Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podlaha do garáže


celda1970

Recommended Posts

Jelikož nejsem sám kdo patří k těm co mají v garáži vymletý beton,brouzdal jsem po netu a přemýšlel ce tam místo betonu dát aby to vypadalo.

Beton ani dlažbu jsem nechtěl.....a narazil jsem původně na stájové desky.....a našel jsem toto:

http://www.deskovepodlahy.cz/

Dle velikosti garáže...já 3x5 m mi to vychází kolem 7000,- i s nájezdama za podlahu.

Pokládat se to může rovnou na starý beton....nevyrovnanou podlahu to kopíruje...........

Oproti vyrovnání starépodlahy a položení třeba dlažby nebo nátěru je to bez práce a ještě levnější....a demontovatelné....

Já myslím že OK......:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to celkem dobře, ale nepíšou tam únosnost (když dáš hever pod auto, aby jsi tam neměl ďolík). A jedna možna nepraktická věc, bude se to dost špatně zametat :myslim

Beru zpět: 3tuny na 1 dm2

[upravil dne 18.2.2014 15:07 od macho]

[upravil dne 18.2.2014 15:10 od macho]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo nivelačku...já mám podlahu vyspádovanou doprostřed...rozdíl roviny 5cm od rohu k prostředku.Uprostřed 20x20 cm nefunkční odpad...musel bych to vyrovnat atd atd.....pracné...drahé..!!

Ty desky mají u nás na zimáku..jezdí po nich rolba.....tyto spády vyrovnávají....:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Spády vyrovnávají? To asi ne, nemyslel jsi kopírují? Nivelačka být nemusí, stačil by v tvým případě betonový potěr, kterej zvládneš natáhnout sám delším gletem. Pak to natřít. Práci si uděláš zadarmo a materiál bratru za 2000,- ?? ;) Ale jak chceš, my to s tebou mysleli dobře :D

[upravil dne 18/2/14 15:56 od minimaxa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v práci máme po halách lité podlahy. Odstín šedivá a žlutá. Jezdí po tom vysoko. vozíky a drží. Jen bude poněkud dražší. Doma v garáži je teraso a na baráku v garáži je beton, kterému bude 40let, stále drží a nikde se neloupe. Celou dobu tam parkovalo auto, až na poslední tři roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhodu toho nátěru vidím v tom, že až se ti nam něco \"vybleje\" tak místo nasáknuté dlažby jen povrch utřeš. Ano pokud tam bude dýl kaluž olej z dieselu tak ta tmavší flek zůstane taky, ale ná jako na té dlažbě. Nicméně znám případy co tam mají lino a v sobotu dopolene ho pěkně voskují. Nicméně nutno podotknout, že taky v zimě denně auto myjou a to už je diagnóza... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám praktické zkušenosti k těm nátěrum betonu. V mém případě Ekoban. Je tomu cca 3 roky, co jsem vybetonoval garaž, povrch byl gletován (taková ta velká vrtule to uhladí). Nechal jsem beton vyzrát a pak dal 3 nátěry EKoban. První dojmy parádní, ovšem po třech letech se mi nátěr začíná loupat v místech kde stojí auto (kola). Hlavní příčinu vidím v posypové soli. Když zaparkuju auto s kolama od soli, tak se degradace nátěru urychlí.

Problém bude oprava poškozeného nátěru, kritické místo budu muset obrousit od nátěru a znovu natřít, s tím že se stejně nikdy nespojí starý natěr s novým. Na druhou stranu když toto napojení \"vyvedu\" mimo dosah posypove soli, tak by to mohlo fungovat.

Takže, pokud někdo chce natírat beton do dílny, tak je to super (levné, snadno udržovatelné - nepraší a svým způsobem hezké) , ale tam kde bude stat auto se solankou tak to nemá dlouhou životnost.

Dlažba v garaži je zajímavá alternativa ale trochu luxus. Argument typu spadne mi kladívko a dlažba rupne, není takový problem, poškozená kachle se dá vyměnit pokud člověk nemá olšový ruce. Často v garáži něco natírám/stříkám a občas kápne barva a na ty dlažbě to moc svítí :myslim

Prostě vše má své výhody a nevýhody, nebudem si nalhávat velký faktor u podlahy v garáži je cena, ono se to nezdá, ale když člověk ma 30m2 podlahy tak to docela skáče.

Proto ty plastový recyklovany desky vypadají zajímavě, pořiďte to někdo do garáže nebo dílny a dejte echo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Využiju toto vlákno ohledně nátěru betonu.... Akorát tedy nejde o garáž, ale o betonový balkon bez zastřešení na starém baráku + betonový pruh 1x4 metry mezi sloupky vjezdu na pozemek.... Takže v obou případech přímé působení všech povětrnostních vlivů.... Nátěr proběhl barvou na beton z Uhnihouby, první nátěr ředěný 1:1 jako penetrace.... Po roce a půl to praská a loupe se.... Jakékoliv zkušenosti v tomto směru uvítám !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

používám epoxidové nátěry od weberu ( od schodů , podlah v halách , garážích , balkonky  a pod ... )  zítra ti hodím kontakt , zapoměl jsem telefon v práci . Je to technik , ochotnej a rád poradí jakej zvolit materiál , penetraci atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...