Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trable s Aukrem -může se mi něco zásadního stát?


Hadra

Recommended Posts

Ahoj, omlouvám se za délku textu, ale včera mně ta paní tak dožrala - chápu, udělal jsem chybu, ale takové jednání?

Mailová komunikace zespoda nahoru....

Dobrý den, OK, díky za zprávu - bohužel nemám už jak si kolo vyzvednout, nabízel jsem dva termíny a především VY to kolo chcete prodat.

Argument, že nikdo nepřihodil je nesmysl....jedná se o 25 Kč

Prosím a žádám Vás tedy o zrušení příhozu, na aukru jsem o to požádal také.

Tuto mailovou komunikaci jsem ochoten doložit jako důkaz komunikace.

Já komunikuji ve vší úctě a slušnosti, ale Vaši ( a takovou arogantní ) reakci jsem vážně nečekal.

Díky za nabídku kola, ať udělá radost někomu jinému. Od člověka jako jste Vy žádný předmět nechci.

Přeji Vám krásný zbytek dne.

S pozdravem a omluvou....

David Smička

P.S. nevím kolik Vás stálo vystavení předmětu, ale ta částka Vám bude Aukrem vrácena.

Já Vám pošlu čokoládu na nervy jako kompenzaci.....pošlete mi adresu :)

---------- Původní zpráva ----------

Od: @seznam.cz

Komu: DS <hadra.ml@seznam.cz>

Datum: 10. 4. 2014 15:45:39

Předmět: Re: Fwd: Re: Dotaz na zboží Dětské kolo Leader Fox 12" Snake red (nabídka č. 4113717050)

Dobrý den,

Přečetla jsem si to pozdě a aukce stejně ještě nezkončila,takže převzetí ideálně až o víkendu.

Nekoukala jsem na stránky PPL,ale rovnou jsem tam volala a řekla operátorce kam by to bylo a jak by cca byl velký balík.Protože se to musí obalit folií a zabalit do krabice a řekla mi tuto cenu.

Jen tak mimochodem argument,že nikdo jiný nepřihodil na aukci postrádá logiku,je samozřejmé,že tam kde už je přihozeno,málo kdo chce přehazovat.Kdyby jste si to promyslel a rozmyslel,nepochybně by přihodil někdo jiný.Ale o tom už je teď zbytečné se dohadovat.Jak si to tedy vyzvednete?

---------- Původní zpráva ----------

Od: DS <hadra.ml@seznam.cz>

Komu: @seznam.cz

Datum: 9. 4. 2014 21:01:20

Předmět: Fwd: Re: Dotaz na zboží Dětské kolo Leader Fox 12" Snake red (nabídka č. 4113717050)

Dobrý den ( večer ) ještě jednou, dívám se na stránky PPL a o ceně kterou uvádíte není ani zmínka.....

http://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre_id=62&art_id=221

Dle ceníku a všech poplatků mi vychází cena cca 223Kč....

S pozdravem David Smička

---------- Původní zpráva ----------

Od: DS <hadra.ml@seznam.cz>

Komu: @seznam.cz

Datum: 9. 4. 2014 18:12:26

Předmět: Re: Dotaz na zboží Dětské kolo Leader Fox 12" Snake red (nabídka č. 4113717050)

Dobrý den, omlouvám se, že jsem Vám způsobil nepříjemnosti.....nicméně, předpokládal jsem, že v první řadě chcete kolo prodat a opravdu jsem si nevšiml \"pouze osobního odběru\". Většinou se dá s prodávajícím domluvit a když jsem prodával po dětech kočárky, v zájmu obchodu jsem je zabalil a posílal poštou. Pro představu - poslání sportovního dvoukočárku stojí cca 180Kč. ( rozměr cca 120 x 60 x 50cm a hmotnost cca 8kg ).

Je mi jasné, že ne každému se chce trápit se zabalením např. do strečové fólie a oblepení izolepou, následná cesta na poštu atd. a kurýrní služba, sice více než 10x dražší je pohodlnější, navíc už jste ztratila čas a peníze vystavováním inzerátu, za což se Vám omlouvám ještě jednou.

Akorát, pokud se tedy dívám na počet přihazujících - jsem tam dosud pouze já a kdybych nepřihodil, myslím, že by aukce skončila a budete muset kolo vystavit ještě jednou, což Vás bude stát zase čas a peníze.

Možná jsem hloupý a naivní člověk z moravy, škoda že tady nemáme v okolí dost kol pro své děti, ale dosud jsem se v obchodě řídil jednoduchým pravidlem,....že můj zákazník je vždy na prvním místě a podle toho se k němu chci ( nikoliv mám nařízeně ) chovat. je moje chyba, že toto očekávám i od druhých.

Tímto se Vám ještě jednou omlouvám, navrhuji poslání poštou ( a mrzí mně Vaše velká nechuť ), nebo mám pouze jeden zdroj dopravy.....vím, že aukce končí později, ale kamarád by byl schopen zítra, tj. 10.4.2014 mezi 7-8:30 nebo 14-15:00 kolo vyzvednout a zaplatit Vám 1000Kč na místě. Příští termín možného převzetí by byl bohužel až za cca 3 týdny.

Prosím o odpověď zda by termín vyzvednutí vyhovoval nebo ne ( pokud ano, prosím Vás o přesnou adresu místa předání ), popřípadě poslání poštou, popřípadě že nevyhovuje termín ani poslání, prosím zrušte můj příhoz a očekávám negativní komentář.

S pozdravem a hlubokou úctou

David Smička

---------- Původní zpráva ----------

Od: @seznam.cz

Komu: hadra.ml@seznam.cz

Datum: 9. 4. 2014 15:23:48

Předmět: Re: Dotaz na zboží Dětské kolo Leader Fox 12" Snake red (nabídka č. 4113717050)

Dobrý den,

Nechápu proč jste tedy přihazoval?Měl jste se zeptat dříve než jste přihodil.Mám uveden jen osobní odběr protože preferuji osobní odběr,to dá rozum.Opravdu je lepší nejdřív přemýšlet a pak konat.Vystavení inzerátu není zadarmo a ztracený čas mi taky nikdo nevrátí.S velkou nechutí Vám to klidně pošlu,ale volala jsem na PPL,kde by to vyšlo na 1765Kč.Sežeňte si kurýrní službu,která by Vám vyhovovala a já Vám to klidně pošlu.

---------- Původní zpráva ----------

Od: Aukro.cz <oznameni@aukro.cz>

Komu: @seznam.cz

Datum: 9. 4. 2014 14:50:30

Předmět: Dotaz na zboží Dětské kolo Leader Fox 12" Snake red (nabídka č. 4113717050)

Zpráva od: Hadraml (28)

Strana nabídky: Dětské kolo Leader Fox 12\" Snake red

Obsah zprávy

Dobrý den, přihodil jsem na Vámi nabízené kolo, měl bych zájem, nicméně jsem z Prostějova a Vy máte uvedeno \"Osobní převzetí\". Bylo by možné v případě výhry aukce kolo poslat poštou nebo jiným způsobem? V případě, že bych pro kolo jel celkem cca 600km je lepší koupit nové někde v mém okolí.

Děkuji Vám za informaci a jsem s pozdravem.

David Smička

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ji plně chápu, je naštvaná - vystavila to kolo s minimálním příhozem za 1000Kč.....přihodil jsem pouze já, aukce jí zítra končí a další příhoz je 1025Kč - proto jsem se jí ptal na tu dopravu, kolo se mi líbí, ale od takové husy raděj nic nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, napsala mi, že to pošle s velkou nechutí. Já jsem se jí omluvil v tom dalším mailu, mně ani ve snu nenapadlo, že s tím bude takový problém, původně jsem na to ani nepřihazoval já, ale to je celkem fuk. Prostě dobře....chyba v \"přehlédnutí\" způsobu odběru - nebo možná vize následné domluvy. Jo, divím se, porušil jsem podmínky aukce, ale opravdu mně překvapila ta reakce, myslel jsem, že jsme lidi.....kdyby to napsala \"normálně\" tak se nad tím nepozastavuji, asi jsem fakt blbej a naivní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem dětské kolo prodával a posílal jsem ho poštou a problém to nebyl. Kolo co jsme koupil na Aukru jsem dostal taky poštou a problém nebyl... ale chápu, že někdo to nechce řešit. Požádej někoho z klubu aby ti ho vyzvednul a bude to v klidu, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co treba se omluvit pani poslat penize za zmarenou aukci + vystaveni a rozejit se s tim ze proste jsem se spletl.

Konec koncu kazda legrace neco stoji.

Myslim ze to bude pro oba Ok stav kdy ona neprodela a vy zbytecne nepreplatite.

Jinak prihozem akceptuju vse co je v aukci......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy, když vystavuju aukci na něco, co nechci posílat, se děsím toho, že ačkoliv to tam je napsané obrovským písmem, že pouze osobní odběr, někdo přihodí a bude se dohadovat, že to přeci jde poslat a podobně. Mě fakt nezajímá, co jde poslat a za kolik, co za kolik poslal někdo jiný. Já se opravdu nepotáhnu na poštu nebo PPLku kvůli tomu, abych něco posílal, na to je můj čas až příliš drahý, ať se to někomu líbí nebo ne. Kvůli tomu tam ten osobní odběr mám. Když už pominu, že se našli i pacienti, kteří ode mě chtěli poslat např. motor... A ani za to \"blbý\" kolo se mi opravdu nevyplatí vydělat třeba dvě stovky navrch, takže někomu neodbytnému bych si ten litr řekl klidně taky, pokud by příhoz nešel už zrušit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy, když vystavuju aukci na něco, co nechci posílat, se děsím toho, že ačkoliv to tam je napsané obrovským písmem, že pouze osobní odběr, někdo přihodí a bude se dohadovat, že to přeci jde poslat a podobně. Mě fakt nezajímá, co jde poslat a za kolik, co za kolik poslal někdo jiný. Já se opravdu nepotáhnu na poštu nebo PPLku kvůli tomu, abych něco posílal, na to je můj čas až příliš drahý, ať se to někomu líbí nebo ne. Kvůli tomu tam ten osobní odběr mám. Když už pominu, že se našli i pacienti, kteří ode mě chtěli poslat např. motor... A ani za to \"blbý\" kolo se mi opravdu nevyplatí vydělat třeba dvě stovky navrch, takže někomu neodbytnému bych si ten litr řekl klidně taky, pokud by příhoz nešel už zrušit.

Jo, zažil jsem to taky dvakrát, a obojí byly neskladný věci. Jednou dětská židle se stolkem, jednou dokonce televize. Pokaždý přímo v aukci OBROVSKEJ ČERVENEJ NÁPIS \"pouze osobní převzetí, nechci řešit poštu\". A nepomohlo. Oba kupující si pro to sice nakonec poslali PPL, ale v obou případech jsem to napřed musel zabalit a to není nic jednoduchého. Proto i já mám pro paní pochopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ta aukce skončí , tak ona může požádat o vrácení provize za aukci - musí tam uvést důvod . Napíše třeba , že došlo k odcizení nebo poškození kola - a oni jí vrátí dejme tomu těch 20Kč , co za tu aukci musí zaplatit . Podle mě by to stejně nikdo nekoupil jak říkáš.. Takový kecy , jakože někdo nepřihodí kvůli tomu , že už tam příhoz je ... Ale koblih má pravdu , že ty jsi porušil pravidla... Pro příště víš , že máš líp koukat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy, když vystavuju aukci na něco, co nechci posílat, se děsím toho, že ačkoliv to tam je napsané obrovským písmem, že pouze osobní odběr, někdo přihodí a bude se dohadovat, že to přeci jde poslat a podobně. Mě fakt nezajímá, co jde poslat a za kolik, co za kolik poslal někdo jiný. Já se opravdu nepotáhnu na poštu nebo PPLku kvůli tomu, abych něco posílal, na to je můj čas až příliš drahý, ať se to někomu líbí nebo ne. Kvůli tomu tam ten osobní odběr mám. Když už pominu, že se našli i pacienti, kteří ode mě chtěli poslat např. motor... A ani za to \"blbý\" kolo se mi opravdu nevyplatí vydělat třeba dvě stovky navrch, takže někomu neodbytnému bych si ten litr řekl klidně taky, pokud by příhoz nešel už zrušit.

Jo, zažil jsem to taky dvakrát, a obojí byly neskladný věci. Jednou dětská židle se stolkem, jednou dokonce televize. Pokaždý přímo v aukci OBROVSKEJ ČERVENEJ NÁPIS \"pouze osobní převzetí, nechci řešit poštu\". A nepomohlo. Oba kupující si pro to sice nakonec poslali PPL, ale v obou případech jsem to napřed musel zabalit a to není nic jednoduchého. Proto i já mám pro paní pochopení.

A to samý se mi několikrát stalo i s možností dobírky. Napsal jsem do aukce velký červeným písmem , že dobírka není možná ani ve vyjímečných případech a stejně se vždycky najde někdo , kdo po aukci chce zboží poslat na dobírku a pak ještě udělí negativní komentář, že se s prodejcem není možno domluvit... :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, jsem blbej....několikrát jsem se jí omluvil. Jak jsem psal, nečekal jsem takovou odpověď a možná dělám lidem blbce, ale prostě - chci předmět vždycky prodat a snažím se. Narazil jsem na to, že někdo takhle jednat nebude. Hlavně - ona na to přihodila žena s tím, že se vždycky domluvila. Mně jde hlavně o ten postih, jestli mi zruší účet nebo tak něco. Už je to zrušeno, dopadlo to jak to dopadlo, já se v žádném případě nechci obhajovat, ale jen mně to jednání hodně negativně překvapilo. To je celý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby mě někdo přihodil na aukci kde je napsáno osobní převzetí a potom by to chtěl poslat poštou, tak bych mu to dovezl osobně až dom a omlátil mu to o palicu.

Ale je dobře že jsi aspoň psal slušně v mailu, to stejný dle mýho i prodávající, já bych napsal něco ostřejšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...