Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

přibržďuje zadní levé kolo


Kuča

Recommended Posts

Po svem lonskem trapeni se zadni brzdou (kotoucobuben) jeste bych rad upozornil na zrezivelou cast trmene, kde se pohybuji desticky.

Jakmile je povrch hrube zrezively, tak desticka uvazne, nevrati se zpatky a z toho duvodu kolo porad pribrzduje. V extremnim pripade se muze vyhrat kotouc, v lepsim pripade to odnese pouze desticka.

Takze jak uz tu nekteri psali, vse rozebrat, zkontrolovat pistek a manzetu a obrousit trmen v casti, kde chodi brzdove desticky. Na tohle se mi naramne hodila rucni prima bruska Dremel se stopkovou frezou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem ted v patek PZ kolo, po ujetí 10ti km byl koutouc vařící ze a něm nesla udržet ruka. Taky jsem myslel ze se nevrací bud trmen nebo prasátko. Nakonec to byla zasekla destička, trochu se to zaprasi orezne a už se trmen nevrátí protože destičku nepremuze. Tak jsem očistil obrousil pilnickem a pomazl vazelinkou jen aby to bylo mastné a funguje to. Podle me je to normální jen u těchto brzd. Najel jsem za víkend 480km a palubní PC ukazuje průměrnou spotřebu 4,9 z původních 6,4. Asi už to kolo brzdilo delší dobu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Pred dvoma rokmi mi prvý krát vymieňali na PZ kolese horné vodiace puzdro brzdového strmeňa. Po dvoch rokoch sa teraz chyba objavila znova. Brzda počas jazdy jemne brzdí a po jazde sa na disku nedá udržať ruka. Spotreba išla samozrejme hore. Po rozobratí som zistil, že opäť horné púzdro ide veľmi ťažko, skoro vôbec sa s ním nedá pohnúť.

Kúpil som novú sadu vodiacich puzdier, chcem to dať opäť do servisu, viete mi poradiť čím to treba premazať? Moja červená vazelina to nerozchodila... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvoji otázku Ti neodpovím ale tolik -na Xantii jsem na to co jim mám až do opravy šikmo sjetých desek nešáhnul a je vše OK cca5 let a nyní asi 3. Na starém seatu Ibiza jsem toto dělal každý rok 2x před a po zimě (tedy jen předek-zadek měl bubny a ty byly bez problémůTakže když se to aspoň jednou ročně zkontroluje a dle potřeby očistí ,promaže-není s tím pak problém že přibrzduje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli se jedná o to vodící pouzdro kov - guma, tak tam velký pozor, jakou vazelínu tam dát. Nejlepší je tam nějaká silikonová vazelína (bývají u opravných sad Frenkit), nebo se mi osvědčila (zatím) ATE plastitube. Ostatní vazelíny, hlavně na bázi ropy, tu gumu nabobtnají a ten kovový čep se k té gumě úplně přilepí. Už jsem si s tím taky užil svoje... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...