Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Může to Pe.Tr zvládnout


Péťa

Může to Pe.Tr zvládnout  

18 hlasů

  1. 1. Může to Pe.Tr zvládnout

    • ANO
      45
    • NE
      23
    • Kašlu na to...
      6

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Jest naposledy v 18:00 je kravina, poslední jídlo se má jest 2 hodiny před spánkem, pochopitelně ne něco tučnýho, ale žaludek musí stále pracovat, i přes noc. Je dobrý si dát před spaním lžičku kvalitního medu, aby žaludek přes noc stále pracoval.

Důležitá je strava v menších porcích a častěji po celý den. A pokud možno odbourat cukr a sůl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tře fandím, ale krom zdravotních problémů je největší problém nedostatek vůle. To nedoženeš ničím-dokáže to ale, zmírnit dobrej trenér, nebo drsná neústupná partnerka doma, která by byla ochotná pro Tvoje dobro být na Tebe \"zlá\". Na svou výšku můžeš mít klidně okolo 110kg a budeš fešák, ale daleko důležitější je, aby se člověk dobře cítil. Navíc s kvalitní stravou a cvičení půjdou dolu hlavně centimetry, kila asi ze začátku taky, ale potom už moc ne. A hlavně, není absolutně důležitý kolik vážíš, když budeš dobře vypadat. U Tebe s tou stravou co jsi měl bude kromě těch xprocent tuku taky asi vyšší hladina zavodnění organismu, což může být v Tvém případě naopak plus-při omezení soli a nastolení lepšího režimu půjde zpočátku voda dost rychle pryč-uvidíš rychlý efekt, což by Tě mohlo hodně nabudit, důležitý je pak udržet se na pozitivní vlně i pak, až ten počáteční rychlej úbytek zpomalí. Pokud o sobě víš, že případnej neúspěch v podobě menšího úbytku by Tě mohl demotivovat, nedělej si tak podrobnou statistiku, nebo ji nech za sebe dělat ženu, aby Ti pak výsledky jen zhruba říkala. Mnohdy není nic horšího, než pocit, že si tomu v určitým období dal všechno a výsledek se Ti zdá neadekvátní. Pohyb je samozřejmě důležitej, ale všeho s mírou, tak, aby to nepřineslo spíš negativní efekt-např. zmiňovaný běhání je zrovna teď absolutně mimo, lidský tělo a hlavně pohybovej aparát není přizpůsobenej na běh s takovou váhou, jakou v současnosti máš, kolo bude lepší, ale například plavání je úplně super. Navíc, uplavat pár km na prsa je daleko větší zápřah, než si většina lidí uvědomuje, to všechno v prostředí, kde Tě netíží vlastní váha, pot a podobně;) Vůbec špatný nejsou schody, pomalá chůze do schodů, kdy se vyhýbáš otřesům je taky slušněj zápřah-ono se to nezdá ale vyšlapat si 5 pater průměrnýho paneláku není úplně lahoda ani pro průměrnýho člověka, ve chvíli, kdy mu nasadíš 50tikilovej batoh, kterej s sebou táhneš Ty, už to pro něj bude horor a dát si to párkrát za sebou solidní tělocvik!

Přeju Ti pevnou vůli, chuť do toho jít naplno a hlavně podporu nejbližších a pak nevidím problém, abys vypadal ještě daleko líp než na té fotce;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držím palce, každopádně nespěchej na to, chcu tím říct, že zhubnutí velké váhy za krátký čas = zhubnutí svalové hmoty a riziko jojo efektu. Mimochodem to, že zhubneš v obvodu, ale neprojeví se to na váze není špatně, právě naopak -> nárust svalů, svaly jsou těžší než tuk. Ideálně bys měl zhodit 2-3 kg za měsíc, pokud změníš stravování tak určitě váha padá dolů rychleji, protože otočíš způsob života o 180°, ale opatrně. Doporučil bych projednání s výživovým poradcem, ten ti doporučí stravování, sporty atd. na míru, např. při tvé váze běhat je na oddělání kloubů, co takhle eliptický trenažér? Rozhodně nepřetěžovat klouby, existuje mnoho diskuzních for, kde načerpáš informace. Co se týká sportů, měl by sis hlídat tlak, jestliže máš příliš vysoký tlak (běh), nehubneš tuk, ale pálíš cukr. Hlavně jez, hladovění je největší ptákovina. Velký podíl by měla tvořit zelenina, zasytí ti žalůdek a cítíš se sytější, než když si dáš jen sacharidy a bílkoviny. Hlídej si co jíš dle podílu bílkovin, tuků atd.... :).

[Edited on 29/3/14 12:38 by MirekCC]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k zdravotní indikaci musí mít první a hlavní slovo příslušný lékař. Ne nějaké babské řeči a hovadiny typu po 18hod nejíst, které spíš přinesou zhoršení stavu, stejně jako třeba nápad s běháním je při 147kg leda poukázka na invalidní vozík.

Alfou a omegou je zásadní změna stravovacího CHOVÁNÍ jako prostě celku. Jak toho, CO se jí, tak toho, JAK se jí, tak toho, KDY se to jí. Toto je přesně důvod mé skepse, zvlášť, když si od Petra přečtu \"A to ani na vojně a tam se žralo kdeco a joo sračky takže jako že mám jíst zdravě a to a to ,místo tohodle abych byl hubený , tomu fakt nevěřím, celej rok jsem žral topinky na sadle dělane , hotovky z konzerv několikrát denne ,celej den pil sladky čaj nebo praskovou štávu. pohyb na vojne nulový, spanek nepravidelný

Nelze srovnávat absolutně rozdílné situace, absolutně rozdílné případy. Nelze srovnávat metabolismus a spotřebu zdravého kluka se spoustou pohybu a metabolismus chlapa 30+, co jezdí autem i na záchod, a už vůbec nelze srovnávat to s někým, kdo má nějaké zdravotní obtíže. Taky vám můžu házet extrémní případy typu 50-letý maratonec, co sežere 15 knedlíků, denně (!!!) vypije min. 10 piv + nějaké panáky, je absolutně zdravý, ačkoliv to takhle dělá už 30 let, a nemá ani gram nadváhy. Myslíte, že když zkusíte totéž, že na tom budete přesně jako on? Kulový, každému bylo něco dáno do vínku a OD TOHOTO STAVU postupujete - ne od stavu někoho jiného! Pokud máte nějaký zdravotní handicap, musíte ho prostě zohlednit, i když se vám to zdá jako sebevětší nespravedlnost.

Ano, může to dokázat - teoreticky. Ale jak u jsem psal, pouze při celkové změně životního stylu, ne způsobem něco zhubnu, abych mohl dál žrát sračky. Měsíc spásat akorát salát a pak se na srazu narvat bůčkem vede jen k jo-jo efektu, na jehož konci je váha a obsah tuku pouze větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě se to zredukovat dá, při té výšce je 75kg zbytečně málo.

Rozhodně by nebyla špatná konzultace s lékařem, jak radí oddie.

Základem je jak již bylo psáno upravit stravovací návyky, jíst často, ale malé porce.

Co se týče pohybu, chce to min. v počátku něco šetrného na klouby a hlavně na odbourávání tuků je třeba dělat věci dlouhý čas v nižší tepové frekvenci, jelikož při vyšší zátěži dochází ke spalování cukrů, nikoliv tuků. Osobně bych posilovnu jako hubnoucí záležitost neviděl, ale rozhodně to není špatné pro zpevnění těla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře... minulý rok jsem vážil 119,5 kg...dnes 94,5 kg..snažim se , de to pomalu... shodil jsem 23 kg tuku, nabral enco malo svalů a to hlavní že i přes špatnou funkci štítný žlázy( prtoo mám tak vypoukly oči z hlavy) a držím ti palce :-) zasadní věc je chtít a de vše... hlavně nepospíchat..:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tře - držím palce (asi všechny čtyři). Osobně vím, že mám nadváhu (na vojně jsem taky vážil 75 kg, dnes osciluju mezi 125 - 130), ale zatím mě NIC nenutí s ní cokoli dělat. Třeba až uvidím u Tebe nějaký výsledek tak svůj postoj přehodnotím, momentálně ale zůstanu u držení palců.

[upravil dne 30/3/2014 21:31 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tře - držím palce (asi všechny čtyři). Osobně vím, že mám nadváhu (na vojně jsem taky vážil 75 kg, dnes osciluju mezi 125 - 130), ale zatím mě NIC nenutí s ní cokoli dělat. Třeba až uvidím u Tebe nějaký výsledek tak svůj postoj přehodnotím, momentálně ale zůstanu u držení palců.

[upravil dne 30/3/2014 21:31 od Medvěd]

cukrovka neboli a neni citit, ale se svoji vahou k ni oscilujes, ja uz ji mam :(.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co běhání to tě nebaví?vzít psa a jít běhat.....

to prece nemuzes s jeho vahou myslet vazne, po 3 mesicich by sel na atroskopii kolen.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tře - držím palce (asi všechny čtyři). Osobně vím, že mám nadváhu (na vojně jsem taky vážil 75 kg, dnes osciluju mezi 125 - 130), ale zatím mě NIC nenutí s ní cokoli dělat. Třeba až uvidím u Tebe nějaký výsledek tak svůj postoj přehodnotím, momentálně ale zůstanu u držení palců.

[upravil dne 30/3/2014 21:31 od Medvěd]

cukrovka neboli a neni citit, ale se svoji vahou k ni oscilujes, ja uz ji mam :(.......

Dtto vysoký tlak... Takových věcí, co nebolí a napohled nedělají problémy, je spousty, ale když problémy začnou dělat, je už dávno pozdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr: hele, ja taky musim zhubnout a moc se mi to nedari, ale nejake uspechy jsou, sundani 5 kilogramu ze 115 na 110 a sundani cca 4 cm v pase. Ale i tak to neni zadna hitparada. V cervnu chci mit v pase 100 cm (v soucasnosti 110) a misto 110 kg mit metrak. A vim ze se to da v pohode zvladnout, cvicenim, a zmenou jidla, idealne zmenou mysleni jak pise oddie. Taky mi nechutnaji nektere blivajzny, ale treba jsem si zamiloval tofu, cizrnu a dalsi sracky :D

Tak si pojdme rict, ze porovname vysledky a ten horsi ....nevim, treba neco bude muset udelat.

Hlavne si vsechno pis a eviduj, pak uvidis co jsi snedl, vypil a bude videt, kde treba delas chybu......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...