Jump to content
  • Aktuální cíle darů

karburátor solex

alex69

Recommended Posts

Ahoj lidi,mám Peugeotka 309 1,6 r.v. 1988.......koupil jsem to už s vymněněným motorem a mám obrovský problém s karburátorem!Sytič je napojen na chladič z toho jsem usoudil že otvírá či zavírá v závislosti na teplotě chladící kapaliny....to je O.K.,ale po nastartování jde do obrovských otáček ...až 3500 a dlouho se na nich drží.Pozahřátí motoru na prov.tepl. motor kolísá v rozmezí 1500 až 3000 při vyřazené rychlosti......na karburátoru jsou nějaké 3 elektroventilly.Vůbec nemám tušení jaký typ karburátoru to může být a jestli vůbec problém s otáčkama je v v karburátoru....kde jinde?Nevím ani čím jsou ty elektroventily řízeny,na co mají vliv???Nejraději bych ho vyměnil za jinej bez "drátků"......ale za jakej???Poradí mi tu někdo......vím že foto by pomohlo....bohužel ho nemám......díky za reakce:super

taky by ti to mohlo dělat moc utažený plynový lanko nebo příliš zkrácený táhýlko. taky by se ti mohlo jednoduše zasekávat to lanko. to bys poznal přitažením plynovýho pedálu nahoru. jeden z těch ventilů asi bude chcípák.to poznáš že když ho dáž na proud tak cvakne a ventilek zaskočí. když proud vypneš ventilek zase vyleze taky by ti to mohla možná dělat špatně seřízená hladina.

hodně štěstí

me to zase za studena chcipa ... si nevyberes ;)

Jinak v tom karbecu bude pravdepodobne takovy voskovy termostat ci co a to prave byva hodne casto spatny (mam pravdepodobne ja)

Na karbecu je blby to ze porad neco resis a furt nefunguje tak jak ma a spousta ruznych poruch ruznych veci se projevuje absolutne stejne takze poznat podle chovani motoru nejde nic.