Jump to content
  • Aktuální cíle darů

větrák u 306

Guest Rayden

Recommended Posts

špatně mi funguje větrák u 306 r.v. 1997, chvílema vůbec někdy trochu

nepodařilo se mi k němu dostat přes kastlík, v návodu popisují jenom přístup když v autě není airbag

A seš si jistej že to je větrákem? Taky sem s tim měl problémy, když sem otočil kolečkem tak to někdy šlo pomalu a někdy rychle...a někdy vůbec´. Tak sem rozebral střední panel na regulaci otáček a byl tam zasranej ten tišták, po vyčištění to dalo pokoj. Teda aspoň na rok, teď to začíná zase zlobit:xvul

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Jak si se nakonec dostal k tomu větráku? Řešim podobnej problém. Větrák si chodí jak chce a vypnout ho nejde (regulace vlevo cirkulace, v pravo vzduch zvenku). Teď se konečne zastavil ,ale už se nerozběh. Doufám, že to bude jen, výše uvedenou znečištěnou regulací, ale kdyby ne, tak jak se dostat k větráku? Mimochodem ten větrák je na pernamentní otáčení nastavenej už od výrobce, nebo je to únava? Uvažuju o tom, že ho na tvrdo zastavim (teda až ho rozchodi :D ), ale mám strach aby sem nezastavil i něco jinýho. Teď myslim hlavně klimu, jestli by jí to neublížilo. Má někdo zkušenost?

Tak to klaplo. Je to jednoduší než ukrást dítěti lízátko. Vyčistil jsem větrák a regulátor, uhlíky už něco zažily, tak jsem je ještě trochu načančal nožem a z ventilace už se zase line příjemný vánek - zatím. Jinak u vyndaváná větráku se opravdu člověk kráááááásně protááááááááhnéééééé.:D

Sice to neni přímo na mě, ale ...... Když si lehneš do míst kde má nohy spolujezdec a pohlédneš vzhůru, tak uvidíš plast kterej kryje větrák. Ten plast je pouze nacvaklej na trubce, která je vidět v ohybu (mezi kaslíkem a timhle plastem) Pak už stačí trhnout a heuréka, větrák je tu. Pak už jen trochu jógy se šroubovákem a je venku.:super Jinak co se týče mýho problému nefunkčního větráku - Nepravydelný běh vyřešilo vyčištění regulátoru (jsou tam kontakty, který běhaj po tiš?áku a od občasnýho jiskření se časem očoudí) Vypínání větráku ovšem přetvávalo. Neváhal jsem o víkendu vytrh kabely z větráku a hledal jejich druhej konec. A ejhle relé :o Po prošení a přemlouvání sem ho různými pákami dostal ven. Problém je právě v něm. Nechutně se mi hřeje a to tak, že se zapeklo do patice. (Jinak je to 2 malý relé v horní řadě zleva, který u mě spíná po otočení klíčku. Naškodu neni zkouknout pojistky 5 a 21. Jedna relé spíná a přes druhou teče proud do větráku, ale teď nevim která je která. Tak mnoho úspěchů a a? větrá;)

diky, vyzkousim.:-)

Původně zaslal: Marvix

Sice to neni přímo na mě, ale ...... Když si lehneš do míst kde má nohy spolujezdec a pohlédneš vzhůru, tak uvidíš plast kterej kryje větrák. Ten plast je pouze nacvaklej na trubce, která je vidět v ohybu (mezi kaslíkem a timhle plastem) Pak už stačí trhnout a heuréka, větrák je tu. Pak už jen trochu jógy se šroubovákem a je venku.:super Jinak co se týče mýho problému nefunkčního větráku - Nepravydelný běh vyřešilo vyčištění regulátoru (jsou tam kontakty, který běhaj po tiš?áku a od občasnýho jiskření se časem očoudí) Vypínání větráku ovšem přetvávalo. Neváhal jsem o víkendu vytrh kabely z větráku a hledal jejich druhej konec. A ejhle relé :o Po prošení a přemlouvání sem ho různými pákami dostal ven. Problém je právě v něm. Nechutně se mi hřeje a to tak, že se zapeklo do patice. (Jinak je to 2 malý relé v horní řadě zleva, který u mě spíná po otočení klíčku. Naškodu neni zkouknout pojistky 5 a 21. Jedna relé spíná a přes druhou teče proud do větráku, ale teď nevim která je která. Tak mnoho úspěchů a a? větrá;)