Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 cabrio R&R by MilanF1 - 30 let


MilanF1

Recommended Posts

Splnil jsem si malý sen, mít cabriolet.

Nějaká auta jsem prohlédl, hlavně 205tky - ta se mi líbí nejvíce. V rozumné cenovce to byly zrezlé hrůzy s hromadou úvodních investic. 

Objevil jsem 106tku cabriolet, dneska jsem se na ni byli podívat a přivezli ji domů. Datum výroby 8. 4. 1992. Je tam motor 1.1 benzin v černé barvě. Ve stavu zanedbaném, a to po stránce estetické. Karosérie má poškozený lak, palubka dostala taky zabrat od sluníčka a koberečky taky potřebuji řádně vyčistit. Samozřejmě střecha má taky to nejlepší za sebou.

Technicky je na tom dobře - bez koroze, po rozvodech. Servisbox hlásí stupeň výbavy 2, ale klasické prvky dnešní výbavy chybí: ABS, posilovače řízení, centrál. Není to ale sociál: Hodiny vedle rychloměru, cyklovač stěračů, dvojité trysky ostřikovačů, elektricky výškově stavitelné světlomety, čidlo opotřebení destiček a dělené zadní sedačky.

Z výroby vůz vyjel jako 3 dveřový hatchback, ale ihned poté byla provedena přestavba v Německu firmou R&R na 2 dveřový cabriolet. Nejedná se tedy o tovární výrobu. Najeto 94 029 km a dalo by se věřit, že budou reálné.

04/2014 - 94 220 km - pravá poloosa, zadní díl výfuku, přední brzdy, olej v převodovce
05/2014 - 95 400 km - svíčky Denzo
03/2015 - 97 700 km - olej Total + palivový filtr
03/2015 - 97 700 km - STK
06/2015 - 98 500 km - nová poklice Tristan
06/2016 - 101 300 km - alu kola
03/2017 - 103 000 km - celolak, STK
06/2017 - 103 000 km - nová střecha

06/2018 - 104 000 km - nová baterie

04/2021 - 105 000 km - olej, STK

08/2021 - 105 000 km - alu kola z AX GT

A teď to hlavní, fotky ... takto jsme vůz přivezli vs. aktuální stav:

 

IMG_0674.JPG IMG_0774.JPG 

20210607_190814.jpg

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, od čeho je ta kapota tak špatná, i horní část blatníků ... ale jakmile je plocha svislá, je lak super (blatníky, maska chladiče). Odhaduji, že to bude od motoru, od tepla - pod kapotou není deka. Podle mě teplem to popraskalo. To možná odpoví koblih ;)

PS: Použito staré Tempo, myslím ještě komunistické a je mnohem tmavší než to současné a zanechává (dle mého soudu) silnou lesklou vrstvu. Na auto padlo celé, ale ještě doma jedno je. :)

[upravil dne 6/4/14 21:30 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měkká podkladová vrstva a tvrdší horni vrstva se roztahuje míň než podklad. V létě se to na sluníčku nebo od motoru ohřeje a nestejnou roztažností popraská. Bohužel tohle se musí sundat nejlépe až na plech. Ale to nevidím jako tragédii, když si to nachystáš doma tak tě díl vyjde na 1 500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem měl pravdu, je to teplem. Mám lakýru, který stříká za 1500 Kč díl, takže v tom problém není. Ale letošní sezonu to asi řešit nebudu, lakýra má tedka hromadu práce. Pokusím se to ještě více zaleštit, aby to nebylo tak bílé a přes zimu to hodím asi na lak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přecejen ..... no nejdřív jsem chtěl napsat \"hnus\" ale po rozleštění je z toho celkem pěkné autí :super ..co na to Katka ? (na koupi druhého auta)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...