Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

proforova 508SW


profor

Recommended Posts

Parádna práca, ešte keby bolo možné zdokumentovať tie svetlá zvnútra, ako sú tam tie LED umiestnené a prípadne aj to, ako podľa možnosti bez zničenia svetlo rozobrať (rozlepiť) - určite by sa to niekomu v budúcnosti hodilo, nie každý je ochotný dať 1500€ za nový svetlomet, pokiaľ by došlo k vypáleniu nejakého LED segmentu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ďakujem. Dnes som sa chcel "zbaviť" toho svetla. Malou frézkou som v mieste lepenia rezal ten predný plast. Kokos, to má minimálne 2 mm hrúbku a je pevnejší, ako ten čierny vzadu svetla. Moc neverím, že by sa to niekomu podarilo rozlepiť bez toho, že by ho zničil. Prené plexi je vložené v takom U lôžku, kde je lepidlo, aj keď ho vyškriabeš zvonku, zvnútra je ho dosť:(

Ale rozobral som ho :) tak poďme na to.

Neodfotil som ešte tú časť, kde je spodná okrasná lišta s nápisom Full LED blabla, lebo tá bola priskrutkovaná na plexi. Podarilo sa mi to odskrutkovať od plexi a musel som to vypáčiť z tých troch podlhovastých dier nahore, kde to bolo prilepené.

20190222_160815.thumb.jpg.8849461afd06618ffdbc092dbdb33d2b.jpg

Tu je vidieť kabeláž od konektoru po ballast a potom od ballastu mrte káblov do konektora v pravo hore, kde je pripojený modul s LED a k druhému konektoru pre corner LED. Odpojiť to ško spekla ťažko. Nad konektorom je kovový protiku kĺbu, nad ním bol podobný kĺb z motorku nastavenia výšky. Dole nad rozbitou časťou je taký biely čudlík, to je nastavenie v horizontálnej rovine z vonku dostupné. Na ničom inom ten modul nedrží. DPS corner LED som tu odpojil.

20190222_162326.thumb.jpg.5ace572f93612faf9fd88aa32ebb3883.jpg

Konektor na ballaste. Káble sú krátke a z vonku to pôjde ťažko odpojiť. Môj ballast má poohýbané úchyty pod skrutkami. Dole je ten čudlík na nastavovanie horizonálnej pozície.

20190222_162337.thumb.jpg.38bbf0e59284d9ae55ceb0285ac77294.jpg

A to najzaujímavejšie - samotný modul s LED a chladičmi. Ku každej šošovke vedie 6 káblov. Ešte som to nerozobral, už sa mi nechelo. Keď svietia, vcelku to kúri :D No a zaujímavé je také koliečko naľavo, to je LED horizontálnej roviny a to koliečko slúži na nastavenie výšky. Koiesko je dostupné zvonku, na zadnej stene svetla je také miesto prelepené nálepkou, a to je toto miesto. V podstate to netreba nastavovať, nakoľko by to malo byť z výroby nastavené. Ten plast okolo som nevedel dať dole, mám podozrenie, že je priskrutkovaný ku jednému chladiču naspodu.

20190222_162523.thumb.jpg.987241e0c71b3d57df9908e8198d4c3a.jpg

No a modul corner LED, tiež k nemu vedie dosť káblov, všetky tri LED sú zapojené do série, ale mimo filtračných kondenzátorov sú na doske vidieť ešte akoby tranzistor (ale môže to byť kľudne ESD ochrana, aj keď si myslím, že tie LED majú už transil v sebe. No a napravo dole je taký akoby čierny odpor, ktorý je dovedený ku konektoru. To mi príde ako termistor na sledovanie teploty. Predsa len, he to plošný spoj, síce s hrubou meďou a sieťou prekoviek na druhú stranu pod a okolo LED, aby sa teplo efektívnejšie odviedlo aj na spodnú stranu, kde je tiež rozliata meď. Takže to nie je až tak dobre chladené, keď som to nechal svietiť pár minút, doska sa nedala chytiť. Skúsim odniekiaľ zohnať IR teplomer a odmerám teplotu tej dosky (tieto LED mávajú teplotu prechodu až 125 °C, tak ak bude doska mať 70 °C je to ešte ok). Schválne, či si na tejto fotke niečo všimnete:)

20190222_170319.thumb.jpg.9293b342ad0fd88e03a5717d1a9af901.jpg

Zaujímavé je, že na svetle som nenašiel dýchacie otvory.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí prispevek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Tak som to opravil podľa vzoru z témy, ktorá to rieši.

Odskrutkoval som sedačku, koberce už po vysávaní :D

20191125_114702.jpg

Odkrytovaný plošný spoj pripájkovaný na piny konektoru.

20191125_115801.jpg

DPS som odpájkoval a tie tri, ktoré sa prehriali som sa rozhodol vytiahnuť.

20191125_145114.jpg

Tu už sú vytiahnuté.

20191125_145206.jpg

Namiesto nich som do DPS napájkoval káble.

20191125_151221.jpg

Detail na prehriaty pin. Všímate si ten malý styčný bod s protikusom???

20191125_151347.jpg

DPS napájkovaná v krabičke.

20191125_151351.jpg

20191125_152706.jpg

Aby som nemusel pod sedačkou pájkovať, rozhodol som sa dva káble krimpovať dutinkami. Nakoniec som ich zaizoloval.

20191125_153126.jpg

 

Manželka je spokojná, sedačka opäť kúri.

 

PS: dal som dole aj sedadlo vodiča, keď už pre nič iné, tak pre povysávanie za koľajnicou.

Na strane vodiča je RJ s konektorom v úplnom poriadku.

Upraveno uživatelem profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajajaaaaj, zbrklosť jedna zasraná.

Dnes som sa podujal demontovať držiak na mobil, ktorý mám uchytený vo vetráku vedľa displeja.

Ako som páčil ten rámik s vetrákmi, podoprel som sa o displej a čo? Praskla mi dotyková vrstva.

Práve pred predajom.

 

Ide ma šľak trafiť.

 

Neviete niekto, kto to má na predaj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
V 24. 10. 2018 at 22:59, profor napsal:

Chcel by som sa podeliť, prípadne sa opýtať, či sa vám nestalo, že prestalo pomaly svietiť svetlo.

Všimol som si to podvedome už dávnejšie, a potom, ako som auto namieril proti garáži sa mi to potvrtilo.

Pravá horizontálna LED buď to prestáva svietiť, alebo je mechanicky poškodená.

Spravil som foto, všetky fotky majú rovnakú expozíciu, aby bolo vidieť pokles intenzity svetla na pravej strane

Pozakrýval som postupne šošovky.

 

 

Celý dizajn mi príde riešený tak, že LED sú položené horizontálne, nad nimi je odrazová plocha a za ňou je šošovka. Príde mi to, ako keby tá plocha bola spálená. Prečo by to svetlo potom svietilo (na plexi svetla) vyššie? Nemalo by svietiť rovnako "dole" ako naľavo, len slabšie?

Inak som sa zhrozil, keď som na ľavej šošovke toho svetla našiel mega odtlačok prstu!

Musím zistiť, či ide to svetlo rozobrať. V záruke už nie je, nové stojí 1531€ :D

 

V PL 250€

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněny obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
V 4. 9. 2014 at 19:19, profor napsal:

Flashom na 2.80 sa poriešil aj 98% problému s diakritikou v telefónnom zozname, už tam je žčš, tuším veľké Ľ tam nie je ale no lepšie ako nič.

Akurát sa mi stalo, že hf sa v bluetooth volá CITROEN.

Predtým som mal niečo ako BT_: alebo tak.

post-52788-14109639753521_thumb.jpg

Zdravim Vas.Chcel by som sa u Vas informovat ohladom toho menu kde Vam ukazuje jazyk.Znami ma 508sw 2013.Natiahli sme tam sw 2.86.Zial vyber jazyka nie je mozny.Da sa to spravit aj inak ako cez dia v servise alebo nejaku firmu.Dakujem s pozdravom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

No myslím, že som to spomínal a problém je v tom, že napriek tomu, že čeština je ofiko v rádiu, pokiaľ nie je na budíkoch, nedá sa zvoliť. A do budíkov ako ju dostať...

Ja som to spravil tak, že som upravil anglické texty. Takže som tam mal na budíkoch angličtinu a v rádiu moje texty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...

 

 

V 16. 2. 2014 at 9:56, profor napsal:

Ahojte, tak od piatku jazdím 508 SW aj ja. Musím kuknúť na faktúru, čo to je za farba aj ostatná výbava, ale zhruba: 2,0 HDi 163k 6st manuál, Allure, HUD, elektrický kufor, keyless štartovanie, navi, všetky displeje farebné, sedačky polokoža, elektricky nastavitelné.. atď :D Trošku som sklamaný z kufra, malé kapsy po bokoch, dno kufra vyššie ako na mojej OII FL, ale auto som nevyberal a som vďačný že vôbec kúpili takéto auto :) Onedlho dostanem nálepku, ktorou bola aj moja OII špecifická - redrum :))) No a taktiež musím vykoumať, kam budem pokladať mobil, chcel by som nabíjať cez QI.

 

MOJA MODIFIKÁCIA RT6 JE DOSTUPNÁ http://uloz.to/soubory/proforko/peugeot/

Heslo do ulož.to a na súbory je / password for download and archive is:  RT6

- 14.2.2016 - zmenené niektoré texty z češtiny do slovenčiny v SK_COPY_TO_USB.zip

 

Ostatné obrázky ďalej v téme https://www.peugeot-club.com/topic/92085-proforova-508sw/?p=1655651

GPS-UNDERGROUND http://gpsunderground.com/forum/peugeot-citroen/27311-%5Brt6%5D-activation-water-oil-temp-display-tire-pressure-board-computer-4.html#post263531

 

LED smerovky https://youtu.be/WcxzTvrIj7w

post-52788-14109635568918_thumb.jpg

Dobrý deň. Som plný obdivu k vašej práci s témy. Stiahol som si vašu tému SK_COPY_TO_USB_Peugeot_2018.zip a nainštaloval som ju. Všimol som si problém, po otvorení kufra nemám nijaké grafické informácie (sú tu ďalšie dvere), je tam iba nápis. Môžete mi pomôcť problém vyriešiť? Ešte jedna vec, je možné vyrobiť samostatnú grafiku s informáciami o stieračoch, brzdách, mraze? Iba vy mi môžete pomôcť nájsť riešenie problému. Pozdravte a čakajte na odpoveď.

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...