Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak často a jakým způsobem se staráte, aby bylo auto vypadalo k světu?


joshiki

Recommended Posts

Patřim k úchylům starající se o svoje věci, zvlašť o auto:D což dokládá fotka z dneška z wapky..našel sem v gti pár drobků, tak jsem šel luxovat... luxuju to furt.. dřív jsem si každý víkend na to vyhradil tak hodku a umeju to i plastama:) 1x-2x ročně vymontuju sedačky a vytáhnu koberec a vrhnu se na něj s vodním vysavačem:mad: sedačky 1x do mesíce natřu imregnací na kůži od Wurth a zvenku to meju 1x tydne(opět:mad:)... 2x do roka lestenka a vosk...

Apropo, z některých věcí kvetu, jako ohmatané plasty makeupem, špinavý a mastný okna a drobky:(:mad:

Pracovního favorita luxuju obden:D a meju až když je moc špinavej, na těch zahradách se to zvenku zasere hned, tak to tolik nehrotim

Ale já sem trochu pacient, mam to jako koníček a krom ženy a cvičení se ničemu jinýmu nevěnuju :)

asi v 21:00..tohle je muj relax mno..

IMG_0434.jpg?ver=2

[upravil dne 7/3/14 00:04 od Rejty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meju, dle potřeby, ale většinou tak jednou za dva měsíce, jak zvenku, tak i zevnitř, vysát a utřít plasty. Na jaře a na podzim dostanou leštěnku. To je přes léto. V zimě nemeju auta vůbec, podle toho taky vypadají, hlavně Ford. Na toho jsem ještě letos neměl čas. :mad::D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Někdy dávno jsem četl v dámském časopise,že ženy posuzují chlapy podle auta,tak jak vypadá a stará se o auto,tak se stará i o sebe. :aut

Pobavilo, zlatokopky hltající slepičí časopisy posuzují chlapy podle auta :D

Skvělý způsob, jak podobné slepice odfiltrovat hned v začátku je tvářit se, že vůbec žádné auto nemám. Vyzkoušeno, funguje spolehlivě. Máte tak zajištěno, že se případná zájemkyně zajímá skutečně o vás a ne jen vaši peněženku :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to beru tak, ze kdyz uz mam docela stare obycejne auto, tak nevypada tak vrakoidne kdyz je pekne umyte a vycistene.

Uz nekolikrat me i spolucestujici pochvalili, ze mam v aute cisto :)

Auto vysavam kdyz se v nem zacina sbirat bordel, takze tak jednou za 2-3 tydny, koberecky vyklepnu casteji, myju kdyz je spinave, nekdy 1x tydne, nekdy co 3 tydny. Na to je vazne dobre stribrne auto, neni na nem tolik videt spina. Kdyz jsem mel cerne BMW tak jsem ho my tak 2x tydne :D

Loni jsem nechal na mokro vycistit sedacky a od te doby si davam pozor at na ne nesedam propoceny kdyz jedu odnekud z hor nebo behani, proto vozim v kufru rucnik ktery pres ne pripadne prehodim :)

[upravil dne 7/3/14 08:15 od MACI]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mytí v závislosti na zašpinění, ale řekněme tak 1x za 2 měsíce. Interiér: Když nepočítám vyklepávání gumových koberců, pak 2-3x do roka očista (většinou před srazem P-C), tedy luxování a očista plastů (momentálně na plasty mám přípravek, který je udržuje lesklé několik měsíců). Teďka na jaro plánuji vyčistění koberců a čalounění nějakým přípravkem - auto máme 5 let, ještě to nepoznalo.

Pro mě je auto nástroj k přepravě, měsíčně udělám klidně 2000 km a kdybych měl ihned čistit jakoukoliv špínu, staral bych se jenom o auto.

Pokud bych náhodou měl nějaký weekend car, to bych se snažil udržovat čisté a vždy 100% připravené k reprezentativní jízdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já auto proženu myčkou v Globusu tak 5x do roka (záleží na počasí, na špinavosti auta a na frontě u myčky)

jinak uvnitř mě osobně nijak čistota nezajímá, ale manželku bohužel ano, takže vysávám a leštim vnitřek cca 2x do roka (když auto používám pro převoz materiálu na stavbu, tak i častěji)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakedy som leštil o sto šesť :D :D

Ale tá doba už prešla, viac pracujem a ostáva mi menej času na veci, ktoré sú pre mna podstatné ...

Takže auto už len nechávam umyť. Ceny ručných umyvární už značne klesli ... Preto ho umývam 1x za mesiac na kefovej umyvárke (navštevujem tú, ktorá má penové kedy a vraj nezanecháva škrabance :D ) = 1x mesačne mi to prepláca firma :D

Plus 1x za 2 mesiace ho nechávam umyť komplet vnútro aj vonkajšok ručne ... Tu v Trnave za to berú 12 Eur, a vracajú ho úplne krásne vypulírované, vnútro doslova jak keby vyšlo z výrobnej linky.

Navyše v cene si to auto vyzdvihnú a aj mi ho dovezú naspäť, tj nikam nemusím chodiť :D Keby som ho chcel sám tak vyčisiť, tak to nedám :D

PS: Firemné auto nijak zvlášť nevoskujem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím nemyto , ale určo ručně stručně , mám doma tuším od sonaxu nějakej šampon s voskem . v planu je i autoleštička ale na to je čas, vnitřek max vysavačka a otření prachu žadné leštění , max. teď se bude sem tam ošetřovat kůže. můžete klidně něco na kůži doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych vyhrál klubovou soutěž o trvale nejšpinavější auto. A to zvenku i zevnitř.

A když umýt, tak u pumpy na kartáčové myčce.

[upravil dne 6.3.2014 21:59 od Peta]

Moje = do nedávna stejně

Teď jsem ale objevil ruční myčku, kde mi klubák umyje ručně auto vně i uvnitř za necelé 400,- Kč, což mně možná přiměje k tomu mu to tam občas hodit.

Firemní auta ale musí být špígl - nýgl, tak do myčky jezdí cca 1x ob týden

[upravil dne 7/3/2014 09:39 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to aktuálně znečištěné. Jinak pokud je čas a počasí, tak třeba i dvakrát za týden přeleštím. Co se týká vysávání, tak často + interier. Pokud se do toho pustím, tak mám 3-4 hodinky mám co dělat;). Je to moje láska 406:D. Ale i další peugeot, co jsou v garáži. Jaké auto, takový řidič:D:D:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...