Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hospody, hospody, restaurace


punkac

Recommended Posts

Jelikož je většině na srazy jezdícím členům dobře znám můj vřelý vztah k hospodám a různým restauračním zařízením, tak jsem se rozhodl založit tohle vlákno o pivě, pivku, pivíčku....

Pište o všem, co se týká dobrých hospod a piva - můžeme si udělat klidně i nějaký žebříček popularity.... Bylo by dobré, aby v někým navrhovaných podnicích bylo více členů ku objektivitě hlasování

Pište o všech možných koutech naší hezké země, co kde točí, přibližně za kolik, jaká byla spokojenost s obsluhou, s hajzlíkama, míra, podmíra..... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začnu asi nejoblíbenější hospodou a tou je pražská pivnice U Jelínků v ulici Charvátova kousek od Národní.... Tohle je prostě klasa všech klas.... Nejlepší plzeň, jakou jsem pil, mají právě zde! Hospůdka je to malá, ale hraje tu harmonika, trumpeta, prostě super.... Pivko se pije na stojáka před výčepem nebo v malé místnosti, kde je povětšinou narváno. K jídlu párek, taliany, pivní sýr

Další hospoda v mém toptenu je hospoda U zlatého tygra, kde jak nepřijde po otvíračce těžko si sednete. Pivo jako křen....

Třetí je hospoda brněnská a to Na Bláhovce v ulici Gorkého.... Hodně podobná hospoda pražským Jelínkům co se do velikosti a narvanosti týče. Interiér je ale z novější doby... Specialita k pivku nivové koule v červené paprice

Čtvrtá je ústecký podnik minipivovar Na Rychtě. Hospoda prošla dosti nákladnou rekonstrukcí, vznikl zde minipivovar vaříc své vlastní pivko jménem Mazel. Je to moje výchozí hospoda v jinak celkem nudném městě. obsluha skvělá a to pivo to prostě musíte ochutnat :)

Pátá je ve městě Plzni jménem Šenk Na Parkánu se svou pecka nefiltrovanou plzní....

Šestý je minipivovar U krále Ječmínka v Prostějově. Toto byl vůbec první minipivovar, který jsem navštívil. Chuťovky k pivku jako škvarky nebo doácí chléb se sádlem a šnitlikem jsou moc fajn....

Sedmá je Potrefená Husa ve Stodolní v Ostravě. Hospoda mě moc bavila, jídlo skvělé a Ostravar 12° byl moc moc fajn

Osmý je opět minipivovar Novosad fungující při sklárně v Harachově, pivo jako křen.... Dělají jen 16° světlou a tmavou a pro slečinky a skláře Osmičku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe mohu doporucit pivnici U Slovanske lipy na Zizkove, udajne nejstarsi pivnice na Zizkove. Permanentne devet piv na cepu a stridaji je, za tri navstevy jsem tam nikdy nepil to same a nikdy nepil pivo co by mi nechutnalo :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych pravdu řekl, jak je naraženo více jak tři druhy piva, začínám být skeptický ke kvalitě

Tohle za mé pivní putování vyvrátila snad jen hospoda Reise Kneipe v Neustadt v Dresden

Mimochodem vřele vám doporučuji nějakou akci konající se v této drážďanské čtvrti

\"nové město\" je totiž jedna velká hospoda, prakticky na jeden krám je tu tak deset hospod, jedna pěkně vedle druhé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hemingway určo při příští návštěvě zkusím, i když na Slovany se táhnout je jako jet přes celou Plzeň 30 busem.... Jezdí ještě vůbec?

Jinak mám prolezlé spíše Jižní Předměstí..... Hodně dobrý poctivý jídlo vařili v České Koruně... Nedaleko jsou klasický nalejvárny s duší Bendovka nebo Plachovka. Je tam i jeden speciální podnik, kdo v něm nebyl, nemůže říct, že byl v Plzni :D Night klub Pamela.... Proč tenhle strip bar s bordelem v patře zmiňuji? Protože pivko je za klasickejch 30 Kč a kolarum za 80 Kč a to jinde nenajdete. Nechoďte tama v pondělí nebo se společnic nezbavíte :D:D:D Jinak pivo je klasický europivo, jdou vypít tak maximálně dvě

Naproti ulici Bendova přes Klatovskou třídu je hospoda U Kance s velice svéráznou obsluhou, která ve všem vyhoví, jídlo moc dobré, plzeň nic než normál, ale kvůli jídlu a průpovídkám sem má cenu jít.

K tý starý sladovně jsem si na webu pustil promovideo a už vím, že tam mě nikdy neuvidí.... Kejklíře u piva nebrat, nějak koncept těhle hospod neberu. Tam mě neuvidí. JE to jak ty Dětěnice, pro punkáče nikdy více :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v HOpo navstevuju hospodu U Lipy, je hnusna, smrdi, nevari a zachody jsou maly peklo, ale je nejbliz a ja jsem z ni cestou domu vzdy desne linej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je v hospodě rozhodující, jak je o pivo postaráno a jak je natočeno, čistota skla a kvalifikovaná obsluha. Nejvíce mě dožere, když dostanu pivo v evidentně nevymytém skle a ještě natočené z půl metru- typická vlastnost moravských hospod ( né všech ;)

Taková Plzeň je chuťově a senzoricky průměrný český ležák, ale pokud je o ní dobře postaráno, jako např. čepuje se z tanku \'na hladinku\', jako U zlatého tygra, tak je to pivo jako křen, na kterém si velmi rád pochutnám.

K samotným hospodám které se mi zamlouvají bych v Praze přidal Hostinec U Vodoucha, mimo jiné z bezvadnou kuchyní, Pivovarský klub a nebo Kulový Blesk. Jsou to hospody s více pípama a na čepu se točí velmi zajímavá pivka. Všechna piva co jsem v těchto hospodách pil, byla skvěle ošetřená a natočená.

V Brně si dovolím poznamenat pivnici Na Božence, velmi vydařená pivnice s profesionálním pivním přístupem.

V mém okolí nejraději jezdím do pivovaru Kocour ve Varnsdorfu, kde je stabilně na čepu jejich rozmanitá produkce. Koná se zde i hodně pivně-kulturních akcí, které jsou fakt vyvedené. Rád si zajedu i do Krásné Lípy do Křinického pivovaru. Skvělá záležitost s opravdu

vynikajícím pivem, které je až zákeřně návykové :D

Nemohu opomenout punkáčem zmíněný minipivovar Na Rychtě, taky moc fajn záležitost. Pro zajímavost, tamní pan sládek a paní podsládková jsou bývalí zaměstnanci Březňáka.

Ad punkáč bych jen poopravil, že u Novosada vaří 12° světlou- Františka a 12° tmavou- Čerťák. ;), na světlého Františka si rád zajdu i u nás NB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, když jsem byl u Novosada tak měl jen 16°, asi pochopil, že to je hárdkor :D

Jinak Rotenborn je pan sládek, který toho Březňáka uvařil.... Zlatopramen si nikde nedávám, ale je v UL jedna hospoda s příšernýma hajzlama a příšernou kuchyní, ale s luxusním Březňákem... Študáci znají Je to Hnáta na Klíši :D Tam je o pivo dobře postaráno. Bohužel o to ostatní nikoliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hemingway určo při příští návštěvě zkusím, i když na Slovany se táhnout je jako jet přes celou Plzeň 30 busem.... Jezdí ještě vůbec?

Jinak mám prolezlé spíše Jižní Předměstí..... Hodně dobrý poctivý jídlo vařili v České Koruně... Nedaleko jsou klasický nalejvárny s duší Bendovka nebo Plachovka. Je tam i jeden speciální podnik, kdo v něm nebyl, nemůže říct, že byl v Plzni :D Night klub Pamela.... Proč tenhle strip bar s bordelem v patře zmiňuji? Protože pivko je za klasickejch 30 Kč a kolarum za 80 Kč a to jinde nenajdete. Nechoďte tama v pondělí nebo se společnic nezbavíte :D:D:D Jinak pivo je klasický europivo, jdou vypít tak maximálně dvě

Naproti ulici Bendova přes Klatovskou třídu je hospoda U Kance s velice svéráznou obsluhou, která ve všem vyhoví, jídlo moc dobré, plzeň nic než normál, ale kvůli jídlu a průpovídkám sem má cenu jít.

K tý starý sladovně jsem si na webu pustil promovideo a už vím, že tam mě nikdy neuvidí.... Kejklíře u piva nebrat, nějak koncept těhle hospod neberu. Tam mě neuvidí. JE to jak ty Dětěnice, pro punkáče nikdy více :D

Do koruny bylo fajn chodit, když se ještě jmenovala Stará koruna, pivo převážně Černá hora, neskutečně zakouřeno.

U Kance je to super, pivovar Stará škola Chudenice a jeho 22 letej sládek pivo umí. 14 Ipa super, i jejich letní pšenice s chmelem citra je dokonalá.

Pamela, je kapitola sam o sobě:D. Pivo fakt levný (prazdroj), ale ty rajdy co tam předvádí. Furt chtějí soukromý tanečky:D

Jinak hospodu, co mam v Plzni hodně rád je Klub malých pivovarů a vlakovýho nádraží. Nekuřácká, 6 píp, piva se točí maximálně za dva dny. Interiér tedy nic moc, ale pivo fakt dobře ošetřený, správný teploty, čistý sklenice. Občas se dostane typ piva do správné sklenice.

A jinak se v létě chystam do Varnsdorfu, město mě vůbec nezajímá. Chci tam jenom kvůli již zmiňovanýmu Kocourovi.

[upravil dne 7/3/14 09:55 od Jeny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jsem pivař a něco pamatuju, psal bych tu o ostravských hospodách dlouho;), ale taková hospoda U Křižánka naproti Stodolní je ten typ bývalé třetí cenové (né světové:D) skupiny, kde to žije, pivo Radegast :)

co Bořík?Zlatý Lev?Slovan,Panoramka,Parlament,Baník... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač bydlící u Ostravy, musím zmínit spíše pražské podniky... Na pivo k již zmiňovaným Jelínkům, naposledy jsem byl mile překvapený U Vodoucha, fakt vyspělá pivní kultura s velkým výběrem piv z malých pivovarů a všechno mi chutnalo... :)

Nový objev - výborná kuchyně, obsluha, prostředí - restaurace Kastrol, Nové Butovice.

V Ostravě to je těžké, Stodolní je již pár let pouze leštěnka pro turisty, na pivo a snad ani na jídlo nedoporučuji... i když se tam čas od času taky objevím...

Klasická hospa U rady v centru na Poštovní ulici, zajímavá je \"pivotéka\" Hobit club v centru, Kurnik Šopa na Pustkovci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeny: o Starý škole z Chudenic mi nemluv :D.... Tenhle minipivovar má detašovaný pracoviště právě kousek od Kanců a z desetidenního pobytu ( od silvestra do desátýho) se mi tam nepovedlo zajít z důvodu zavřenosti lokálu, i jsme si udělali rezervačku, aby jsme se opět ocitli před zavřenou hospodou a chlápek v Chudenicích nám řekl, že to je divný a že asi ztratil někde zaměstnance :D a že teda neotevře :D:D:D

Klub malých pivovarů musím vyzkoušet při nějaký další návštěvě Plzně

Koruna je nyní čistě nekuřácká, což mě trošku vadí, ale jídlo bylo famózní, vrchní taky dobrej chlap, tak mi chodit na cígo před hospodu nevadilo

Pamela: jj pořád chtějí soukromý tanečky, ale je to prdel, za dvacku se dá podívat i nahoru, jak takovej bordelpokojík vypadá. Je teda fakt že štětky ze shora jsou vyžilý, dole byly docela pěkný holky... Nejlepší je ten DJ, který dokola stále vyvolává a to byla slečna Nikol, připraví se slečna Jana :D:D:D

Tak kucíí, kolik z nás už bylo v Pamele? :super

Vansdorfskej Kocour mi moc nejede, asi to v UL nikdo s tímhle pivkem neumí. Přitom na dnech piva, které pořádá právě minipivovar Rychta jsem nepil nic jinýho a ta jejich IPA je skvělá. Asi to taky pojedu zkusit ke zdroji

[upravil dne 7/3/14 11:11 od punkac]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...