Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tlumiče GTi


Guest Filip

Recommended Posts

?? Zdravím všechny, potřeboval bych vědět kolik stojí jeden přední tlumič na GTi. Ale pouze tento, protože ho chci dát na pera z GTi a vyhnout se tak následkům např. špatným jízdním vlastnostem jako je tomu teď, když mám na krátké GTi pružině sice nový a levný (1400/Ks), ale moc dlouhý. Event. jestli existuje možnost nahradit GTi tlumič jiným tlumičem, bez znatelných následků. Taky přemýšlím jestli to ještě pár měsíců vydržet a koupit levnější sportovní předek, jenomže bych ho nechtěl mít moc tvrdej a za nějakých 10000 i se zadnima bude shitovej. Nejspíš nebudu vymejšlet a koupím GTi se kterým budu určitě spokojenej. Tak pokud máte někdo zkušenostli poraďte, díky. ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To P205XR: Zdary, myslel jsem to tak že když koupíš celou sadu tak ty zadní vyjdou o n?co levn?ji než koupený zvláš?. To když sem ?ešil problém ?ím nahradit ty u?ízlý pera na vymlácených tlumi?ích, v servisu mi nabídly celou sportovní sadu, už nevím od koho ale nejlevn?jší byla cca. za 8500,- , (dv? pružiny + dva p?ední tlumi?e + dva zadní tlumi?e). Jenomže jsem na to nem?l. Dal jsem trojku za starší pera z GTi a dva nové tlumi?e. Výsledek.. špatné tlumení kv?li neslu?itelnosti kratších pružin a delších tlum. Jenomže to vím až te? a tak sháním tlumi?e na GTi aby se jízda stala pohodln?jší. Když si p?edstavím dalších sedm, osm tisíc za nové Monroe, jdu do kolen.. Co kybych je vzal z vraká?e, zkontroloval jak na tom jsou (stla?it na doraz a jestli pístnice vylézá nebrat) ? O jedn?ch GTi vím ale to je asi zbyte?ný riziko. Doufám že tímto ?ešením problémy zmizí, ješt? aby to ned?laly ty pružiny nebo n?co jiného, ale netuším CO ??? Kola jsou vyvážený, geometrii ud?lám až po vým?n?. Jinak ty zadky by to asi taky pot?ebovali ale každopádn? mí? než p?edky. V naloženym aut? je zadek pom?rn? vysoko. Uf to je román

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8.500,- i se zadnima tlumicema, tak to bud rad zes to nekoupil!! Ted jsem konecne vymyslel podvozek (jenom predek) a vysel jsem z toho tesne pod 10.000,- a to navic nezkraceny predni tlumice (\"jenom\" sportovni). Mimochodem doufam, ze spolknou ty o 40mm kratsi sportovni pruziny ;) Je pravda, ze mi puvodne rikali 8.500,-, ale to bylo jenom za PREDEK a uz tak je to dost malo. No jeste se uvidi. Stejne budu asi muset koupit ty zkraceny tlumice (casem). Mimochodem tlumice jsou sport. Koni (serizovatelny, ale ne bez rozebrani) za 3.750,- za kus, nebo tak nejak. A pera 2.600,- za par!! Tak hodne stesti!

Makovice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlopi , pridte na SVK do blavy.V Zlatych Klasoch , t.j.cca 15km od BA je firma R Seervis .Oni robia tlmice .Vymenia ti vsetko okrem plasta tlmica .Maju vyborne recenzie a su vanze dobry.Robia to , ze zo seriovenho ti dokazu urobit sportovy alebo polosportovy , ako si povies .A dokazu aj decentne znizit , cca o 2 cm .Robotu robia skvelu a predok ta nestoji viac ako 3500,-SK a trva to pol dna .Staci sa objednat , previazt sa na SVK a vecer si doma na novych tlmicoch ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panecku za tu cenu od Koni to bude asi moc pekny svezenicko. Ted jen musim setrit a do leta bych tam mohl mit podobny fesny snad taky. V patek davam auto do servisu, budou renovovat jeden kulak a taky kloubek na rizeni. Ptal jsem se jestli nebude lepsi priplatit za origos kvuli zivotnosti ale ze prej to vydrzi tak jsem zvedavej, ikdyz po precteni celeho fora servis jsem na vazkach. Sice je to servis na pazoutky, ale osobne zadnymu servisu dvakrat neverim. Po zime se nebude investovat jenom do podvozku, lak nebyl dobrej uz pri koupi lvika a ted po par kolizich (uz nikdy v zime na polovicnich univerzalech na silnici nevjedu) je zraly na novy kabat, ikdyz ne ze by se mi cervena se samolepkami vln po stranach nelibila ... Taky mam na dvou mistech napraskly predni spoiler a barvu tak na 80%tech jeho plochy, zbytek jsou skrabance a tmel, kovovy mriky prevazne zrezively takze je to ceka taky. Na koncove roure vyfuku taktez probiha typicka bourliva reakce vody vzduchu a zeleza, nevedel byste nekdo jestli se te rzi zbavim prebrousenim az na kov, vylestenim a nakonec natrenim nejakym antikoroznim pripravkem ktery bezne koupim za dve stovky treba v OBI ??? Jeste bych mel prosbicku, nemate nekdo v garazi mensi kus kovove mrizky na prodej ? Treba tu co se dava do masek, koupil bych.

Jinak podle me je vostik neprechcitelnej :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originally posted by Filip

Panecku za tu cenu od Koni to bude asi moc pekny svezenicko.

...to teda joo :)

nevedel byste nekdo jestli se te rzi zbavim prebrousenim az na kov, vylestenim a nakonec natrenim nejakym antikoroznim pripravkem ktery bezne koupim za dve stovky treba v OBI ???

---- jen na chvili, pak to zase vyleze :(

.

Jinak podle me je vostik neprechcitelnej :D:D

-----No kdyz se jeste cely mesic Miki neukaze, tak me dozene :D. To bych ovsem musel asi pojit na souchote :) (nebo loukote????) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno sme kupovali na 205GTI 122PS tlumiče a sehnat je byl docela problem. Buď je výrobce neměl v katalogu a když jo tak zas nebyly k sehnaní. Nabízeli nám tlumiče ALCO, KAYABA s cenou tak kolem 1500,- za kus. Prej plynokapalinový. Ale nevim nevim. Nakonec se kolupili KONI. Cena byla sice 16000,- za celou sadu, ale svezení super. Jízdní vlastnosti se rapidně zlapšili. Takže doporočuju chvilku šetřit a pak skočit do KONI. Dám krk na to že budeš spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...