Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tempomat


jirkapl

Recommended Posts

Tak jsem tedy provedl dodatečné povolení v BSI. Dokonce jsem poladil i spínač na spojce, ověřeno na meření parametrů v PP2000. Ověřil jsem také přes měření parametrů, brzdový pedál, pedál plynu, všechny tlačítka na páčce tempomatu, všechno funguje. Žádné chyby v paměti závad už nemám.

 

Nenapadá Vás, kde by mohl být ještě problém? Nebo třeba na čem ještě může být tempomat závislý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dia jsem kontroloval jak spojkový tak dva brzdové spínače, všechny přes dia reagovali. Kontroloval jsem i páčku tempomatu, všechny tlačítka reagují. Pak jsem teda při procházení narazil na kontrolu převodového stupně (nebo tak nějak se to jmenovalo) a to na nic nereagovalo. Nevěnoval jsem tomu pozornost. Ale když jsem četl, že to funguje jen při 4 a 5 rychlostním stupni, tak jestli to někde opravdu nehlídá rychlostní stupně, ale nikde jsem nenašel v servisboxu žádný snímač polohy kromě zpátečky není.

Co si myslel ještě porovnávání otáček motoru s rychlostí?

 

Dokáže diagnostika ŘJ motoru za jízdy zjistit, zda má požadavek od BSI, že chce jet na tempomat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při nastavení v BSI mi to nabízelo 3 volby. Přesný popis si teď nepamatuji, ale bylo to ve smyslu:

- s tempomatem 1 (podle popisu pod čarou - bez zobrazení údajů) bez omezovače rychlosti - nastavil jsem toto

- s tempomatem 2 (podle popisu pod čarou - se zobrazením údajů) bez omezovače rychlosti - po nastavení tohoto mi naskákaly chyby v BSI a rozblikala se přístrojová deska, předpokládal jsem, že to je protože tato přístrojovka nedokáže zobrazovat údaje od tempomatu

- s omezovačem rychlosti

 

K předchozímu dotazu si zde myslím, že nebude problém. Teda v měření rychlosti a otáček motoru. Protože předpokládám, že to budou stejné snímače, kterými se mi zobrazuje rychlost auta a otáčky motoru na přístrojové desce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ciste teoreticky, mam Berlingo, 1,6 Benzin, motor NFU, rok 2005, VIN VF7GJNFUC93117682

Vim ze nema packu tempomatu, ale ta by se nekde nasla. Lze podle VIN overit, zda ma potrebne spinace/snimace na brzde/spojce?Auto mam ted asi 800km od sebe, tak se bohuzel nedostanu do interieru pro primou kontrolu.

Diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahojda klubáci.

Tak sem jsi pořídil Partnera 2009 1,6 benzina. Vin : VF37ANFRC68520982 kod motoru dle techničáku je NFR je to 66Kw.  Najde se nějakej dobrák s přístupem k databázi kterej by mě zjistil jestli mi todle autíčko zbaští tempomat? jinak co mě záda umožnili tak u spojkovýho pedálu je kontakt se 2 drátama. U brzdovýho netuším tak se tam nezkroutím abych to prohlédl.  Předem děkuji za jakékoliv info .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...