Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner 1.4i, 55 kW, 2005 - zhasínání motoru při studeném startu


vrchnikocour

Recommended Posts

Ahoj všem,

před měsícem jsem si koupil Partnera a objevil se mi následující problém:

Při studených startech motor naskočí okamžitě, zvýšené otáčky drží, nekolísá, ale po přidání plynu se začne jakoby dusit a zhasne. Musím cca. půl minuty počkat a opatrným přidáváním se teprve můžu rozjet.

Jinak jede bez problémů, při teplém startu to neudělá...

Poradí mi někdo, prosím, možné příčiny... ? Děkuji všem za ochotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to 1.4 KFX občas udělá a nejsem sám řešilo se to tu snad 100krát.

Podle někoho to dělá vzduch v benzínovejch hadičkách jak se odpařuje benzín a údajně pomáhá nechat vícekrát načerpat čerpadlo před startem.

Já to řeším tak že počkám až vypne čerpadlo a pak teprve startuju a po startu hned nešlapu na plyn ale chvilku počkám a pak už to nedělá a nebo prvně přidávám plyn velmi pomalu protože sem vypozoroval že na velikost přidušení má vliv rychlost sešlápnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se dusí je jen důsledek nesprávné směsi. Bezprostředně po startu se nereguluje na Lambdu, takže tu může vyloučit. Snímač teploty je základ. Pak poloha škrtící klapky. Problém může být je ve znečištění, ale stejně tak krokový motorek nebo potenciometr. Další klasika je netěsnost sání (odhalitelná potíráním spojů benzínem nebo nastříkání startovacího spreje přes spoje - motor přidá otáčky) .... to že se něco řeší samozřejmě předpokládá, že jsou v nějakém rozumném stavu svíčky. Zapalovací rampa a pod by spíš způsobila vynechávání jednoho válce a to se dá poznat celekm snadno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezprostředně po startu motoru se nereguluje na Lambdu. Pokud problém přestane po cca půl minutě jak psal tak je to patrně přesně od chvíle kdy se na lambdu regulovat začně. Jinými slovy popisovaný stav je nejspíš potvrzením, že právě lambda bunguje dobře ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...