Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Jak se dostanu k osvětlení palubky u P 205

Pavlištík

Recommended Posts

Levá strana osvětlení budíků?

Musíš: pouze trochu povolit hvězdičku ze strany vystouplý části palubky

pak vyndat plast \"trojůhelník\" , kterej je uprostřed až skoro u skla

pod ním vyšroubovat dva křižáky

pak vytáhnout tři \"kolečka\" kterýma ovládáš větrání

pod nima odšroubovat dva křížáky

vyndáš plast, ve kterém jsou ty \"kolečka\" umístěný

jsou tam další křižáky /dva nebo tři/

a nakonec dva křižáky pod volantem

pak už by to mělo jít vytáhnout

Ale je to postup na 205ku z 92 roku

Dík zkoušel jsem všechno možné, dopadl jsem jak hubkař, začal mě praskat plast. Asi si tam budu nějak svítit baterkou. Nejhorší je, že nevím jestli je to žárovka nebo nějaky spoj. Prý jsou tam i tištěné spoje. Možná to také spraví svíčka. Elektrikáři v servisu říkají, že je to na tři hodiny práce. Hodina práce autoelekrikáře 350 kč. Dík nechci. nebudu jezdit v noci a za zimního času, nebo prodám 205 a koupím si kravský povoz a budu svítit petrolejkou:(

To si z nás děláš p..el, ne? U starého modelu je demontáž/montáž kapličky vč. výměny žárovek osvětlení práce na 5 minut - a budíky NENÍ třeba vyndavat. Postup sundání kapličky starého modelu je v příspěvku Oldy.

U nového modelu je to celé záležitost na 15 minut, opět není třeba vyndavat budíky, když je mění jen žárovky osvětlení budíků. Postup pro nový model je v příspěvku Vertexe.

Pokud je třeba vyndat i budíky, a vyměnit žárovky kontrolek, jsou to pouze dva šrouby navíc - tedy zase pár minut.

Co by jako mělo elektrikářům trvat 3 hodiny, to mě snad ani nezajímá...

Opravdu nedělám. Takhle mě to řekl majitel servisu p. Zahrádka ve Cvikově, okr Česká Lípa. Já jsem se pokoušel to udělat stejně jako píšeVertex. K žárovkám osvětlení palubovky se tama nedá dostat. Výsledek-prasklý plast. A to jsem klidný člověk a hračička.Ty jsou až za budíkama. Nejezdím v tom dlouho. Je toperfekt vizidlo, dobré žihadlo, ale někam se dostat to je umění. V návodu na opravy 205 je to taky popsané jako možná výměna až po rozebrání celé palubky.

No tak jestli ses o to pokoušel podle toho popisu, a zničil jsi plast, tak vskutku radši na tom autě vůbec na nic nešahej. Protože nic jednoduššího, než tohle sundat, na 205 snad ani neznám, a budíky se na to vyndavat NEMUSÍ - žárovky jsou zvenku shora za rantlem, víme? Větu \"někam se dostat to je umění\" snad ani nebudu komentovat, protože 205 je tak jednoduchá, že ani být jednodušší nemůže, a dostat se dá naprosto luxusně všude. Mmch. za ty 3 hodiny ti klidně tu palubku celou vyndám a zase nastrojím, a ani při tom nebudu muset spěchat...

Dnes jsem lezl v autě až se mě z toho točila hlava. Návody ze včerejška jsem měl vytisklé, radilo mě 5 sousedů. Nenašli jsme žádnou možnost(tedy šrouby), které by umožnily dostat se zhora k žárovkám. Dík Vám všem za rady i za ironii. Jsem schopen rozrbrat a složit skoro cokoliv. Ale podle těchto návodů se to nedaří. Zítra jdu kupovat ten kravský vůz a tu petrolejku. Rozebrat celou palubku nemíním. To by bylo asi vrzání a jiných pazvuků.

Jarouš 205. Mám P 205 1.2. rv 1990. Používal jsem knihu oprav P 205. Je to bichle kde najdeš všechno. Všechno se mě podle ní podařilo. Ale toto je tam buď blbě popsané nebo to opravdu dnes 5 lidí neumělo. Tá kaplička nejde opravdu odkrýt. Žárovky na osvětlení jsou až za budíkama. Tak opravdu nevím jak se dostat za ně. Ten kryt je tam nad nima vcelku. Tak asi tolik. To se těžko popisuje. Jezdil jsem Favorita, dlouhá léta. Dva šroby a byl jsem všude. Ale tím nechci říci, že je to špatné vozidlo. Perfektní malé žihadlo. Nevzdám se ho, ale budu muset to opravdu dát do rukou odborníků.

Měj se

Poznal jsi leda tak kulový, chytráku. Přijeď, a já ti to předvedu, když jsi tak levej. A toho chytrolína si strč za klobouk, blbečku. Když se tady po tom fóru podíváš důkladněji, tak by sis mohl všimnout, že rady a postupy k těmhle autům tu poskytuju už víc jak tři roky, stejně jako náhradní díly na ně, a že mi těhle aut prošla rikama pěkná řádka - takže je na rozdíl od tebe znám nazpamě?. Tu kapličku ti sundám do 10 minut s přehledem, a žárovky osvětlení jsou shora, a ne zezadu, troubo. Zezadu jsou jenom kontrolky. A kdyby ses náhodou obtěžoval přijet, tak tu mám i vyndaný dvoje budíky z 205, takže si to můžeš prohlídnout i na stole. A za pětikilo tě i klidně naučím sundavat, pokud nejsi úplně levej - to ale nezaručuju.

Durino: na 309 nový model je třeba sundat ten přední panel, vhodné je sundat nejdřív volant. Šroubky jsou nad budíky, a pok krytkami, které se vypáčí. Následně musíš odšroubovat a povytáhnout budíky, a sundat náhon tacha - jinak je nedostaneš ven. 309 má klasické podsvícení, na rozdíl od 205, která je osvícená zepředu, takže žárovky jsou u 309 vzadu.

Původně zaslal: oddie

Durino: na 309 nový model je třeba sundat ten přední panel, vhodné je sundat nejdřív volant. Šroubky jsou nad budíky, a pok krytkami, které se vypáčí. Následně musíš odšroubovat a povytáhnout budíky, a sundat náhon tacha - jinak je nedostaneš ven. 309 má klasické podsvícení, na rozdíl od 205, která je osvícená zepředu, takže žárovky jsou u 309 vzadu.

jj, volant radeji dolu, jinak musis pacit ten plast a nema to cenu... mala rada az budes vracet volant, opatrne at neurazis zapadku na ovladani blinkru, ktera vyhazuje packu... me se to ve tme povedlo urazit, a pak jsem shanel starej ovladac (ze, oddie? :)´)