Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde rádio (radio odzkoušené a funkční)


Pajiss

Recommended Posts

Zdravím,

potřeboval bych poradit s origo rádiem (peugeot 406 hdi)

Rádio sem odzkoušel na jiném autě a funguje. Jiné rádio v Peugeotu taky nejde a pojistky sem všechny zkontroloval.

Jak pod palubovkou i v motorový části. Pojistka na rádiu taky dobrá. Nevím, jestli není někde ještě nějaká pojistka.

4 letý chlapeček naházel do rádia mince a od té doby to nejde.

Mohl by mi prosím někdo poradit ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi si schema ISO konektoru, je tady i na googlu mockrát.

Popadni voltmetr a kontroluj napájení v konektoru proti kostře. Můžeš pak ohmmetrem propísknout i repráky.

Ty mince vytáhni, a buďto rádio funguje, anebo ne - pak teda oprava, což by byla babračka. Ale ty píšeš, že v jiném autě rádio hraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdělal sem půlku palubky a nenašel sem iso konektor. Kde by mohl být ? Jinak mi přijde, že tam jsou rovnou euro štekry. Žádný přepojení sem tam nenašel.

Peugeot 2.0 HDI 1996

[upravil dne 12/2/14 12:16 od Pajiss]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napětí na nich je. Ale ne 12V. Je tam 6V až 8V.

a v druhém štekru nic. Asi repráky.

Jinak za rádiem není žádnej konektor. Vede od spoda kabeláž a rovnou rozvedena na euro štekry.

[upravil dne 12/2/14 15:58 od Pajiss]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

heled,hlavne oco jde...pokad si to dobre pamatuju,tak pokad na ISO konektoru nameris neco v rozmezí 6v az 8v znamena to,ze ti to nekde probíjí do kostry..na to bych si dal pozor.... me osobne by todle stalo i za to,sundat palubku a jit drat po dratu - abych se vyhnul nestestí ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja samozrejme nechci,abys delal nejakou zbytecnou praci,nebo neco na víc - ale opravdu pokad je radio na 100% OK - jelikoz v jinem aute funguju a poze ve tvem vozidle nefunguje - a namerils hodnoty na ISO konektoru,ktere jasne nedavají 12V+ tak jednoznacne zmer jako první kolik stavy mas na pojistce ktera ti samozrejme oddeluje fazi,kostru si hod na nejaky sroub a zmer to,kolik mas na pojistce - pokad na pojistce bude jasnych 12V+,znamena to,ze az k pojistce to je v poradku a muzes se soustredit na cetu od pojistky k radiu - ale jak pisu,muze to byt blbost,muze to byt propaleny kabel..vím,ze se jedna o rekneme banalní opravu - kde by asi opravdu bylo lepsí palubku hodit ven,ale urcite lepsí,nez jednoho dne pijít k autu a koukat jak blazen,ze ti to tam cele vyhorelo ... (to je ta nejhorsí varianta - ale strasit te nechci)

:):roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl tady už někdo sundanou palubovku ? Mě jde o to, jestli si mám na něco dávat pozor a tak. Přeci jen sem autoklempíř a ne autoelektrikář. Nejspíš to nechám na pozdější dobu. Teď mám víc práce. (kovářova kobyla chodívá bosa) :bojim

Navíc to rádio je propojený s displejem a ovladačem pod volantem, tak jestli ještě není někde tam něco. To zjistím jak ?

[upravil dne 13/2/14 10:25 od Pajiss]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš sundat palubovku kvůli tomu, že nehraje rádio?

Pokud by tam bylo 6 až 8 V kvůli zkratu, tak už by to bylo zahořelo nebo smrdělo.

Takže se vlastně jedná konkretně o 3 piny:

4. +12V trvale

7. +12 V klíčkem

8. kostra (ano i ta může být utržená)

Takže změř uvedené piny proti kostře, kterou najdeš někde na karoserii, i ten pin 8. (kostru). A změř to jednak s připojeným rádiem, a jednak s odpojeným rádiem z konektorů.

Je fakt, že radit o takové činnosti v elektrice není snadné, je to jako popisovat cestu Prahou poslepu. Fakticky se ta měření odvíjejí logicky od předchozích výsledků. A krom toho, mám už tady z fóra zkušenost, že kdo není elektrikář, tak stejně po týdnu marných pokusů zajede k elektrikáři.

[upravil dne 13.2.2014 18:17 od P607Olda]

post-3499-14109635556218_thumb.jpg

[upravil dne 13.2.2014 19:07 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahojte, nechtel jsem vytvaret stejne tema s podobnym problemem. Radio se vubec nezapne. Zvlastni je, ze v iso konektoru kde ma byt 12v je po otoceni klicku je 12v stale, v konektoru kde ma byt stale 12v je take 12v...cekal bych ale, ze pokus jde v obou konektorech 12v, radio se po zacvaknuti isa spusti i bez otoceni klicku, nevite kde muze byt problem? Pojistka f24 je v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...