Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Radio - slabá citlivost tuneru


serls

Recommended Posts

Ahoj klubáci,

omlouvám se že zakládám další téma na radio :(, ale už prostě nevím...

Mám P406 a P307. V P406 neorigo radio a hraje jak diví, můžu naladit co chci.

Dám to samé do P307 a naladim sotva vysílač kterej je vzdušnou čarou 15km..

Mám pár dotazů =D.

Má P307 nějaký zesilovač který by byl špatný?

Má z vstupu do radio téct nějakých +12V do antény?

Lze to nějak změřit? (nemyslím el. ale signál) Jestli někdo ví jak, a byl by ochotnej mi to změřit jestli to vůbec něco naladí jinak?

:(((

[upravil dne 4.2.14 12:26 od MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napajanie tam nie je ziadne skontroluj si konektor pri \"hruske\"... resp. si premeraj kabel... Ak bude vsetko OK tak skus druhu \"hrusku\"..

Predpokladam ze nemas druhu antenu v zadnom skle... A uz ked mam ozaj prehanat tak su aj take radia co maju vystupy na 2 anteny a ked zapojis iba jednu tak nefunguje samovyhladavanie... Ale nepredpokladam ze take mas.. :D

[upravil dne 4/2/14 07:20 od Biliboy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám úplně stejnej problém. Naladit rádio, aby hrála stanice dýl jak 10 minut bez přelaďování, nebo hledání nové prostě nejde. Když sednu do jakýho koli jinýho auta, tak tam to hraje krásně čistě a furt ať jezdíme kdekoli.

Ale já zajedu do malého lesa a už to šumí a nehraje.

Kabel v rádiu je zastrčenej dobře, tak já už nevim, ale dřív to hrálo pěkně.....:fnuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vrazil jsem tam origo RD3 a změřil jestli něco teče na vstupu antény z radia a nic :) světe div se :D tak už teda že by byl zesik někde u antény a byl KO. Chlapci nevíte jak vypadá a nebo jestli tam má vůbec bejt? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně těžko bude mít obyč rádio lepší příjem než origo, ale to je jedno.Vyndej anténu z rádia a zapíchni tam místo ní cca 1,5 m dlouhý nestíněný kus drátu. Pokud je vadný zesilovač v anténě tak by to mělo hrát na drát líp než na tu anténu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kuciii odpoledne jsem provedl \"měření\" a mám pro Vás spoustu zpráv ;-)))

1. zjistil jsem, že mi z JVC radia nejde +12V do zesilovače který je v anténě (v ISO konektoru není drátek)

2. Zapojil jsem místo antény sondu z měřáku a světě div se E2 začala \"hrát\"

3. Rozebral jsem v kufru pás, jelikož se tudy leze k anténě a napájení. Při zapojení u radia +12V k ORIGO ISO konektoru jsem vzadu u antény naměřil +12V. Při zapojení antény na střeše opět nic nahrálo..

4. Při zapojení testovacího kabelu (čistého kabelu, bez jakéhokoliv akt. prvku, Evropa 2, kterou má každý problém naladit, mi hrála jak kdybych byl přimo u vysílače. A přitom jsem byl v dolíku, a né nikde na kopci, kde signál je

Přikládám foto dnešního měření pro zasmání :D

Teď už jen otázka jestli zakoupit repliku http://www.ahifi.cz/antena-mecatron-aa-938.html při koupi této, se musí dokoupit anténní napáječ ;-) , nebo v originále za 1400 Kč

post-39652-14109635410653_thumb.jpg

[upravil dne 4/2/14 22:11 od serls]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud chceš něco srovnatelného tak například toto: http://www.rapid-autohifi.com/stresni-autoantena-se-zesilovacem-7677936-a-sklapecim-prutem-8864.html výborný příjem má i tato: http://aukro.cz/skvela-aktivni-autoantena-nejlepe-vw-skoda-zex2-i3938937533.html nebo v podstatě libovolná anténa z VW Oktávky, Fabie a pod. Ty se dají pořídit za 100,- na vrakáči.

Každopádně musíš mít fantómový napáječ, ktomě těch antén kde je sólo napájecí + kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...