Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bazénový koutek(úprava vody)


rocada

Recommended Posts

Sawoy: nakonec jsem na to vyprd, chtel jsem to hlavne kvuli rocnimu synovi, ale nakonec jsem koupil malej nafukovaci bazenek. Ve velkym bazenu uz mam 25c tak uz ho muzu vzit i tam.

Kamarad bydli v bytovym dome, kde jsou velky zahrady a tyhle nafukovacky si tam koupili skoro vsichni, prej ty co maj deti, tak se tam cvachtaj deti a ty ostatni do toho lezou jednou za mesic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a já velkej bazén zrušil po 20 letech. Nevím odkud to sem začali cpát, ale je tu tak tvrdá voda, že Cl chemie nefunguje a už mě nebaví to pořád ladit. Holkám už je 14, za chvilku začnou s frajerama couirat podle řeky, už tam stejně chodí plavat a drandit na člunu, tak se na ně s mámou budem koukat z vířivky na terase s ledničkou u ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Charlie 1 napsal:

Snižovat pH HCl je hovadina,zvyšuješ si vázaný chlor,to neni ok.

Může někdo vysvětlit?

https://voda.tzb-info.cz/bazeny/3920-ucinnost-chloru-ve-vode-v-zavislosti-na-ph

https://voda.tzb-info.cz/bazeny/12399-vyuziti-chloru-pri-dezinfekci-bazenovych-vod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Charlie 1 napsal:

Snižovat pH HCl je hovadina,zvyšuješ si vázaný chlor,to neni ok.

Může někdo vysvětlit?

Zkus strejdu googla s dotazem co je vazany chlor,chloridy,cim jsou skodlive.

To same u siranu mednateho,je ve verejnem sektoru zakazany.

Na snizeni pH jen pripravky na bazi h2so4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Musí se vypustit pod vratnou trysku a pak klasicky zazimovat. Jak píše @Havlicek.Lukas je dobrý naplnit PETky do půlky vodou a naházet do bazénu. Tím se led "rozbije". Já teda mám bazén z větší části zapuštěný, ale i tak...

Jediný problém, který jsem ještě 100% nevyřešil je zakrývací plachta. Nezaří se mi ji spolehlivě uprostřed vyzdvihnout tak, aby voda po ní stékala a neudělal se lavor plný vody. Ty polštáře z Mountfieldu moc nefungují. Naposledy jsem pod plachtu dal několik duší z traktoru, ale na jaře z nich byl bazén plný černého bordelu, takže jsem vodu stejně měnil. Letos jsem koupil víc polštářů z Mountfieldu, zkusím z nich udělat pyramidu :D A pak ještě mě napadá vzít kruh na plavání pro děti a do něj zasadit klasický nafukovací míč k vodě, nějaký obrovský.

EDIT: Aha, trubková konstrukce :mrk Tak to si netroufám odhadovat, ale já bych ho vypustil, mám vody dost a zadarmo :D

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...