Jump to content
  • Current Donation Goals

SVETLA 405 "BAREVNOST"

trollik

Recommended Posts

Mam takove dilema.Koupil jsme auto na prestavbu z Francie a byli tam zlute svetla,ale ne zarovky,ale meli na sobe zlute banky ze skla.Je mi jasne,ze vyhlaska jasne rika "bila svetla",ale na druhou stranu je se zlutejma skvele videt za snizene viditelnosti.Primo perfekt je to do mlhy a takoveho podzimniho a zimniho mlhaveho pocasi.Zlute svetlo ma jinou vlnovou delku nez bile.Ptam se?Co mi udelaji policiste,kdyz me zastavi a evidentne budu svitit zlutejma?Mam bile zarovky kdyztak v kufru.

Původně zaslal: trollik

Mam takove dilema.Koupil jsme auto na prestavbu z Francie a byli tam zlute svetla,ale ne zarovky,ale meli na sobe zlute banky ze skla.Je mi jasne,ze vyhlaska jasne rika \"bila svetla\",ale na druhou stranu je se zlutejma skvele videt za snizene viditelnosti.Primo perfekt je to do mlhy a takoveho podzimniho a zimniho mlhaveho pocasi.Zlute svetlo ma jinou vlnovou delku nez bile.Ptam se?Co mi udelaji policiste,kdyz me zastavi a evidentne budu svitit zlutejma?Mam bile zarovky kdyztak v kufru.

No si budou postupovat podle vyhlášky: Způsobilost vozidla na pozemních komunikacích?! :D:mrk Ceník nevím.

Když jsem koupil 605 tak jsem prvních 3000 km (do Francie a zpět) ujel se žlutými světly a bylo absolutně kulový vidět. Tak jsem ty baňky rychle vyhodil, pak to bylo lepší - i když to taky dost slabě svítilo, ale určitě líp, než s těma baňkama.

Jezdil jsem hodně, i v noci (tak 400 km denně).

[upravil dne 20.9.05 P607Olda]

Původně zaslal: P607Olda

Když jsem koupil 605 tak jsem prvních 3000 km (do Francie a zpět) ujel se žlutými světly a bylo absolutně kulový vidět. Tak jsem ty baňky rychle vyhodil, pak to bylo lepší - i když to taky dost slabě svítilo, ale určitě líp, než s těma baňkama.

Jezdil jsem hodně, i v noci (tak 400 km denně).

[upravil dne 20.9.05 P607Olda]

...snad \"nočně\", ne?:D:D

A já mám v Xantii žárovky s modrým sklem - jen s nádechem. Jsou to Osram All-seson. A svítí žlutě. Jako-by hustěji než normální. Je opravdu lépe vidět. Kdysi to ve S.M. vysvětlovali tím, že když se potlačí modrá část spektra, je to výhodné. Modrá složka se totiž nejvíce odráží od vody a vodních kapek mlhy. (důkaz - ty francouzácké žluté mlhovky - proč by to jinak dělali, že?) Takže v dešti a mlze by se při užívání žlutého světla mělo míň vracet zpět a řidič by měl lépe viděti... :mrk

Původně zaslal: DjBoom

Původně zaslal: trollik

no,jsou tam banky na zarovkach.Ale je to skoda,kdyz prokazatelne je lepe videt.:myslim

Pokud jsou tam baňky ale žárovky máš normální nesundaval bych je policajti ti můžou tak akorát políbit když je to takhle z výroby :cool:

Podle mě ti místo políbení prdele můžou spíš napařit tak pokutu, protože to neni prostě schválený na provoz po našich komunikacích (a je úplně jedno, že v jiný zemi to tak mají i od výroby a normálně s tim jezděj - viz. americký auta s červenejma blinkrama - taky je to od výroby a u nás a jinde ve světě to nemá na silnici co dělat).

Ale mě osobně se žlutý fr. světla líběj, tak bych s nima do \"první pokuty\" jezdil...