Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zatékání pod předním oknem - řešil již někdo?


Maryk

Recommended Posts

Zdravím, po mytí auta jsem zjistil nepříjemnou věc - zatéká pod spodní gumou předního okna do odhlučňovací vaty v motoru. A to tak že je úplně promočená. Ten plast, co je v jednom kuse pod předním oknem vlastně na spodním lemu okna není nalepený a stačí za něj zatáhnout a je fuga mezi oknem až 2cm pod mezistěnu motoru. Ideální na shnití, rez a plíseň. Už jste někdo řešili a s jak? Zítra do ICWestu tak dám info co vymysleli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D:D jo..jo u mě to samé....prostě jsem vzal transparentní silikon a přilepil zvenku ten plast nad torpédem ke sklu.....zatížil jsem to po slepení a je po problému...

Mezi sklem a plastem právě zatéká a měl jsem celý tapec motoru mokrý.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem podobný problém. Pokud se nemýlím, tak se to v originále řeší speciální oboustrankou. Měl jsem ale štěstí v neštěstí, chytnul jsem kámen a sklo šlo na výměnu. Nyní už ok. Neštěstí je to, že jsem pitomec a okno si pojistil jen na 12000 (bral jsem 2,5x větší cenu než u skla ve Fabii, což jsem netušil, že i to je málo), tj. cca 4000 jsem si doplatil ze své kapsy. Ale za nové sklo to i tak jde ;-).

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to skončilo tak, že mi šplouchala voda v podlaze podle toho jestli jsem se rozjížděl nebo brzdil...byla na to svolávací akce, kde nic nezjistili a potom když jsem parkoval asi měsíc venku tak mi tam natekla spousta vody... museli komplet vyměnit podlahu, koberce apod...auto zase vonělo novotou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Macek25......žádné foto netřeba......mezi plochou předního skla a plastem pod stěračema se udělá mezera a tou teče dovnitř.....ten plast prostě přestane doléhat hranou kde je guma na přední okno......vyplnit pod plastem silikonem nebo

lepidlem na sklo...lehce zatížit a je to ....při případné demontáži se to lehce odřízne a pak zas přilepí zpět......zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

No tak jak jsem dopadl...V servisu nalepili plastovou lištu na tři bublinky lepidla na sklo a za 3 dny to bylo utržené znovu..tak jsem zaskřípal zuby, o víkendu shodil stěrače, celej ten plastovej dekl, sundal 5 těch svíracích lišt nasazených na hraně okna a laboroval které lepidlo-tmel je udrží, aby nesklouzly (vypadla vždy ta nejdelší uprostřed). Vyhrál Chemopren,silikon a tmely se ze skla tahem odlepily. Lišty jsem nalepil zpět, nechal zatuhnout lepidlo a pak natáhl na spodní stranu gumové hrany plastového krytu okna žížalu gumotmelu na těsnění van motorů. není to jen tmel, ale i lepidlo. celé to nasadil zpátky, nechal zatuhnout a Vivat. od té doby se to již neuvolnilo a nikam neteče. Co holt si člověk neudělá sám, to nemá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

no, pokud někdo okno měnil , může být klidně blbě lepené .  Cca měsíc zpět jsem to řešil u kamarádova auta které je ještě v záruce. Dále raději nebudu rozepisovat, jak se to řešilo :D

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Čau lidi,

mám podobný ne-li stejný problém.

Koupil jsem nedávno Opel Astra G 1.6 a když jsem se kouknul pod čelní sklo, tak mi ten překrývající plast po stranách odpadává a je pod ním pěkná vrstva bordelu a něco jako šupiny rzi.

Prosím, jaký postup by jste na to zvolili?

Předem díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to mám taky. A nejsem si jistý, jestli mi kůvli tomu nejde trochu smrad zatuchliny. Naštěstí jsem se seznámil s člověkem co dělá autoskla a ten říkal, že to u některých značek přešlo skoro z fáze chyby do fáze vlastnosti. Každopádně mi to v pátek opraví. Jestli nezapomenu, tak to natočím/nafotím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mám stejný problém, bohužel jsem zjistil, že technici na STK musejí ten plast nadzvednout/vykroutit (celkem masakr) aby se zpřístupnil VIN pro kontrolu/vyfocení, každé dva roky se tímto zhoršuje lícování/těsnění plastu pod předním oknem a zatekání vody do izolace :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...