Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Setkali jste se někdy s tím...


Hadra

Recommended Posts

že jste po nějaké době potkali svouje bývalé auto a chtělo se vám plakat? Já včerá na parkovišti náhodou narazil na svou Šáde Rapid, kterou jsem prodal s velkou lítostí,vymazlenou, sníženou, s motorem z fáčka, s laděným výfukem, vždycky naleštěnou, a teďka je z toho hromada šrotu, dobouchaná, zašlá, rozčaplá,ani jsem nechtěl uvěřit tomu, že se dá auto takhle zničit.Nebo spíš...jak může někdo tak auto zničit. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já zatim takový štěstí neměl. Trabanta sem koupil na popojíždění na chalupě za 2000,- takže se mi rozpad pod rukama, škodovka šla ode mě rovnou na vrakáč, alfa 33 mi shořela, golfa gti ukradli a nejlepší z nich 306 skončila buhvíkde v Budějovicích.

Takže asi na žádný z nich nenarazim, možná na 306 a asi z toho budu taky špatnej. Těch peněz co do ní zahučelo Bůůů :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jbily

Já obrečel před lety prodej P205 1,9GTi, kupoval ho mladej kluk, kterýho jsem upozorňoval na to, že to auto lítá, a? dává bacha. Do týdne ho prodával na náhradní díly, ale moc z něj nezbylo, spíš jen kupa šrotu... :(

Jó GTI to je zabiják. Takovejch případů je :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My prodali BMW 540iA stary 11 let, vymazleny a v dokonalym stavu. Nastesti do dobrych rukou. Nicmene po roce kamos usoudil, ze je pro nej V8 trochu moc, tak to prodal nakymu uhrovitymu paku do Brna, kterej s tim udajne jezdi sprinty a pali gumy, aniz by mel poradne na udrzbu. Radsi to auto nechci ani potkat... chudak V8 a jeho 286 koni ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mo to řešíte :) Jasně, když člověk dává pryč první auto, tak se mu nechce, a pak všude kouká, jestli to někde neuvidí, a jak se k tomu asi nový majitel chová.... ale když už máte takhle desáté, ani vám to nepřijde... ;)

Obecně bohužel platí, že nikdo neocení, co jste tomu autu dali a jak jste se o něj starali, prostě praxchy, co jste do něj nasypali, už nikdy neuvidíte. A v horším případě vás bude kupec ještě nějakou dobu otravovat, že se mu nelíbí tohle a támhleto, a že měl představu, že to auto mělo být jak nové.... z tohodle ohledu je ideálním kupcem mladé pako, co to do týdne rozštípe o strom, pak totiž máte největší klid. Zní to možná krutě, ale je to prostě tak...

Jinak pár svých bývalých aut potkávám, co si odě mě vzali známí z okolí - i když prodávat známým není zrovna ideální případ. A bezezbytku platí - a? je auto sebehezčí a sebeudržovanější, nic nevydrží věčně, a každé jednou skončí ve sběru. S tím těžko něco naděláte - vyjma pečlivé a nákladné údržby veteránů, to je ale trochu jiná parketa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to vidím trochu jinak. Jsou auta, která pro mne znamenají trošku víc, než obyčejnou spotřební věc. Měl jsem takové dvě - Tatru 603 a P205. Obě měli vlastnosti, pro které jsem si je oblíbil, prodával jsem je s lítostí a budu na ně vzpomínat (přestože mi přinesly i spoustu negativních zážitků v podobě nespolehlivosti apod.).

No a pak je skupina aut, ke které mám vztah čistě spotřební a z těchto důvodů si je i pořizuji. Š120 jsem prodával s úlevou, ani jedné ze dvou Oktávek mi nebylo líto, kapitolou samou jsou auta služební, ty prostě ojezdím a ani se neohlídnu.

No prostě je auto a Auto...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl vyložený klenot jen jeden - Fiat 128 Coupé, po kompletní rekonstrukci. Ten se mi prodával hodně špatně.... bylo za tím půl roku práce, kterou pochopitelně nikdo neocenil, a je to auto, co na silnici prakticky nepotkáte. Když přijel nějaký bodrý moravský strejc, a prohlásil, že shání něco \"pro kluka na lítačkó\", tak jsem ho málem přizabil :D no nepřizabil, ale moc mi nechybělo :) Nakonec si pro to přijel střelec na motorce, že to potřebuje pro manželku na ježdění do práce, a že che něco neotřelého - no šla mi z toho hlava kolem, ale nechal jsem mu to. Pak jsem to auto vídal ještě asi 4 roky, s maníkem jsme jeden čas pak dokone jezdili na kola, auto udržoval solidně... Jo, to bylo do celkem dobrých rukou, pravda. Měl bych se někdy zajet podívat, jestli ho ještě mají :D

Nicméně po téhle zkušenosti jsem se rozhodl, že další auta budou jen spotřebka. Čas od času mě sice chytne takový záchvěv pořídit si zas nějaký klenot na hraní, ale to leda až budu velkej a bohatej a budu se hodně nudit ;) Adeptů by bylo docela dost, a pohříchu žádnej Peugeot - namátkou X1/9, to byl vždycky můj sen, pak třeba Velorex, jeden čas jsem chtěl Brouka... no něco by se našlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svou 205 jsem prodal sousedovi o 2 baraky vedle, vidim ho kazdy den - moc se o nej nestara, zacina pomalu lak jit dolu (i kdyz mame spolecneho znameho lakyrnika), ale jinak se chova k nemu slusne, nevidel jsem sice motor, ale snad jo (jezdi stim kazdy den 60 km do prace)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...