomohlo jen sportovní sání od Simoty a vylepšený výfuk), a taky kde shánět (stačí mi turbo z MX ?):myslim

Jinak co má jako být Citroen MX? To neznám? Znám AX, BX, CX, ZX... ale MX znám jen od Mazdy, a ani katalog nic takového nezná. Nemáš náhodou na mysli XM? To by pak být mohlo, do toho se dával motor XUD11 - což je ale 2,1, a ne 2,4! Dělal se v obou verzích - jak atmosféra, tak turbo, pozná se mj. podle toho, že je to 12 ventil. Ten by do 405 zřejmě dát šel, má i převodovku BE3. V Boxeru ale nikdy nic takového nebylo, Boxer je podstatně novější, měl motory 2,5D DJ5 a Sofim. Ty 2,1D a 2,1TD (XUD11) byly ještě v 605, ale v ničem jiném ne (předchůdci toho měli ještě ty starší OHV-čka jako je U25 apod.).

Jinak rozdíly mezi D a TD jsou značné, to si ale kdyžtak najdi. Komplet všechno se dá kdyžtak dohledat v katalogu.

No jo tak XM, v pátek sem byl za jedním člověkem co dělal servis na peugeoty v LBC a ten mě poučil že Boxery se dělaly jen 1,9 a 2,5l D/TD no a že je blbost aby se mi tam vešel :mad::myslim a že MX se dělaly 1,9 a 2,5D / TD a že je tam prej jiná zárubeň na spojku/převodovku a 605 se dělaly taky 2,1D / TD ale bez úprav to tam taky nejde, teda spíš řečeno bez brutálních úprav, tak se k němu za týden vypravim i s autem a uvidim :myslim. To turbo to je opravdu asi kravina, jen mě to napadlo, že když je u XM na první pohled stejnej motor 1,9D a 1,9TD tak že by je mohly taky vyrábět stejně a já si pomoh za levno k pár KW navíc. Ale z toho sem byl taky vyveden.:roll Takže mám smůlu a na Tuning shánim něco jinýho např. T16 nebo Mi16 a předělat na T roll;):D. Diesel je přece jenom spíš pracant. :papa:papa:papa

Původně zaslal: oddie

2,1D/TD je ve starších modelech XM/605, 2,5TD je v novějších. 2,5D je v tom Boxeru/Jumperu... v 605 ne.

jen bych poupravil :) presnejsi oznaceni 2.2D, 2.1TD a 2.5TD :) pricemz, 2.5TD zacli az od novejsiho modelu 1995, a 2.1TD proslo od novejsiho modelu 1995 modernizaci cerpadla (poloelektronicky rizeni vstrik - oznaceni starsiho modelu XUD11 ATE, novejsi 1995+ XUD11 BTE). Pricemz ale jsem chtel jen poukazat na fakt, ze 605tka je v motoru 2.1TD i v novejsim modelu. XMko, melo nabidku motoru uplne stejnou jako 605..tusim li spravne, takze zadne 2.4D se v XMku nekona...jediny non-turbo je opravdu ten 2.2D s 80konikama, coz je na opravdu klidnou jizdu s takovym autem :cool:

Nějak se mi to tu nechce všechno pročítat, ale pokud nalákáš, na atmosféru turbo, tak to nevydrží. Atmosferickej motor nemá ostřikování olejem písty ze spoda a přidře se to. Ideálnější a ekonomičtější je sehnat si celej TD motor a jen ho zasadit do vozu.

Hmmm,máte pravdu, už jsem to tak nějak procházel a sháněl informace a pro tuning se nafta moc nehodí... Zvláš? ne atmosférická, nafty jsou pracanti a tak je jim nejlíp. Při shánění informací jsem postupně došel k názoru, že bych se mohl začít poohlížet po nějaký T16, základy kolem opravy a údžby 405tek už mám, tak by se hodil další level... :D No, ještě nevim jestli jen SRI nebo až T16 :myslim ,ale T16 je lákavějššššší. No ale nejdřív musim sehnat prostornou garáž :D . Už se těším ... :D ....... :D

Původně zaslal: DJJD

Hmmm,máte pravdu, už jsem to tak nějak procházel a sháněl informace a pro tuning se nafta moc nehodí... Zvláš? ne atmosférická, nafty jsou pracanti a tak je jim nejlíp.

Naprostá pravda, todle ale Škodovka nedokázala pochopit. (narážím samozřejmě na Fábo RS)

Při shánění informací jsem postupně došel k názoru, že bych se mohl začít poohlížet po nějaký T16, základy kolem opravy a údžby 405tek už mám, tak by se hodil další level... :D No, ještě nevim jestli jen SRI nebo až T16 :myslim ,ale T16 je lákavějššššší. No ale nejdřív musim sehnat prostornou garáž :D . Už se těším ... :D ....... :D

Ještě mezi SRi a T16 je Mi16. Klady a zápory najdeš hledáním na fóru. Ale stručně:

SRi: + je jich hodně, - na závody to není

Mi16: + je jich relativně dost, dělají se 4x4, - dělají se 4x4 (velký problémy)

T16: + na závody to je, - je jich málo (i náhr. dílů)

A já přidááám jestli chceš T16 rozbíjej prasátko.

Jestli ho budeš kupovat musíš auto prolízt odshora dolu hlavně zkontrolovat hydrauliku, měl bys s ní určitě zajet na diag. než to budeš kupovat a hlavně pokud se ti bude zdát že to nad 4000 už moc nejede

(což se ti ale při přesedání z D asi zdát nebude) tak nebrat.

Maj konstrukční vadu u overboostu, polovině T16tek to nefunguje