Jump to content
  • Aktuální cíle darů

407sw-nove,peugeot serv. bezradny

stanocz

Recommended Posts

PEUGEOT 407SW- auto je uplne nove,kupene pred tyzdnom v peugeot Liberecky kraj((898 Km)a problem je v tom ,ze auto taha do pravej strany pri malej ale aj velkej rychlosti,pri pridavani plynu ale aj pri volnobehu,proste stale.V servise som uz bol 3x ,geometria prednej a aj zadnej napravy je nastavena a skontrolovana,vsetky capy,napravy,riadenie,servo,tahla a pod su v poriadku,kolesa vyvazene a popremiestnovane z predu dozadu,pneumatiky tiez,proste snad vsetko co mohli ,tak nastavili a skontrolovali.Su uz bezradni a ja tiez.Stale to taha do prava.Ak viete niekto poradit co s tym,budem rad.Pripominam,ze je to uplne nove auto a do ziadnej jamy som s nim nevbehol

vopred dik

stano

A co brzdy? Má to ESP a to druhé (proti protáčení a proti smykům) ASR? To zn. že když auto stojí tak nic není poznat, ale jak jede tak přibržďuje. Teplota brzdových disků a kol - snad můžeš kontrolovat přes otvory hned po zastavení.

[upravil dne 17.9.05 P607Olda]

No, kdyby to nebylo nové auto, tak bych to typnul na ty brzdy. Mě se dokonce stalo, že jsem si stěžoval na to, že auto netáhne a bylo to zadní paknou brzdy, kam se dostal bordel a po sešlápnutí brzdy se pakna sekla a nepustila brzdový kotouč a to mělo za následek, že jsem permanentně přibržďoval zadním kolem a auto se taky chovalo divně a nejelo. To ale předpokládám, že v servisu kontrolovali, jestli se Ti tam nedostal nějaký bordel brzdy fungují jak mají.

No brzdy a ESP už tady bylo, ale problem může být i mechanický, mě to dělalo trochu taky, geometrie, brzdy, kola a gumy byly v poho, nikdo nevěděl čím to je, až jsem si všiml, že to táhnutí ke straně ovlivňuje výškové nastavení volantu :aut , tak jsem promazal klouby na řízení a vše bylo OK.

Rada :

Zkontroluj tyč řízení, promazanost kloubů a ložisek a posilovač (může to dělat i zavzdušněný nebo poškozený posilovač řízení), taky zkontroluj jestli jsou pružiny a tlumiče v pořádku a stejné (jedna jiná pružina ti udělá z auta tříkolku a táhne to ke straně)

u sveho P806 jsem to ladil pul roku, napred jsem to vyladil doma, pak jsem s tim jezdil a porad to tahlo k jedne strane. Tak jsem nakonec svolil ke geometrii, tam nahodili ty jejich lasry nebo co to je a vysledek byl ze je to v norme, a ze se s tim neda nic delat. Nakopal bych takovym umelcum do pr...Vyjedou jim cisla areknou ze je to v norme. Tak jsem to pak ladil dal, zkousel jsem soubeh k sobe, od sebe, meril jsem sklony, stale to nebylo ono. Pak mi to vzal svagr do prace na diagnostiku(mechanik u forda), pohral si s tim a od te doby je to perfektni. Bylo to sklonem leveho predniho kola. Ale to nastaveni musel udelat absolutne presne.