Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bazénový koutek(úprava vody)


rocada

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...

Už se nám blíží sezóna :)

Má někdo zkušenost s nafukovací vířivkou?

Je mi jasný, že oproti klasický je to na pikaču, koupil bych to spíš jako vyhřívanej dětskej bazének, plus občasný posezení s kuželkou.

Zajímá mě kolik to tak sežere proudu, když to budu nahřívat na 30 stupňů (červen-srpen) a jestli to můžu dát normálně na trávu (píšou, že má být zpevněný povrch, ale to se mi nechce dělat). Koukal jsem na modely na 700-800l vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Uvažuju o tomhle https://virive-bazeny.heureka.cz/intex-28408-pure-spa-bubble-massage/#section

Rocada:

1. nějaký zásadní proti jakože by to byla vysloveně kravina koupit zrovna tuhle? (nemíním do toho cpát víc jak patnáct a říkám si že když se po..ere integorvaný ovládání, komporesor atd. tak je to náročnější na výměnu)

2. Má smysl do toho vůbec lejt nějakou chemii? Jak tak koukám tak nějakej udržovací set bratru osm kilo ... to ten kubík mám 20 x vypuštěnej a napuštěnej ... no dobře, ještě ohřev z 12 na 32 řekněme 12 hodin á 2 kW ... to je kolik  ... sto pade max, na noční míň. Tak jedno napuštění včetně ohřevu za dvě kila. Chemie osm. Hmm?

3. Jak píšeš výše:  Nahřatý je to z 15 na 30 na 2 hodiny. Fakt je něco co hřeje o 7°za hodinu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cuz, z Neratovic to do HoPo není tak daleko,  popř. ti to můžu hodit přes Petra. Nekupuj zbytečný předražený sračky v marimexu a podobných cajzlech, ale:

https://www.inchema.cz/udrzba-bazenu/

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci chlapci .... jste hodní, ale já fakt přemýšlím jestli má vůbec smysl do jednoho kubíku něco lejt, což by bylo blíž než @Scratch a levnější než @rocada :D

A v arianata @Míla72 ... to už jsem tu taky někde viděl .... to mi přijde nejschůdnější ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, rocada napsal:

Snižovat pH HCl je hovadina,zvyšuješ si vázaný chlor,to neni ok.

Siran mědnatý-měd je težkej kov,vstřebává se do těla  a nechce se mu ven.

 

To s HCl OK, to beru, ale ta skalice? To je informace na web Marimexu, Mountfieldu nebo do zpráv na Nově ... více čtěte na té en cé zet.  V jaký koncentraci a s jakou dobou pobytu proboha aby to mohlo mít nějaký vliv?

Léta jezdím kempovat na nejmenovaný místo, když byly holky ještě malý a menší tak z vody nevylezly půl dne, vlasy měly do modrozelena (od čeho asi?). 2 x týdně tam hygiena bere vzorky, atesty správce vyvěšuje, a jelikož je to docela dost v souvislosti s mou živností tak o tom vím dost abych poznal, že si je nevyrábí sám. 

Ano, je to těžkej kov a vstřebává se, ale při koncentraci ve vířivce a pobytu 6x za den půl hodiny se fakt nebojím.

Vztaženo k původním dotazu: Zkusím tam nelejt nic. Spočítal jsem přesně napuštění a ohřev: kubík vody platím pade, elektriku 1,80 noční a 4 Kč denní, topí to 2,2 kW a údajně ohřívá o 2,5°z hodinu. Z 13 na 28°C (bez sluníčka) za 6 hodin. Suma sumárum napuštění a ohřátí za 75 v noci a 103 ve dne. Kdybych to měnil jednou týdně tak od začátku května do konce září 22 týdnů x 75 = 1.650, resp. 2.270, jsem v trvale čistý vodě bez sraček a ještě ušetřím za filtry. Kdybych musel měnit vodu 2 x týdně jsem v tom za třiapůl až pět a pak budu řešit chemii.

Je-li má úvaha někde zásadně chybná, rád se poučím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2018 at 15:15, Ajdamek napsal:

.... Má někdo zkušenost s nafukovací vířivkou?

Je mi jasný, že oproti klasický je to na pikaču, koupil bych to spíš jako vyhřívanej dětskej bazének, plus občasný posezení s kuželkou.

Zajímá mě kolik to tak sežere proudu, když to budu nahřívat na 30 stupňů (červen-srpen) a jestli to můžu dát normálně na trávu (píšou, že má být zpevněný povrch, ale to se mi nechce dělat). Koukal jsem na modely na 700-800l vody.

Už máš něco v pácu? Propočet nákladů na velkou viz výše, nemíním se v tom napařovat, a na trávu klidně, případně pod to dej 5 cm EPS, líp to odizoluješ od země. 

)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...