Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ABS, ESP, ASR


Bystričan Ivan

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Tak sa tiež chcem zapojiť do témy "závada abs,esp,asr". Na mojom Ulysse mi to začalo vypisovať túto závadu pred vianocami a na dia vypísalo závadu pravého zadného snímača otáčok kolesa.U známeho v servise sme snímač vymenili ale závadu stále vypisovalo.Ešte pre upresnenie,po zapnutí klúčika vypísalo hore uvedenú závadu a ostali svietiť kontrolky ABS a ESP.Po rozbehnuťí sa,na chvílu kontrolky zhasli(asi na 5 sekúnd a potom sa znovu natrvalo rozsvietili až do vypnutia klúčika.Tento cyklus sa potom stále opakoval.Dnes som sa tomuto problému opäť venoval a zdemontoval som snímač pravého zadného kolesa.Posvietil som si do otvoru ,kde bol snímač namontovaný a pomalým otáčaním kolesa som sledoval magnetický krúžok a na jednom mieste bol na ňom nalepený kúsok zhrdzaveného tenučkého pliešku o priemere asi 4 mm.Po jeho odstránení a prevezením sa autom kontrolky ABS a ESP konečne zhasli.Závada odstránená.Tento kúsok hrdze spôsobil prerušenie pravidelného signálu (impulzov) zo snímača . Budem rád ak tento poznatok niekomu pomôže.

Upraveno uživatelem petonr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...
V 11. 1. 2016 at 15:08, MartinK123 napsal:

Ja mel tuto chybu nekolikrat.

Jednou to byl spatne nastaveny uhel volantu (pritom delali geometrii po vymene ramene) - stacilo srovnat volant.

Podruhe to bylo brzdove cidlo (stejne jako pripad vyse)

Potreti to bylo kdyz odesel menic v automaticke prevodovce ...

Toho třetího jsem se preventivně obával, takže jsem si sehnal jinej, jelikož se mi výše uvedené stalo již dvakrát. Na displeji nejdřív hláška "Závada ESP/ASR" a pak hned "Závada automatické převodovky" a nouzový režim. Vypnutím klíčku a opětovným zapnutím se to napravilo a v "deníku výstrah" v PP ani zmínka o výše uvedeném. Tak jsem zaúkoloval diagnostiku a ejhle, "závada vyvolaná jiným počítačem" "měnič momentu motoru" (už si to přesně nepamatuju). Hnedle, jak se mechána uvolní na výměnu oleje v převodovce, prohodíme ten měnič. Pro jistotu.

Upraveno uživatelem Zodiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

čau Lidi dnes, dnes po ujetí cca 60km se mi ozval šramotiví zvuk z motorového prostoru po zastavení a znovu rozjetí se mi rozsvítili kontrolky nefunkční esp,asr a abs a asistenty opravdu nefungují ani jeden neví někdo proč na dia jsem ještě nebyl.nevbím jestli ten zvuk má něco společného s chybou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když stojíš a běží motor, tak asi nic nechrastí :myslim

pak by to mohlo být v některém kole vepředu, tak postuně zvedni před. kolo a zatoč s ním, jestli bude něco chrastit, pak je to v něm, třeba čidlo ABS..., jinak diagnostika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když sundáš kolo (pokud půjde chrastění z něj), k tomu čidlu ABS vede kabel, čidlo je zasunuté v těhlici kola

kabel od brzd. destičky to není :bojim

pokud to už nechrastí ani za jízdy, možná se do míst čidla dostal kamínek a čidlo poškodil, kablík od čidla možná uhnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Nemáte někdo nápad co ještě zkouknout ? 

Samozřejmě diag. , ale to asi seženu až začátkem ledna . 

Házelo mě to ESP/ASR faulty + ABS faulty . Načteno že od snímače LP kola a brzdovej spínač. Obojí vyměněno . Hlášku to občas náhodně zase vybleje  - po tom nejde nastavit tempomat . Omezovač rychlosti ano . Stačí zapnout , vypnot a zhasne .

A hláška se rozsvítí až po delším brzdění - stání na brzdě. 

Takže vylučuji už ten snímač otáček na kole, to by se asi rozsvítila hned po rozjetí. Dokud jedu a nebrzdím nějak intenzivně tak nic . Někdy i při stání na místě a noze na brzdě delší dobu.

Prošel jsem toto vlákno celý , i další v tomto fóru a nic použitelnýho pro mě . 

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno . Sice nevím jak , ale už se ty hlášky nerozsvěcují . Jediný co jsem udělal :

Mám doma ELM 327 , OBD II - nebo jak se to jmenuje . Myslel jsem si že to čte jen data live z motoru a další věci - ABS , ESP , airbag a ostatní , to neumí , ale u jedné aplikace psali že i ABS , tak jsem ji stáhl do mobilu , připojil OBD do zásuvky a načetlo mě to právě ty dvě chyby - brzdovej spínač a čidlo ABS ( kódy si už nepamatuju ) , dal jsem vymazat , zapípalo to , vyskočili hlášky na displeji , rozsvítili se kontrolky ABS, ESP , navíc tam problikla i nějaká hláška s ruční brzdou , hned to pozhasínalo a byl klid . Od té doby nic . ABS i ESP funguje jak má .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď už nevím která z nich to byla . Jsem to pak hned z telefonu vymazal , protože už ho mám strašně zadrbanej jinejma blbinama. Kouknu na google Play jestli to najdu a písnu sem.

Edit. Tak jsem projížděl GooglePlay a hledal která app to byla a nejsem si vůbec jistej . Vím že v recenzích jsem hned četl že to načte úspěšně i ABS a teď jsem to nemohl najít. Nejsem si jistej , ale možná to byla Car scanner ELM OBD , taková modrá ikonka s tím symbolem motoru.

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když koukneš na Google play tak u ty aplikace kterou jsi měl nainstalovanou bude zelenej háček, jakože zaškrtnuto a po rozkliknutí má vypsáno instalováno.  Taky by mně zajimalo která to byla. ABS piše tahle - MotorData OBD ELM car scanner, ale lepší to mit ověřený když už jsi to napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...