Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna zadní baterie


Borat105

Recommended Posts

No, pokud si ji \"podepřeš\",tak klidně doma.

To znamená, připravíš si +12 V (přemýšlím, že by to šlo z přední baterky) a těchto +12V připojíš pevně na kabel, co vede do auta. A pak odpojíš a vyndáš baterku a dáš novou, a auto bude pořád pod napětím a nic nepozná.

Dává se tam nějaká \"speciální\", ale nevím, v čem by ta speciálnost měla spočívat. Dal bych tam hermetickou, aby neplynovala, a hotovo. Fotky tady někde jsou, dával jsem je sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zálohování nastavených funkcí a parametrů. V čase vývoje prvních 607 (kdy se zadávala koncepce), tedy v letech 96, 97, nebyly k dispozici opakovaně nahrávatelné paměti (jako dnes flash-disky). Paměti (SIMky v telefonech) byly s omezeným počtem zápisů. Nebylo to moc šťastné řešení, ale už je to tak, tehdy ho zvolili.

Některá auta z té doby, zažil jsem v 406 HDi z roku 2003, při těžkém startu, při poklesu napětí zapomněly všechno a software havaroval (hnědá smrt).

[upravil dne 31.1.2014 12:24 od P607Olda]

[upravil dne 31.1.2014 12:26 od P607Olda]

[upravil dne 31.1.2014 12:50 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Agrafik: kdybys dal dvě nabité baterky (např. 75 Ah a 45 Ah) a měl je vybít za 2 minuty, tak to bude velký požár.

Pro zajímavost výpočet: 75 + 45 = 120 Ah * 12 V = 1440 Wh = 1,44 kWh (to znamená, že by dodávaly 1,44 kW po dobu jedné hodiny).

Kdyby měly vybít se stihnout za 2 minuty, tak by dodávaly 1,44 * 30 = 43 kW. Věř mi, že takový výkon bys nepřehlídl (požár).

Takže něco je jinak. Baterky nebyly nabité, anebo po pokusu nejsou vybité, anebo něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tady po dlouhé době... :papa Zadní baterii jsem už měnil 2x a ani jednou jsem ji neproklemovával...prostě vyndal a zandal novou a nic se neztratilo, byl to sice fofr, ale určo tam bude nějakej kondík, kterej paměti udrží (si myslím)

Jinak jak už tady bylo psáno, není možný aby ti to vymlátilo baterii za 2 minuty...Nabij dobrou nabíječkou, dej do auta, nastartuj a pro jistotu bych změřil kolik ti dobíjí altík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ chlapi mate pravdu ja si pujčil ted baterku teda jen tu přední a točí jak blazen,tak sudruh s Vyškova špatně zapojil baterku do auto nabíječky ale to tady nebudu rozepisovat nebot by jste si asi cvrkli smíchy,tak zitra znova a uvidím,jinak díky moc.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vyměněné baterky a nastartoval jsem ale ted je otázka co to uděla zítra,jinak jsem měl obě baterky vytahle přes noc z auta a nabíjel,tak jsem měl trochu bobky aby se něco nevymazalo v řidicí jednotce atd a vše v poho,no a start uvidíme zítra at nemam předběžnou radost jak obvykle,prostříkal jsem všechny kontakty co jsem viděl a našel,tak se uvidí zítra jestli to bude OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahoj, mám dotaz. Za jak dlouho je potřeba měnit zadní baterii? Ma vliv přední startovací baterie návrh zadní baterii?  Občas se mi otevře zadní kufr jen tak, a jak mile hned po vystoupení s auta nezamknu vůz tak se mi nezklopi zpětné zrcadka.  Děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...