Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chalupa - názory , nápady , skúsenosti.


dusan2

Recommended Posts

Tu kořenovou čističku tady mají v jedné obci-Chmelná se to tam jmenuje.Dokonce jim tam jezdí občas exkurze se podívat že to fakt funguje.Ale bude to asi dost náročný na prostor a taky to asi v létě občas zasmrdí.Někde v Receptáři byla taky jenom malá na rodinný dům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, soused má včely (o něco víc) a chodí k nim v podstatě denně. Nevím, jestli je nutné tam opravdu chodit tak často, ale pokud ano, tak možná budeš mít problém...

Denne tam chodia iba dochodcovia ktory nevedia co s casom alebo ktory potrebuju vypadnut z domu. :D Kupoval som ich ciastocne aj kvoli otcovi a ten ma casu kolko chce. Dnesny vcelari tvrdia ze vcely treba otravovat co najmenej. Myslim ze tri rodiny casovo v pohode z otcovou pomocou zvladnem.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu kořenovou čističku tady mají v jedné obci-Chmelná se to tam jmenuje.Dokonce jim tam jezdí občas exkurze se podívat že to fakt funguje.Ale bude to asi dost náročný na prostor a taky to asi v létě občas zasmrdí.Někde v Receptáři byla taky jenom malá na rodinný dům.

Z priestorom je to v pohode niekde som sa tusim docital ze stacia 4 m2 na osobu. Zo zapachom tiez nieje problem treba iba dohliadnut aby hladina vody vzdy ostala pod urovnou strku.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch , bobrov tam mame v okoli neurekom. Zhruba 10-15 hradzi a vcely su uz na ceste:D

Oddie toto som uz pred casom obzeral a riesil celkom sa mi to pacilo ale rozhodol som sa asi pre tu korenovu cisticku. :myslim

ten nas bobr nastesti hraze nastaven, dost casto ho vidam po nocich :D:D:D:D:D:D

kazdopadne septik bych udelal na 6-8 m3 a budes v klidu :D

zalezi proste jak moc serete :D

[upravil dne 11/5/2014 23:19 od Scratch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 4 roky později...

obnovim tema. Minuly vikend na chalupe jsem potreboval jedno prkno na vrata a tak jsem vzal jedno 5metrove a krup.... a prach.....

hmmmm, myslel jsem ze jsem nad tim malym zmetkem co dela dirky do dreva vyhral, ale asi jsem jen vyhral nekolik dilcich bitev. Drevo z pudy letelo dolu a jdu znovu impregnovat, injektovat a natirat. A ted ten dotaz.....

Cervostop, nebo Lignofix? Ja se asi radim k Lignofixu, byt je drazsi..... 

Upraveno uživatelem brixtr
slovník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám bezbarvý  Lignofix - zatím tam potvory nejsou, nebo spíše se ve velkém neprojevují.

"Náhradní" dřevo (latě, fošny, prkna ... prostě zbytky z běžných oprav a úprav), co mám složené na trámech nad dílnou, napouštím než jde nahoru. 

Kdysi jsem tam dal pár trámků jen tak a po pár letech se objevilo pár dírek. Sice nic hrozného, žádné křup se nekonalo, ale proč si dobrovolně dělat  ubytovnu pro potvůrky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 10. 2018 at 19:30, Milan+ napsal:

Jestli to máš už  i v uložených prknech pokud nejsou po původních majitelich, tak myslím, že bitvu prohraješ. To by snad musela být impregnace tlaková. 

Vsechno je to drevo po puvodnich majitelich. Tvrdej mi ze lignofix super staci jen vetrit do dreva dvema vrstvama, tak jsem se vydal touto cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

trosku obnovim, udelali jsme konecne po letech nastaveni komina o 60cm nad hreben strechy a mohu byt zase klidnejsi.

aktualne se planuje rekonstrukce elektro na jare, a v prubehu bych rad dodelal parkovaci stani a mozna i natrel na podzim stity. Kdyz uz ty stity, tak uvazuju o koupi leseni. Za rozumnou cenu a celkovou uzitkovou hodnotu jsem vybral toto, nemate nekdo prakticke zkusenosti s tim lesenim? Budu ho muset misty vyskove vyrovnavat oproti podkladu.....

https://www.obi.cz/leseni/hymer-montazni-leseni-easyup-pracovni-vyska-4-46-m/p/5141585

IMG_20200308_143759.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...