Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdové destičky výměna


j.kuntos

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Akej značky brzdové dostičky a kotúče?
Brzdové dostičky začínajú od 20 EUR do 40 EUR za sadu v prípade predných.
A kotúče tiež od nejakých 25 EUR za kus až do 50 EUR. Oproti cenám v origo peugeot servise je to ako zadarmo.

Takže čo tam dať: ATE, BOSCH, BREMBO, HELLA PAGID, MEYLE, TEXTAR, TRW?
Alebo niečo iné?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, MJSytic napsal:

Dal jsem "EuroRepar" a spokojenost. Nepoznal jsem rozdíl oproti originálním s logem PSA ;) 

Ako nemal by som s tým problém ale tie ceny v origo aj s prácou. Kukol som na brzdy a na strmeny je vyrazené logo ATE, tak som objednal na predok ATE a na zadok ATE + BREMBO na vyskúšanie. A ináč od výroby tam nie sú ATE, či kotúče a dostičky si robí PEUGEOT sám?
 

Schválne:

predné dostičky ATE - 40,05 EUR

predné kotúče ATE - 63,30 EUR

zadné dostičky ATE - 28,05 EUR

zadné kotúče BREMBO - 56,16 EUR

čiže celkom 187,56 EUR, resp. 4933 Kč, keďže som objednával z Čiech.

před 15 hodinami, Usiak; napsal:

Caligula, mnohe z tychto znaciek uz sekaju na tej istej linke...tak velmi nenavyberas. Aktualne mam na 206 2.0HDi, 66kW Ate kotuce aj platnicky a subjektivne super. Brzdia dobre, nepiskaju.

Objednal som nakoniec ATE, len zadné kotúče BREMBO na vyskúšanie. Som zvedavý čo tam bolo doteraz za dostičky a kotúče, ak to budem vedieť prečítať.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, loque napsal:

Tak ja som nedávno dal meniť zadné doštičky v neautoriz. servise. Mám elektronickú parkovaciu brzdu, dali tam dosky Brembo a vypýtali 80! Eur :grr :bojim A pri miernom brzdení majú tendenciu pískať...

Tak mne to teraz píska, tak preto to dám vymeniť. Tak ono si tie dostičky asi musia sadnúť nie a potom to prestane pískať, či?
BREMBO zadné dostičky stoja 30 EUR ale v eshope. Tak v autorizovanom by vypýtali ešte viac, práca tak 50 EUR + za zadné by si vypýtali viac ako 50 EUR.

Čo som sa pýtal v Bratislave v servisoch, tak výmena iba dostičiek 30 - 35 EUR a výmena dostičiek + kotúčov 35 - 40 EUR. Čiže komplet predné aj zadné brzdy za 80 EUR. Mimo Bratislavy to musia spraviť v servisoch aj za menej.

Upraveno uživatelem caligula
doplnenie.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 4. 2015 at 14:17, HonzaZ napsal:

Ahoj, byly potřeba torxy 45 a 55. U destiček nejsou dodané žádné šrouby. Na povolení vodicích čepů pro výměnu destiček je potřeba torx 45 a na demontáž šroubů držáku třmene, pro výměnu kotoučů, torx 55. Snímač opotřebení je pouze na vnitřní destičce levého předního kola.

Ahoj, vymenil som predné dostičky aj kotúče, tam to išlo v pohode. Aj zatlačiť piesty naspäť aby sa tam zmestili nové dostičky.
Teraz som sa pozrel na zadné koleso, ale tam neviem stiahnuť naspäť piest. Treba tam dať dole tú pružinu?

A ešte podotázka, tiež si mal ku kotúčom iba 2 šrouby? Lebo však na každý kotúč treba 2, čiže dokopy 4 kusy.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, HonzaZ napsal:

Ahoj, u zadního třmenu se musí tlačit na pístek a současně pootáčet po směru hodinových ručiček.

Aha, ďakujem, už vidím že sú tam dva zárezy a potrebujem taký adaptér s dvoma výstupkami aby to tam zapadlo a zároveň sa to aj otáčalo.
S tým mojím samo-doma prípravkom tie zadné nezatlačím. A už to vidím aj na tom tvojom obrázku.
no buď niečo pošpekulujem aby som tam dostal nazad aspoň tie staré platničky a zajtra buď kúpiť adaptér, alebo celý prípravok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mna buduci tyzden caka vymena zadnych platniciek, kupil som BOSCH za 29 Eur a na roztlacanie brzdoveho strmena mam pripravok, ktory som kupil za 20 eur.

tento isty https://www.alza.sk/hobby/atx-stlacovak-brzdovych-piestov-sada-18ks-d4500048.htm

S jednym pripravkom sa da tocit v smere hodin a s druhym opacne

Upraveno uživatelem TomasARN
doplneny text
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahoj. Na zjišťování těchto informací tady máme speciální vlákno.

https://www.peugeot-club.com/forum/197-servisni-historie-a-nahradni-dily-podle-vin-kodu-peugeot-citroen/

Je pouze pro členy klubu - členem se staneš tady - https://www.peugeot-club.com/store/product/127/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dá, nic na tom není. I já dřevorubec od klávesnice jsem to dal ;) Žádná věda to není. Videa jsem sem už někam dával. Ručku necháš povolenou, a pak už klasika. Hlavně lanko neodpojovat - není to vůbec potřeba. Resp. ono nevadí, že ho odpojíš, vadí pak, když ho nezapojíš zpět a ručku zatáhneš :aut :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...